وزارت صمت: روغن بیش از احتیاج بازار فراوری شده

به گزارش بازی های فکری، مدیرکل نظارت بر محصولات کشاورزی و فرآورد های دامی سازمان حمایت گفت: بازار روغن نباتی طی سالیان اخیر با راهبرد های نظارتی و بازرسی تبیین شده و بخشنامه های صادره به وسیله سازمان حمایت تحت نظارت است.

وزارت صمت: روغن بیش از احتیاج بازار فراوری شده

با ما همراه باشید و درباره خرید متعادل بیشتر بدانید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران پیرو درج گزارشی با اسم صف های خرید روغن حاصل ناکارآمدی مسئولان/ شکست دولت روحانی در تنظیم بازار وزارت صنعت معدن و تجارت توضیحاتی ارائه کرد.

در این باره مدیر کل نظارت بر محصولات کشاورزی و فرآورده های دامی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و فراوریکنندگان بیان داشت: بازار روغن نباتی طی سالیان اخیر با راهبرد های نظارتی و بازرسی تبیین شده و بخشنامه های صادره به وسیله سازمان حمایت مصرف کنندگان و فراوری کنندگان به طور مستمر تحت نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها بوده و ماهانه نسبت به دریافت گزارش های بازرسی از سطح واحد های فراوریی و توزیعی اقدام می گردد.

شایان ذکر است که علاوه بر تأثیر افت فراوری روغن ساخته شده نباتی خوراکی به علت تحریم های مالی و مسائل تبعی بابت تأمین و ترخیص محموله های روغن خام وارداتی در بروز التهاب و نابسامانی در بازار، بعلاوه ارتکاب تخلفاتی با هدف سوءاستفاده از جو روانی بازار برای کسب منفعت من غیرحق با استفاده از روش هایی نظیر مدیریت توزیع هم قابل پیش بینی است.

در صورت مشاهده و احراز هر گونه تخلف برخورد قانونی بهنگام و مؤثر در دستور کار این سازمان، سازمان های صمت و سایر دستگاه های نظارتی بوده و همچنان برای احقاق حقوق مصرف کنندگان اهتمام لازم به عمل خواهد آمد.

بعلاوه حسب گزارش های منتشر شده اندازه فراوری روغن در حال حاضر بیش از احتیاج بازار بوده و هیچ کمبودی در بازار در مورد این کالا وجود ندارد.

در مورد برنج برخلاف گزارش مطرح شده، قیمت ارقام برنج داخلی با توجه به افزایش هزینه های مرتبط با فراوری در خرداد ماه نسبت به میانگین سه ماهه قبل حدود 3% افزایش داشته و ارقام وارداتی هم علی رغم تغییرات سیاست های ارزی و تخصیص ارز نیمائی برای واردات از ابتدای سال 1399 حتی کاهشی هم بوده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 1032

به "وزارت صمت: روغن بیش از احتیاج بازار فراوری شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت صمت: روغن بیش از احتیاج بازار فراوری شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید