ادبیات

اطلاعیه ترم تابستانی دانشگاه صنعتی اصفهان منتشر شد ، شروع ترم از 11 مرداد

دانشگاه صنعتی اصفهان اطلاعیه ترم تابستانی سال 1399 در این دانشگاه را منتشر و خاطرنشان کرد که این ترم به صورت الکترونیکی و غیرحضوری برگزار می گردد.

18 شهریور 1399

انتشار مجموعه داستانی از نویسندگان شرق و جنوب شرق آسیا

به گزارش خبرنگاران ، کتاب آتش گوگردین دوزخ اثر یانگ گوا -ژا، یاسوناری کاواباتا، ریونو سوکه آکوتاگاوا و دیگران با ترجمه قاسم صنعوی از سوی نشر دوستان چاپ و عرضه شده است.

4 شهریور 1399

تسلیت امیرکبیر برای درگذشت انوشه

انتشارات امیرکبیر، از ناشرانی که با حسن انوشه همکاری داشته است، در پیامی درگذشت او را تسلیت گفت.

14 خرداد 1399

واکنش به سخنان اشرف غنی؛ آیا افغانستان مهد زبان دری بوده است؟

یادداشت زیر از دکتر ابوالفضل خطیبی شاهنامه پژوه و نویسنده معاصر است که درباره سخنان اخیر رئیس جمهور افغانستان پیرامون اینکه افغانستان مهد زبان دری است نوشته شده و در آن به مستندات اشتباه بودن حرف اشرف غنی از منظر علمی پرداخته شده است .

9 فروردین 1399

مقایسه شهرهای توریستی کانادا

به طور کلی کشور کانادا دارای 10 استان و 3 قلمرو در بخش شمالی است. استان ها و قلمروهای کانادا شامل شهرهای متنوع زیادی می شوند به ترتیب حروف الفبا از قرار زیر هستند: استان آلبرتا، بریتیش کلمبیا، منیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا،...

22 اسفند 1398

آشنایی با آداب و رسوم شب یلدا در اصفهان

شبی که در آن انار عشق را دانه می کنیم؛ هندوانه ای که طراوت تابستان را به شروع زمستان هدیه می کند، کنار عزیزان مان نوش جان می کنیم. شبی که نقش اول نمایش هر خونه ای چه کوچک و چه بزرگ، مادربزرگ هاو پدربزرگ ها هستند. بله شب یلدا و این بار به آداب آن در استان...

16 بهمن 1398