فرهنگ و هنر

(ویدیو) واکنش خاص باشگاه پورتو به بازگشت مهدی طارمی

مهدی طارمی روز گذشته به تمرینات باشگاه پورتو بازگشت تا پیش فصل خود را به خوبی شروع کند. او که در فصل گذشته درخشان ظاهر شد و به تاثیرگذارترین بازیکن پورتو نام گرفت، می خواهد این فرایند را در فصل پیش رو هم ادامه دهد.

31 تیر 1400

بدهی 51 هزار میلیاردی دولت به وزارت نیرو، برق مقرون به صرفه انگیزه ای برای سرمایه گذاری بخش خصوصی باقی نگذاشته

معاون برنامه ریزی و مالی شرکت توانیر با اشاره به افزایش 14 درصدی مصرف برق نسبت به سال گذشته گفت: به علت تعرفه گذاری برای فروش برق انگیزه ای برای سرمایه گذاری بخش خصوصی وجود ندارد.

30 تیر 1400

حاشیه های ادامه دار سحر زکریا؛ واکنش ها به بیماری حنجره سحر زکریا

شب گذشته سحر زکریا با انتشار ویدئویی در اینستاگرام گفت که از گلو درد و درد حنجره رنج می برد و این موضوع باعث شده مدتی از فضای مجازی دور بماند. زکریا پیش از انتشار این ویدیو هم در پست ها و استوری هایش به بیمار بودنش اشاره نموده بود، اما تا به امروز درباره...

29 تیر 1400

بافت تاریخی شهر گیوی احیا و بازسازی می گردد

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کوثر گفت: با توجه به قدیمی و کهن بودن شهر گیوی احیا و بازسازی بافت تاریخی این شهر در دستور کار قرار گرفته و انجام می گردد.

26 تیر 1400

تهیه پیش نویس لایحه احیای حقوق عامه تا سرانجام آذر 1400

رئیس پژوهشکده حقوق عمومی و بین الملل پژوهشگاه قوه قضاییه از تهیه پیش نویس لایحه احیای حقوق عامه تا انتها آذر ماه سال جاری(هفته پژوهش) اطلاع داد.

24 تیر 1400

هنوز در مورد بعضی موضوعات کلیدی تصمیم گیری نشده است

معاون سیاسی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران توضیح داد که در مذاکرات برجامی در وین هنوز در مورد بعضی موضوعات کلیدی تصمیم گیری نشده است.

19 تیر 1400

بررسی هم آوایی در شبکه نورونی مغز؛ استفاده از نتایج در علوم اعصاب

خبرگزاری خبرنگاران- محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر هم آوایی در شبکه نورونی آشوبی با کوپلینگ چندگانه را مورد بررسی قرار دادند که از نتایج آن در علوم اعصاب و علوم محاسباتی استفاده می شود.

16 تیر 1400

فضاپیمای نیوهورایزنز در نقطه عطف کاوش های فضایی

نیو هورایزنز پنجمین کاوشگر فضایی برای دستیابی به سرعت فرار مورد احتیاج برای خروج از منظومه شمسی است.

14 تیر 1400

کشف سازه ای سنگی از دوره آل بویه در تهران، خاک برداری سازمان نوسازی، آثار و شواهد تاریخی را نمایان کرد

به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، رضا سلمانپور سرپرست هیأت باستان شناسی امروز 22خرداد 1400 با اعلام این خبر گفت: با توجه به اجرای طرح بوستان صدوق توسط سازمان نوسازی شهرداری تهران در جبهه غربی برج تاریخی طغرل در شهر ری طی سال های 1400-1399...

4 تیر 1400

10 شهر واقعی برتر در بازی های ویدیویی؛ کپی برابر اصل

یکی از چیزهای دوست داشتنی درباره بازی های ویدیویی توانمندی سازندگان آن ها در خلق دنیاهایی مجازی است که در آن ها غرق می شویم. در این بازی ها می توان انواع مکان های فانتزی از سرزمین های خیالی و قلمروهای ناشناخته در داستان های علمی تخیلی را داشته باشیم. بیشتر...

28 خرداد 1400

تعبیر خواب رودخانه - دیدن رودخانه در خواب چه تعبیری دارد؟

خبرنگاران | سرویس سرگرمی - رودها و جریان آب بیان کننده احساسات ما هستند. خوانندگان گرامی توجه کنند که تعبیر خواب هر فرد بر اساس شرایط زندگی او انجام می گردد و تفاسیر برای هر نفر با شخص دیگر متفاوت است. برای آگاهی از فضا و تعابیر کلی خواب هایتان می توانید...

24 خرداد 1400

میدانگاه عباسی و بازسازی فرهنگی ترین فضای شهری اصفهان

میدانگاه عباسی در تمام 50 سال گذشته نه تنها به واسطه پیوند با کهن ترین هتل ایران که به دلیل محل تعاملات فرهنگی و اجتماعی شهروندان اصفهانی، دوستداران کتاب، اهل هنر، تئاتری ها، دانشجویان و گردشگران از صندلی و اهمیت ویژه ای برخوردار است؛اما شوربختانه این...

21 خرداد 1400

کابوس طالبان؛ سایه تاریک تاریخ بر جامعه افغانستان

در آستانه خروج نیروهای آمریکا، کابوس قدرت طالبان در یک قدمی جامعه افغانستان احساس می شود و از دمکراسی و ساختار سیاسی ناقص افغانستان نیز کاری ساخته نیست.

19 خرداد 1400

حمام گله داری ؛ بنایی قاجاری بندرعباس

شهر بندرعباس در استان هرمزگان دارای جاذبه های تاریخی بسیاری است و یکی از جاذبه های تاریخی بندرعباس، حمام گله داری است که به عنوان یکی از ارزشمندترین آثار تاریخی شهر بندرعباس شناخته می گردد. و در سال 1374 با شماره ثبت 2003 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده...

8 خرداد 1400

معرفی نامزدهای یازدهمین جوایز آموزشگاه فیلم کوتاه ایران

تهران (پانا) - در مرحله نخست داوری یازدهمین دوره جوایز آموزشگاه فیلم کوتاه ایران، تعداد 108 فیلم کوتاه داستانی و تجربی در 11 شاخه تخصصی مورد قضاوت قرار گرفتند و نامزدهای این دوره در هر شاخه معرفی شدند.

20 اردیبهشت 1400

افتتاح سامانه مودیان قبل از عید فطر، دستور برای تامین داده های سازمان مالیاتی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تمامی دستگاه های اجرایی خواست تا شرایط تسهیل و تسریع در اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان را فراهم نمایند.

14 اردیبهشت 1400

بازدید مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از دبیرخانه جشنواره تئاتر دانشگاهی

مهندس عسگری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به همراه مدیران اجرایی این اداره کل از دبیرخانه بیست و سومین جشنواره تئاتر دانشگاهی بازدید کردند.

13 اردیبهشت 1400

سیلک کاشان شگفتانه ای از اعماق تاریخ تمدن

تپه های سیَلْک (Sialk) یکی از محوطه های باستانی مهم فلات مرکزی ایران و در اصل ویرانه کهن ترین زیگورات باستانی ایران که نخستین تمدن شهرنشینی در آن شکل گرفته است. محوطه باستانی سیلک یکی از ارزشمندترین محوطه های باستانی ایران و دنیا است که نزدیک به هشت هزار...

3 اردیبهشت 1400

(ویدئو) دالایی لاما واکسن کرونا را دریافت کرد

دالایی لاما، رهبر معنوی تبت در حالی که اولین دوز از واکسن کرونا را دریافت کرد، از مردم خواست تا از تزریق واکسن پرهیز نکنند.

2 اردیبهشت 1400

(ویدئو) داستان مردی که 30 بار ازدواج کرد!

یک شهروند مصری با 30 زن ازدواج نموده و حاصل این ازدواج ها 30 فرزند و 42 نوه بوده است.

26 فروردین 1400
تعداد: (137)