بازنشستگان بخوانند، افزایش حقوق در دستور کار است

به گزارش بازی های فکری، به گزارش خبرنگاران، احسان خاندوزی در حاشیه جلسه با رئیس کل بیمه مرکزی و مدیران شرکت های بیمه ای گفت در این جلسه محورهای تحول صنعت بیمه در هفت بخش مطرح و درباره اجرایی شدن آنها تاکید و مصاحبه شد.

بازنشستگان بخوانند، افزایش حقوق در دستور کار است

وی اضافه نمود: مسئله اول حرکت به سمت نظارت بر خط بیمه مرکزی بر بیمه هاست که متاسفانه در این زمینه با نقطه مطلوب فاصله داریم و گزارش های نظارتی با فاصله زمانی و دقت کم تهیه می شود و مقرر شد رئیس کل بیمه مرکزی به سرعت برای بر خط شدن نظارت ها اقدام کند.

خاندوزی گفت: با توجه به شرایط مالی کشور نیاز به محصولات بیمه ای برای حمایت از تولیدکنندگان داریم تا بتوانند ریسک های خود را از طریق بیمه تا حد زیادی پوشش دهند که مقرر شد در این زمینه نیز تدابیر فوری اندیشیده شود.

وی با اشاره به اینکه سامانه های بیمه ای به سامانه نیروی انتظامی متصل نیست گفت این موضوع یکی از زمینه های بروز فساد است و مقرر شد با مذاکراتی که با فرمانده نیروی انتظامی انجام می شود این کار به سرعت اجرایی شود.

وزیر اقتصاد گفت استفاده از ابزارهای دیجیتال در صنعت بیمه یکی دیگر از محورهای تحول در این صنعت است.

وی اضافه نمود: موضوع فراگیری مالی نیز باید در صنعت بیمه جدی گرفته شود و برای اقشار کم درآمدی که نیازبه پوششهای بیمه ای دارند از طرف بیمه های دولتی محصولات بیمه ای ارائه شود.

او گفت یکی از این موارد افزایش حقوق بازنشستگان از طریق محصولات تازه بیمه ای است که مقرر شد رئیس کل بیمه مرکزی به سرعت در این زمینه پیشنهادی را آماده کند.

خاندوزی اضافه نمود همچنین پرتفوی شرکت های بیمه ای باید در خدمت تولید باشد.

وی گفت با تعامل بین دستگاهی به زودی خبر اتصال سامانه های بیمه و نیروی انتظامی و الکترونیکی شدن کروکی ها برای پرداخت خسارت اعلام خواهد شد. این موضوع ضمن تسریع در امور مردم و کاهش مراجعات از فساد جلوگیری می کند.

منبع: صداوسیما

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 24 بهمن 1400 بروزرسانی: 24 بهمن 1400 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 1281

به "بازنشستگان بخوانند، افزایش حقوق در دستور کار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازنشستگان بخوانند، افزایش حقوق در دستور کار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید