پس از سخنرانی ظریف چانه زنی درباره ایران شدت می گیرد

به گزارش بازی های فکری، یک روزنامه ژاپنی در گزارشی از جلسه شورای امنیت معتقد است که پس از این جلسه و خاتمه سخنرانی ظریف چانه زنی کشورها در مورد تصمیم گیری برای تهران شدت خواهد گرفت.

پس از سخنرانی ظریف چانه زنی درباره ایران شدت می گیرد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، روزنامه ان اچ کی ژاپن در بازتاب جلسه شورای امنیت برای ایران با عنوان اختلاف ایران و آمریکا پیرامون تحریم های تسلیحاتی شورای امنیت سازمان ملل نوشت:

در نشست شورای امنیت سازمان ملل که درباره مسائل ایران برگزار گردید ، از یک سو آمریکا تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران را بر اساس توافق هسته ای درخواست کرد و از سوی دیگر ایران با اشاره به اینکه لغو تحریم های تسلیحاتی بخشی از توافق هسته ای است ، با رویکرد آمریکا به شدت مخالفت نموده است.

نشست دوره ای شورای امنیت سازمان ملل روز سی ام ماه ژوئن درباره عدم گسترش سلاح های کشتار جمعی برگزار گردید و در این نشست کشورهای مختلف درباره تحریم های تسلیحاتی علیه ایران ابراز نظر کردند.

در این میان مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه آمریکا ادعا کرد که اگر اقدامی صورت نگیرد ایران می تواند با خرید جنگنده های روسی امنیت کشورهای همسایه را تهدید می نماید. وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه با اشاره به اینکه: فشار تحریم ها برای تغییر رفتار ایران است. شورای امنیت سازمان ملل باید به تعهداتش برای مقابله با تهدیدهای ایران پایبند باشد تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران را درخواست کرد.

از سوی دیگر ظریف ، وزیر امور خارجه ایران با اشاره به اینکه: چارچوب زمانی برطرف محدودیت های تسلیحاتی که در توافق هسته ای پیش بینی شده ، بخش جدا نشدنی توافق هسته ای است کشورهای مختلف را به مخالفت با پیشنهاد آمریکا که از توافق هسته ای خارج شده ، فراخوانده است.

همچنین چین درباره تحریم های تسلیحاتی علیه ایران گفت: آمریکا از توافق هسته ای خارج شده است و حق ندارد آن را پس بگیرد. افزون بر این روسیه با اشاره به اینکه: تحریم های تسلیحاتی علیه ایران یک اقدام موقت است و هرگز درباره تمدید آن بحث نخواهد شد رویکردی موافق با ایران نشان داده است. از سوی دیگر ، آلمان ، انگلستان و فرانسه رویکردی موافق با نگرانی های آمریکا نشان دادند. اما بیشتر کشورها موضعی نگرفته اند و انتظار می رود چانه زنی ها میان کشورهای ذینفع در ماه اکتبر که قرار است تحریم های تسلیحاتی ایران لغو گردد ، شدت پیدا کند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 429

به "پس از سخنرانی ظریف چانه زنی درباره ایران شدت می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پس از سخنرانی ظریف چانه زنی درباره ایران شدت می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید