مقایسه شهرهای توریستی کانادا

به گزارش بازی های فکری، به طور کلی کشور کانادا دارای 10 استان و 3 قلمرو در بخش شمالی است. استان ها و قلمروهای کانادا شامل شهرهای متنوع زیادی می شوند به ترتیب حروف الفبا از قرار زیر هستند: استان آلبرتا، بریتیش کلمبیا، منیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا، انتاریو، جزیره پرینس ادوارد، کبک و ساسکاچوان و سه قلمرو شمال غربی، نوناووت، یوکان.

مقایسه شهرهای توریستی کانادا

اگر علاقمند به سفر با بهترین کانادا تور ارزان هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

تفاوت بین استان و یک قلمرو در کانادا به نوع حکمرانی و قوانین آن ها بر می گردد. به طور معمول می توان این طور گفت که اختیارات سه قلمروی این کشور به مجلس کانادا واگذار شده است؛ آن ها در یک گروه واحد قرار گرفته اند و توسط دولت فدرال کانادا کنترل می شوند. اما در عین حال، سیستم قانون اساسی در استان های کانادا جریان دارد و هر یک دارای قوانین مختص به خود هستند. گفتنی است که این عدم توازن قدرت به طور تدریجی با اعطای قدرت تصمیم گیری محلی به قلمروها در حال رفع شدن است.

از یک نقطه نظر، هر یک از استانها و قلمروها دارای برنامه های متنوع و خاصی برای گردشگران بوده و با استفاده از سازمان توریسم و گردشگری به شما یاری می نمایند تا برنامه سفر خود را بچینید.

مجموعه ای از ماجراجویی های ناب نظیر پیاده روی در راستاهای کوهستانی، کمپینگ در طبیعت، بازدید از دریاچه ها و سایر پدیده های طبیعی که هر یک دارای هویت و وجه تمایز متفاوتی از یکدیگر هستند. ما در این مطلب قصد داریم تا از غرب به شرق، به شرح مشخصات استان ها و قلمروهای کشور کانادا پرداخته و با ارائه اطلاعات مفیدی در خصوص شهرها، برای برنامه ریزی تور فراموش نشدنی کانادا به شما یاری کنیم.

استان بریتیش- کلمبیا کانادا

بریتیش کلمبیا غربی ترین استان کشور است که در جوار اقیانوس آرام قرار گرفته و دارای یکی از معتدل ترین شرایط جوی و آب و هوایی در کشور است. جغرافیای متنوع و گوناگون بریتیش کلمبیا با برخورداری از خط ساحلی، جزایر و مناطق کوهستانی، گردشگران ماجراجوی زیادی نظیر اسکی بازها، کوه نوردان و علاقمندان ورزش های آبی را به سمت خود می کشاند.

شهرهای اصلی این استان شامل ویکتوریا به عنوان مرکز استان، شهر ونکوور، ویسلر و کلونا می گردد. ونکوور یک شهر پر جنب و جوش و بین المللی، ویکتوریا شهری عجیب و جالب با کالاسکه های اسب سواری و هتل زیبای فرمونت ایمپرس و شهر ویسلر خانه ورزش های زمستانی است.

هم چنین فضای بیرونی و حومه بریتیش کلمبیا نیز با دره اوکاناگان، جزایر بکر و زیبای هایداگوای و تماشای صحنه های بی نظیر حرکت وال ها در داخل راستا همراه است.

استان آلبرتا- کانادا

آلبرتا یکی از 3 استان جذاب و بسیار زیبای کانادا است. استان آلبرتا دامنه کوه های راکی را با همسایه غربی خود یعنی بریتیش کلمبیا به اشتراک گذاشته و به همین خاطر از شهرت فراوانی به عنوان یک مقصد ورزش اسکی و پیاده روی کوهستانی برخوردار است.

استان آلبرتا مرکز اصلی عرضه و خدمات صنعت نفت خام، Athabasca oil sands و سایر صنایع منابع شمالی کانادا است. این استان هم چنین به خاطر میزبانی رویداد سالانه و دیدنی کلگری استمپید که نشان دهنده فرهنگ متمایز کابویی است، فستیوال ادمونتون فولک، ادمونتون مال، کوه های راکی و دشت Head-Smashed-In Buffalo Jump که میراث دنیای ثبت شده یونسکو است از شهرت زیادی برخوردار است.

شهرهای اصلی استان آلبرتا شامل ادمونتون به عنوان مرکز استان و شهرهای کلگری، بنف و جاسپر می گردد. گفتنی است که بنف و جاسپر خانه دو پارک زیبای ملی در آمریکای شمالی است.

استان ساسکاچوان- کانادا

ساسکاچوان استان جذاب و میانی کانادا است که در بین دو استان آلبرتا و منیتوبا قرار گرفته است. بیشتریت جمعیت ساسکاچوان در نیمه جنوبی استان خصوصا در ساسکاتون و رجینا زندگی می نمایند. صنعت اصلی این استان کشاورزی است و به دنبال آن سایر صنایع استخراج معدن، نفت و محصولات طبیعی گاز در جریان هستند.

شهرهای اصلی استان ساسکاچوان شامل رجینا (به عنوان مرکز استان)، ساسکاتون و پرینس آلبرت می گردد. این استان بخاطر فعالیت هایی نظیر ماهیگیری، شکار و سایر فعالیت های ماجراجویانه فضای باز از شهرت بسیار زیادی در سراسر دنیا برخوردار است. همچنین، پردیس تاریخی دانشگاه ساسکاچوان در ساسکاتون یکی از زیباترین مناطق آموزشی کشور کانادا لقب گرفته است.

استان منیتوبا- کانادا

منیتوبا شرقی ترین استان و مرکز طولی کانادا longitudinal است. هم چون استان ساسکاچوان، بیشتر جمعیت این استان در بخش جنوبی زندگی می نمایند. شمال منیتوبا از مناطق وسیع و بدون ساکن Canadian Shield rock و تندرای قطبی تشکیل شده است.

برای بیش از 6000 سال، این استان خانه قبیله های بومی و متیس Métis بوده که تاثیر فرهنگی زیادی بر این بخش گذاشته اند. شهرهای اصلی این استان از وینیپگ (به عنوان مرکز استان) و چرچیل تشکیل می گردد.

منیوتبا به عنوان پایتخت خرس های قطبی و محل برگزاری دو جشنواره زمستانی Le Festival du Voyageur و فولک لوراما (جشنواره غذا و فرهنگ) در سراسر دنیا شناخته می گردد. همچنین شهر چرچیل یکی از 3 مکان برتر دنیا برای مشاهده شفق شمالی و یا همان Northern Lights محسوب می گردد.

استان انتاریو- کانادا

اُنتاریو پرجمعیت ترین استان کشور کانادا است و قریب به 40درصد از جمعیت کل کشور را شامل می گردد. این استان هم چنین خانه پایتخت فدرال یعنی اتاوا و پایتخت غیررسمی مالی و مالی کانادا یعنی تورنتو محسوب می گردد. بیشتریت شهروندان انتاریو در بخش جنوبی استان در نزدیکی شهر تورنتو و در کنار شهرهای اتاوا، نیاگارا فالز و نیاگارا آن دلیک Niagara-on-the-Lake زندگی می نمایند.

استان انتاریو به دلیل وجود پارک الگون کویین، منطقه پیاده روی بروس تریل Bruce Trail (قدیمی ترین و طولانی ترین راستا پیاده روی عمومی در کانادا) و تعداد زیادی جنگل و دریاچه زیبا در سراسر دنیا شناخته شده است.

برج ملی CN Tower کانادا خط افق تورنتو را در ارتفاع 553.33 متری تعریف می نماید. این شگفتی مهندسی یکی از برترین مقاصد توریستی در دنیا محسوب می گردد و شما می توانید در بالای آن به عرشه مشاهده رفته و با دید 360 درجه شهر به صرف ناهار و شام بپردازید.

استان کبک- کانادا

کِبِک دومین استان شلوغ و پرجمعیت کانادا بوده و به خاطر زبان، فرهنگ و تاریخچه فرانسوی خود از شهرت فراوانی برخوردار است. کبک بزرگترین استان از لحاظ مساحت زمین است و اغلب شهروندان آن در نزدیکی رودخانه سنت لورنس، خصوصا بین دو شهر اصلی مونترال و کبک زندگی می نمایند.

بخش قدیمی Old Montreal، مراتع و مناظر زیبای دشت آبراهام و مناطق بی نظیر اسکی از جاذبه های معروف این استان هستند. هم چنین بافت قدیمی و خاص اولد کبک Old Québec یادآورشهرهای دیوارکشی شده و خیابان های سنگفرش اروپا و جزو آثار و گنجینه های دنیای یونسکو محسوب می گردد.

استان نیوبرانزویک- کانادا

نیوبرانزویک یکی از 3 استان دریایی کاناداست که در پایین استان کبک و هم مرز با ایالت مین کشور آمریکا بوده و یک جریان متصل کوچک آبی را در ساحل شرقی ایجاد می نماید. شهرهای اصلی این استان شامل فردریکتون (در مرکز استان)، مونکتون و سنت جان می گردد.

خلیج فاندی، دامنه کوههای آپالاچی، خط ساحلی چشم نواز و تعداد زیادی از فانوس های دریایی به سادگی استان نیوبرانزویک را به یکی از جذاب ترین نقاط در کانادا و دنیا بدل نموده اند.

استان نوا اسکوشیا- کانادا

نوا اسکوشیا دومین استان کوچک و همچنین دومین استان پرجمعیت کشور کانادا محسوب می گردد. این استان یکی از 3 استان دریایی کشور بوده و بخشی از محدوده آتلانتیک کانادا Atlantic Canada را شکل می دهد.

شهرهای اصلی این استان از هلیفکس (در مرکز استان)، سیدنی، ولف ویل و پگیز کوو تشکیل می شوند و اغلب مردم برای تجربه راستا معروف کابوت تریل Cabot Trail و سایر مناظر دیدنی به این استان قدم می گذارند.

در همه جای دنیا استان نوا اسکوشیا را با فرهنگ سلتیک، قلعه لویزبورگ، مکانی تاریخی و ملی، قلعه بازسازی شده فرانسوی قرن 18 و غذاهای دریایی تازه ای نظیر لابستر می شناسند و بدین خاطر از شهرت زیادی در دنیا برخوردار است.

هم چنین آن دسته از افرادی که برای ستایش مناظر طبیعی به این مکان پا می گذارند از خط ساحلی وسیع و جذاب نوا اسکوشیا که خانه پرنده های بامزه پافین و فک های دریایی و دره آناپولیس که در بخش غربی جزیره واقع شده لذت فراوانی خواهند برد.

استان جزیره پرینس ادوارد- کانادا

Prince Edward Island به عنوان سومین استان دریایی کانادا از چندین جزیره (با احتساب جزیره اصلی دقیقا 232 جزیره) تشکیل شده است و بزرگترین آنها از اسم مشابهی برخوردار است.

جزیره پرینس ادوارد از لحاظ اندازه و جمعیت در حال زندگی، کوچک ترین استان کانادا محسوب می گردد. شهر اصلی آن، شارلوت تاون در مرکز استان قرار گرفته و جزیره P.E.I. که بخاطر رمان آنی شرلی در گرین گیبلز و صدف های دریایی خوش طعم از شهرت فراوانی برخوردار است، در نزدیکی شهر اصلی واقع شده است.

استان نیوفاندلند و لابرادور- کانادا

نیوفاندلند و لابرادور به عنوان شرقی ترین استان کانادا بر روی اقیانوس اطلس قرار گرفته و از جزیره نیوفاندلند و سرزمین اصلی یعنی لابرادور تشکیل شده است.

بیش از 90 درصد از شهروندان در بخش نیوفاندلند و جزیره های اطراف آن زندگی می نمایند. شهر اصلی سنت جان است که در مرکز استان قرار گرفته و این استان بخاطر صمیمیت و محبت ساکنین آن از شهرت زیادی برخوردار است.

در عین حال پارک ملی گروس مورن نیز در این استان قرار گرفته و بخاطر وجود آبدره یخی در حال افزایش، کوههای یخی و مناظر تماشایی پایکوبی وال ها در آب دارای شهرت فراوانی است.

استان یوکان- کانادا

the Yukon کوچک ترین قلمرو در غربی ترین محدوده کشور کانادا است و در همسایگی آلاسکا قرار گرفته است. اغلب افراد از استان یوکان برای مشاهده شفق قطبی، مکان تاریخی جویندگان طلای کلوندیک Klondike Gold Rush، کوه لوگن Mount Logan به عنوان مرتفع ترین کوه در کانادا در پارک ملی کلاون Kluane ، پدیده خورشید نیمه شب (زمانی که خورشید در نیمه شب قابل مشاهده است) و سورتمه سواری سگ ها دیدن می نمایند.

وایت هورس به عنوان پایتخت و تنها شهر استان یوکان در جنوبی ترین بخش از این قلمرو قرار گرفته و بخشی از سواحل قطبی آن دارای خصوصیات آب و هوایی توندرا است.

قلمروی شمال غربی- کانادا

قلمروی شمال غربی در بین 3 قلمرو از بیشترین جمعیت برخوردار بوده و با دو قلمرو دیگر در شمال غرب کانادا هم مرز است.

پایتخت این استان یلونایف نام دارد و این قلمرو نیز بخاطر وجود پدیده های شفق قطبی، خورشید نیمه شب و مناطقی هم چون رودخانه و پارک ملی حفاظت شده ناهانی و انواع ماجراجویی های کوهستانی در فضای باز در سراسر دنیا شناخته شده است.

قریب به نیمی از جمعیت این قلمرو بومی بوده و در کمال ناباوری سرزمین های شمال غربی دارای 11 زبان رسمی است و بازدیدنمایندگان می توانند با حضور در این مکان، از فرهنگ و آداب و رسوم اقوام اولیه چیزهای زیادی بیاموزند.

قلمروی نوناووت- کانادا

نوناووت بزرگترین و شمالی ترین قلمروی کانادا محسوب می گردد و هم چنین با جداشدن از قلمروی شمال غربی در سال 1999، جدیدترین قلمروی کانادا نیز به شمار می رود.

این قلمرو به عنوان یکی از دوردست ترین مناطق در دنیا، دومین نقطه کم جمعیت در کانادا است.پایتخت این قلمرو ایکالوییت نام دارد و گردشگران می توانند با سفر به این نقطه ماجراجویی های زیادی را نظیر تماشای نیزه ماهی ها، خرس های قطبی و گشت و گذار در مکانهایی دورافتاده تجربه نمایند.

این قلمرو همچنین بخاطر آثار هنری، کنده کاری ها و لباس های سنتی دست بافت مردم بومی قبیله اینوئیت شناخته شده است و انوع هنرهای این قبیله در موزه Nunatta Sunakkutaangit Museum در پایتخت این قلمرو برای مشاهده عموم در دسترس قرار گرفته است.

گروه شرکت های خبرنگاران با سالها سابقه در امور پیکاپ، اخذ وقت سفارت و انواع ویزای کانادا، همیشه آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره به شما عزیزان است.

منبع: نیلگام
انتشار: 22 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 113

به "مقایسه شهرهای توریستی کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه شهرهای توریستی کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید