10 بازی استراتژیک برتر سیستم عامل اندروید

به گزارش بازی های فکری، بهترین ها: در دنیای بازی های رایانه ای، ژانر استراتژیک همیشه یکی از پرطرفدارترین سبک های مورد علاقه کاربران بوده، به طوری که هم اکنون این ژانر خود را در دل بازیکنان موبایلی نیز جا نموده و روزانه افراد زیادی وقت خود را به گذراندن بازی های استراتژی موبایلی می گذرانند. در حال حاضر بازی های این ژانر یکی از پول سازترین و مهم ترین درگاه های درآمدزایی برای استودیو های بازی سازی است.

10 بازی استراتژیک برتر سیستم عامل اندروید

همان طور که می دانید، حرفه ای شدن در یک بازی استراتژی آنقدر ها هم که فکر می کنید ساده و قابل پیش بینی نیست، با این حال این ژانر به خوبی توانسته از پس سرگرم کردن گیمر های موبایلی سربلند بیرون آید.

آنلاین یا آفلاین بودن یک بازی استراتژی فرقی نمی نماید، در حال حاضر این گیم پلی و مجذوب کنندهیت است که حرف اول را در این ژانر می زند. قطعا بازی های این سبک احتیاج به تفکر و تمرکز بالایی در افراد دارند تا بتوانند حریفان خود را در بلندمدت شکست دهند؛ چه حریف از نوع هوش مصنوعی باشد و چه کاربران واقعی در نسخه های آنلاین و چندنفره.

اگر تجربه بالایی در ژانر بازی های استراتژیک ندارید و یا اگر در پی یک بازی زیبا و تازه در این سبک برای سیستم عامل اندروید هستید، در این مقاله سعی کرده ایم تا فهرستی از 10 بازی برتر سبک استراتژی برای سیستم عامل اندروید را در اختیارتان قرار دهیم. قبل از شروع مطالعه این مقاله، توجه داشته باشید که بازی های ذکر شده با در نظر گرفتن تعداد دفعات دانلود در چند وقت اخیر در این فهرست قرار گرفته اند. در ادامه با برترین ها همراه باشید.

Ark OF War

شاید بازی Ark of War اولین عنوانی باشد که به شما این اجازه را می دهد تا به صورت گروهی از سرزمین خود دغاع کنید. اگر دوست دارید که شما را به عنوان حاکم مطلق در جهان Ark OF War یاد کنند، پس باید استراتژی مناسبی را انتخاب کنید و بعلاوه تاکتیک های درستی را در لحظه برای نابودی دشمنان به کار بگیرید.

Ark OF War مربوط به جنگ های مدرن میان ملت ها می گردد که در زمان آینده به وقوع می پیوندد. در این بازی به جای تانک و نیروی انسانی در جنگ ها، با ابزار های مدرن که مربوط به نسل آینده هستند آشنا می شوید؛ یک جنگ تمام عیار و تخیلی. شما می توانید این بازی را هم به صورت تک نفره و هم چند نفره اجرا کنید.

داستان بازی در یکی از سیارات اتفاق می افتد، جایی که شما و موجودات فضایی برای داشتن مکان زندگی و برقراری نظم و ایجاد محیطی آرام، در حال مبارزه هستید. اساس بازی Ark OF War به حالت دفاعی قلعه هایی که خواهید ساخت بستگی دارد؛ طبیعی است که اگر آن ها را بزرگ و مناسب بسازید، قطعا در برابر دشمنان ایستادگی خواهد نمود.

وظیفه ساخت این بازی سرگرم کننده استراتژی را استودیو Seven Pirates بر عهده داشته و در برترین فروشگاه هایی از جمله گوگل پلی منتشر کرده است. این بازی پیروز شده است تا از کاربران امتیاز 4.2 از 5.0 نمره را کسب کند و تا به امروز بیش از 5 میلیون دانلود داشته است.

Star Wars Commander

معمولا افرادی که به فیلم و بازی های جنگ ستارگان (Star Wars) علاقه دارند، به سمت بازی های استراتژی نیز جذب می شوند. پس اگر شما هم به این دو زمینه علاقه دارید، بازی Star Wars: Commander در سیستم عامل اندروید برترین پیشنهاد ما به شماست. به کارگیری کارکتر های محبوب جنگ ستارگان نظیر اسپاک و وزلی کراشر نیز یکی از جلوه های جالب بازی به شمار می رود.

مانند بسیاری از بازی های ژانر استراتژیک دیگر، در ابتدای Star Wars: Commander یک پایگاه کوچک و بی دفاع دارید که قرار است با احداث ساختمان ها بیشتر، کسب عایدی و استخراج منابع، دیوارچینی و ساخت مهره های دفاعی تبدیل به یکی از قدرت های کهکشان گردد و در نهایت برای کسب امتیاز بیشتر و دستاورد های تازه به دیگر پایگاه ها حمله کنید.

بعلاوه اگر Clash of Clans بازی محبوب شماست یا اگر از آن تنفر دارید، خیلی سریع متوجه خواهید شد که آیا از Star Wars: Commander لذت خواهید برد یا خیر. حقیقت این است که بازی جنگ ستارگان شباهت بالایی به گیم پلی بازی موبایلی Clash of Clans دارد.

به طور مثال برای تسریع در ساخت وساز ها و فعالیت های خود باید از کریستال های بازی بهره ببرید. کریستال ها در واقع نقش جم (Gem) های Clash of Clans را دارند و در طول بازی کمیاب هستند. اگرچه در صورت تمایل، می توانید با پرداخت دلار و پول نقد نیز کریستال های بیشتر کسب کنید. در واقع عنوان Star Wars: Commander به رایگان منتشر شده، اما به وسیله پرداخت های درون برنامه ای کسب عایدی می نماید.

The Horus Heresy: Drop Assault

قطعا طرفداران بازی های کامپیوتری به ویژه ژانر استراتژی، نام سری Warhammer به گوش شان خورده است. یکی از زیباترین مجموعه بازی های استراتژیک که علاوه بر داشتن داستان زیبا، المان های ژانر نقش آفرینی را نیز با خود ترکیب کرده است. حال استدیو Complex Games inc با استفاده از فضاسازی و داستان سری Warhammer یک بازی استراتژیک فوق العاده آنلاین را ساخته است.

همان طور که گفته شد، سبک این بازی مانند Warhammer استراتژی بوده و اگر در تصویر دقت کنید، متوجه خواهید شد که باید به ساخت تجهیزات جنگی پرداخته و از سرزمین خود دفاع کنید. ماموریت های داخل بازی متنوع هستند و اجازه نمی دهد تا شما از بازی خسته شوید. بعلاوه امکان نبرد های چندنفره با سایر کاربران نیز فراهم شده است.

در بازی دو نژاد اصلی وجود دارد که در ابتدای بازی باید مشخص کنید که با کدام نژاد بازی را شروع می کنید. سپس 4 گروه مختلف به شما معرفی می گردد که هر کدام از گروه ها دارای مزایا و ویژگی های منحصربه فردی هستند که البته می توانید در طول بازی، گروه خود را به دلخواه تغییر دهید. نکته جالب توجه اینکه انتخاب گروه و نژاد شما در دشمنان آینده بازی، تاثیر به سزایی خواهد گذاشت.

این نکته را هم ذکر کنم که گیم پلی کلی این بازی هم، شباهت زیادی به Clash of Clans دارد. البته نباید از تفاوت اصلی میان آن ها غافل شد. برخلاف بازی کلش آوکلنز که با ارائه یک گیم پلی ساده و روان، میخواهد تا شما را وادار کند برای هر فعالیت کلیدی در بازی جم (Gem) بخرید؛ The Horus Heresy: Drop Assault یک گیم پلی سریع داشته و حتی اگر پولی در بازی هزینه نکنید نیز از بازی لذت کافی خواهی برد.

Machines At War 3 RTS

بازی Machines At War 3 RTS در ژانر پر هوادار RTS ساخته شده است و با در اختیار قرار دادن تصادفی نقشه های بازی، طعم تازهی از نبرد های استراتژیک را برای مخاطبان آماده کرده است.

با توجه به انتخابی بودن نبرد های بازی، باید اعتراف کنم که گیم پلی و سطح داستان بسیار متنوع و جالب است. به طوری که این مزیت بازی در قدرت دفاع و عملکرد حمله شما تاثیر به سزایی می گذارد. بعلاوه گرافیک بازی نیز در سطح مورد قبولی واقع شده است و در حد استاندارد یک بازی استراتژی طراحی شده است.

داستان این بازی در خصوص مفقود شدن دانشمندان و همه وسایل یک آزمایشگاه نظامی است که با نابودی این آزمایشگاه، نتیجه سال ها تحقیق و آزمایش های فوق سری از بین رفته است.

تنها سرنخ شما یک یادداشت با عنوان ما مجبور به انجام آن بودیم در آزمایشگاه است. در واقع مفقود شدن این آزمایشگاه و پرسنل اش شروع اتفاقات مهیج بازی Machines At War 3 RTS است. شما باید با پیدا کردن عوامل این آزمایشگاه و بازسازی مجدد آن، سرزمین خود را از نابودی نجات دهید.

شما در طول بازی با 21 مرحله متفاوت از جنگ های استراتژیک شرکت خواهید کرد و هدف اصلی شما این است که مسئولیت نابودی آزمایشگاه و گم شدن تیم تحقیقاتی با چه کسی است.

در واقع ماموریت اصلی شما، پیدا کردن و بازیافت 130 نوع تکنولوژی مختلف است که به وسیله یک تیم از دانشمندان طراحی شده است. تکنولوژی هایی از قبیل پیاده نظام های فوق پیشرفته و توپخانه های لیزری تا کشتی های غول پیکر فضایی و رادار های کهکشانی!

وظیفه ساخت بازی استراتژی Machines at War 3 RTS را استودیو Isotope 244 LLC بر عهده داشته و در برترین فروشگاه هایی از جمله گوگل پلی منتشر کرده است. این بازی پیروز شده است تا از کاربران امتیاز 4.1 از 5.0 نمره را کسب کند و تا به امروز بیش از 5 میلیون دانلود داشته است.

Civilization Revolution 2

حتما علاقه مندان به بازی های بااصالت استراتژیک در جریان هستند که مجموعه Civilization یکی از قدیمی ترین عناوین استراتژی با موضوع Turn-Based به شمار می رود و این اثر هنری زیبا تنها با یک نام شناخته می گردد: Sid Meier. شما می توانید در هر فهرست معتبری که 10 بازی ساز برتر تاریخ را معرفی کرده است، نام سید مِیِر فقید را مشاهده کنید. اکنون یکی دیگر از عناوین این مجموعه زیبا با نام Civilization Revolution 2 به یکی از بازی های محبوب در سیستم عامل اندروید تبدیل شده است.

علاقه مندان به بازی های سبک استراتژی به خوبی با این بازی آشنا هستند. تمامی دکمه و جسچر های بازی به خوبی برای پلتفرم های لمسی سفارشی سازی شده اند و هیچ مسئله ای در اجرا و پیش بردن بازی نخواهید داشت.

همان طور که گفته شد، مجموعه Civilization محبوبیت خود را مدیون ژانر Turn-Based است که این ویژگی به خوبی هرچه تمام تر در این نسخه موبایلی نیز به اجرا عایدیه است.

همان طور که این بازی سعی کرده است تا اصالت و شکوه گذشته را حفظ کند، گرافیک Civilization Revolution 2 در سطح بسیار ایده آلی واقع شده است و هیچ نقطه ضعفی در کیفیت تصاویر بازی دیده نمی گردد.

هدف نهایی بازی نیز ساخت و به رشد و پویایی یک تمدن بزرگ و قدرتمند است که سال های سال قرار است سرپا باشد؛ پس بهتر است در این بازی به جای حمله و غارت به سایر قلمروها، به فکر پیشرفت و آبادانی تمدن خود باشید.

همانند نسخه های اصلی Civilization، در این بازی نیز از اولین تمدن ها و قرون گذشته شروع می کنید و کم کم با پیشرفت در علوم روز و فناوری های نظامی، قلمرو خود را توسعه می دهید.

آبراهام لینکلن، گاندی، ناپلئون و بسیاری دیگر از کاراکتر های بزرگ سیاسی در سراسر جهان یک بار دیگر در این نسخه حضور دارند. البته چهره های تازهتری همانند جان. اف. کندی و وینستون چرچیل هم برای اولین بار در این بازی ایفای نقش می کنند و می توانند در کنار دشمنان و یا دوستان شما قرار بگیرند.

Total War battles: KINGDOM

برای طرفداران بازی های ژانر استراتژیک، Total War نام آشنایی است؛ فرنچایزی قدیمی و ریشه دار که حدودا 16 سال پیش با عنوان Shogun: Total War کار خود را شروع کرد و با عنوان Rome: Total War به اوج معروفیت و محبوبیت نزد طرفداران رسید.

ناشر پیروز سری بازی های Total War یعنی سگا (SEGA)، پس از مدت ها تازهترین نسخه از این بازی استراتژیک را برای پلتفرم موبایل هم عرضه کرده تا شانس رقابت اش را در ساخت عناوینی به غیر از سونیک و شورش در شهر نیز امتحان کند.

بازی Total War battles: KINGDOM همانند گذشته، تمرکزش بیشتر بر روی ساخت وساز و پیشرفت تمدن است. در نهایت با تشکیل و سازماندهی تمدن خود باید به نبرد به دشمنان و دستاورد های جنگی بپردازید.

بعلاوه همواره رضایت شهفرایندان تان در الویت واقع شده است و باید مطمئن باشید که آن ها همواره راضی و شادمان باشند. مثلا زمین های کافی و حاصلخیز داشته باشند یا اینکه انبار های مواد غذایی و مواد اولیه را خالی نگذارید.

سری Total War همواره به خاطر میدان های نبرد بزرگ و حماسی اش محبوب بوده، و خوشبختانه این فرایند را در جنگ های KINGDOM نیز ادامه است. گرافیک بازی در نوع خودش عالی است و محیط های مبارزه بسیار شلوغ و با جزئیات بالا طراحی شده است که قطعا برای اجرای یک مدل بازی ها به یک گوشی هوشمند قدرتمند احتیاج دارید که حداقل از 2 گیگابایت حافظه رم برخوردار باشد.

Total War Battles: KINGDOM یک بازی کاملا آنلاین است و برای اجرای آن همواره باید به شبکه اینترنت متصل باشید. خوشبختانه مبارزات بخش ریل تایم بازی حجم زیادی از اینترنت را مصرف نمی نماید و در تست های اجرا شده، با اینترنت دیتا هم مسئله ای برای اجرای بازی نخواهید داشت. اگر هنوز در پی یک نبرد آنلاین تازه و باکیفیت هستید، این بازی مهیج را از دست ندهید

The Walking Dead: No Mans land

The Walking Dead No Mans Land یک بازی تازه و بسیار زیبا با گرافیک فوق العاده که وظیفه انتشار آن را استودیو بازیسازی Next Games برای دستگاه های اندرویدی به عهده گرفته است. بازی موبایلی مردگان متحرک بر اساس سریال معروف Walking Dead متعلق به شبکه مشهور AMC طراحی شده و در چند ماه اخیر به یکی از پرهوادارترین بازی های پلی استور تبدیل شده است.

این بازی دارای سبک استراتژیک و نقش آفرینی است و در طول بازی تمام شخصیت های معروف سریال Walking Dead حضور دارند. مانند داستان اصلی سریال، شما با هدف از بین بردن تمامی زامبی ها و کوشش برای زنده ماندن در این بازی حضور پیدا خواهید کرد.

بازی مردگان متحرک با حداکثر گرافیک طراحی شده و در طول بازی از فیلم هایی آماده با کیفیت فول اچ دی استفاده شده است که به واسطه آن داستان سریال را در بازی به شما نشان خواهد داد و هیجان واقعی را به شما القا می کنند!

در سال های گذشته شاهد ارتباط خوبی میان صنعت سینما و گیم بوده ایم. اگر شما هم از علاقه مندان به سریال معروف Walking Dead هستید و مایل هستید تا گیم پلی بازی این سریال را نیز بر روی دستگاه اندرویدی خود تجربه کنید، به هیچ وجه The Walking Dead No Mans Land را از دست ندهید؛ محال است که این بازی را انجام دهید و محو داستان و طراحی منحصر به فرد آن نشوید.

جالب است بدانید که بازی The Walking Dead No Mans Land هم اکنون در فروشگاه پلی استور امتیاز 4.6 از 5.0 را کسب کرده است و پیشنهاد می گردد که حتما این بازی را دانلود کنید. بازی مردگان متحرک بر روی تمام دستگاه های اندرویدی نسخه بالای 4 نصب و اجرا خواهد شد. از قلم نیاندازید که برای اجرای این بازی باید همواره اتصال خود را با اینترنت برقرار کنید.

Planar Conquest

این روز ها پیدا کردن یک بازی تازه و سرگرم کننده برای گوشی های هوشمند، تبدیل به یکی از دغدهه های اصلی کاربران موبایلی شده است. اگر شما نیز در پی یک بازی تازه سبک استراتژی در سیستم عامل اندروید با قابلیت های مختلف و فراوان و آیتم های عجیب و پیچیده می شد، Planer conquest برترین گزینه پیش روی شماست.

داستان بازی تسخیر زمین و اتفاقات آن در یک جهانی خیالی و فانتزی جریان دارد. برای شروع بازی از میان نژاد های مختلف باید یکی را انتخاب کنید و امپراطوری خود را بسازید.

تنوع زیادی در سربازان و قهرمانان بازی وجود دارد که دست شما را در بدست آوردن پیروزی یا شکست بازی باز می گذارد. شما با توسعه تمدن و شهر ها باید ارتش خود را قدرتمند کرده و علاوه بر این جهت مبارزه با دشمنان به جادو متوسل شوید. در این بازی به بیش از 300 جادو از 13 مدرسه سحر و جادو دست خواهی یافت.

در مجموع امکانات، ماموریت ها و المان های Planer conquest آنقدر گسترده و پیچیده طراحی شده که این پتانسیل را دارد تا بیش از ده ها ساعت شما را سرگرم کند و گوشی به دست بمانید. بعلاوه قابلیت ارتقا و شخصی سازی بر روی نیرو های بازی به صورت مفصل کار شده است که باعث شده تا آزادی عمل زیادی در این بخش وجود داشته باشد و محتوای بازی را بیش از پیش افزایش دهد.

آخرین نسخه بازی استراتژیکی تسخیر زمین که به تازگی وارد بازار شده است یک بازی بسیارسرگرم کننده است که شما می توانید فاتح سرزمین های مختلف باشید و به حاکمی قدرتمند تبدیل گردد و 8 مسابقه متفاوت را راهنمایی کند تا برنده نهایی بازی شوید. این اطمینان را به شما می دهیم که از تجربه Planer conquest پشیمان نخواهید شد.

MechCom 2

بازی MechCom 2 یک اثر فوق العاده سه بعدی در سبک RTS است که شما را با طراحی متفاوتی از نبرد های متفاوت روبه رو می نماید. در این بازی باید به جنگ با ربات ها و نیرو های جنگی مکانیکی بپردازید.

تجربه کاربری و گیم پلی اصلا پیچیده نیست و حالت های مختلفی برای اجرای بهتر بازی و پیش بردن آن وجود دارد؛ چه شما یک کاربر مبتدی باشید و چه حرفه ای. یک بازی استراتژی مناسب برای همه کاربران.

در واقع گیم پلی این بازی بیشتر از بازی Warzone 2100 الهام گرفته است. شما باید پایگاه های تازه راه اندازی کنید، منابع را جمع آوری نمایید و در نهایت ربات های خود را طراحی کنید تا دشمن را شکست دهید. در واقع MechCom 2 سعی کرده نسخه اصلی خود را کامل کند؛ همه نقاط مثبت نسخه اصلی را حفظ کرده و در عین حال مکانیک و بهبود های تازهی را به آن اضافه کرده است.

داستان بازی در قرن 22 رقم می خورد؛ جایی که محبوبیت شرکت های چند ملیتی افزایش یافته و حتی نفوذ آن ها میان مردم از دولت های موجود در جهان بیشتر شده است.

قدرتمندترین این شرکت ها، فضا را برای یافتن منابع بیشتر جستجو می نماید. شما یک فرمانده نظامی ماهر هستید که قصد دارید به یکی از شرکت ها بپیوندید و در یک درگیری برای سیاره تیبریوس شرکت کنید. هدف این درگیری بدست آوردن منابع کمیاب و باارزش است.

در بازی MechCom 2 شما با برداشت منابع، ساختن سازه هایی مانند پالایشگاه، کارخانه ها و آزمایشگاه ها و بعلاوه با لشکری متشکل از نیرو های جنگی مختلف به مبارزه و کاوش بپردازید. بعلاوه قادر هستید تا با استفاده از تسلیحات مکانیکی و انتخاب سلاح های مختلف از جمله راکت ها، تفنگ ها و لیزر و ... به صورت انتخابی عمل کنید و حتی در صورت نداشتن سلاح می توانید دژ های مستحکم رباتیک خود را به کار بگیرید.

Clash Royale

قطعا شما هم منتظر هستید تا بازی Clash Royal را به عنوان صدرنشین این فهرست معرفی کنیم. اعتراف می کنم که در مقایسه با هر بازی معرفی شده در این مقاله، کلش رویال از اهمیت بالاتری برخوردار است. از قلم نیاندازید که سازنده آن، Super Cell است؛ کمتر کسی است که آوازه عناوین شرکت سوپرسل را نشنیده باشد. استودیویی که عرضه بازی محبوب و پیروز کلش آف کلنز را در کارنامه خود دارد.

مانند دیگر عناوین این استودیو، Clash Royale یک بازی استراتژیک است، اما این بار در سبک بازی های کارتی. شما در نگاه اول به یاد بازی کلش آف کلنز خواهید افتاد و این تصور به شما دست خواهد داد که با یک بازی مشابه روبرو هستید، اما در ادامه متوجه خواهید شد که شباهت ظاهری فقط بخشی از ریشه های مشترک این دو بازی شاهکار است.

بازی کارت های مختلفی را از نیرو های موجود در بازی در اختیار شما قرار می دهد که شما بعد از انتخاب 8 عدد از آن ها وارد محیط بازی خواهید شد.

بیشتر کارت های بازی از همان نیرو های نام آشنای کلش آف کلنز می باشد. بازی Clash Royale یک نبرد کوتاه مدت استراتژیک است که تصمیمات و انتخاب های ضربتی شما نقش اساسی در مشخص برنده یا بازنده بودن خواهد داشت. شما در اینجا فرصت چندانی برای فکر کردن به این موضوع که کدام کارت را به کار بگیرید را نخواهید داشت.

بدون شک Clash Royale یکی از مجذوب کننده ترین بازی های آنلاینی است که باید بر روی موبایل خود تجربه کنید. بای خوش ساخت و خلاقانه ای که توانسته فارغ از بازی های استراتژیک دیگر، یک گیم پلی عمودی از صفحه بازی ارائه دهد.

هر جند که کلش رویال یک بازی رایگان است، اما سوپرسل سعی کرده با قرار دادن زمان های طولانی برای باز شدن صندوق های جایزه و قرار دادن 4 جایگاه دریافت صندوق، تخفیف ها و بسته های ویژه (شامل صندوق ویژه به همراه سکه و الماس) شما را وسوسه به خرید الماس کند.

نبرد بازی در یک مدت زمان کوتاه انجام می گیرد و اگر در سرانجام وقت قانونی یکی از دو طرف پیروز نگردد، چند ثانیه به عنوان وقت اضافه در نظر گرفته می گردد. اگر همچنان هر یک از دو طرف به پیروزی دست پیدا نکنند، بازی به صورت مساوی سرانجام پیدا می نماید.

واحد های الکسیر هنوز در بازی فعال است و شما برای استفاده از هر کارت الکسیر مشخصی را باید بهره ببرید. هر کارت با توجه به قدرت و ویژگی های خود، الکسیر متفاوتی را مصرف می نماید. مدیریت استفاده از الکسیر و انتخاب کارت ها، یکی از ارکان اصلی بازی Clash Royale است.

منبع: androidheadlines

منبع: زندگی روز
انتشار: 26 دی 1400 بروزرسانی: 26 دی 1400 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 1250

به "10 بازی استراتژیک برتر سیستم عامل اندروید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 بازی استراتژیک برتر سیستم عامل اندروید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید