هنوز در مورد بعضی موضوعات کلیدی تصمیم گیری نشده است

به گزارش بازی های فکری، معاون سیاسی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران توضیح داد که در مذاکرات برجامی در وین هنوز در مورد بعضی موضوعات کلیدی تصمیم گیری نشده است.

هنوز در مورد بعضی موضوعات کلیدی تصمیم گیری نشده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از اتمام نشست روز گذشته (چهارشنبه) کمیسیون مشترک برجام در وین به شبکه ان اچ کی ژاپن گفت که هنوز در مورد بعضی موضوعات کلیدی هیچ تصمیم گیری نشده است.

شبکه ان اچ کی به نقل از معاون سیاسی وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران گزارش کرد که مذاکرات در مورد احیای برجام در وین پس از ضرب الاجل 21 می (آدینه 31 اردیبهشت) ادامه خواهد داشت.

عراقچی در این گفت وگو با شبکه ژاپنی بار دیگر بر لزوم لغو تحریم های یکجانبه ایالات متحده آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد و گفت که هم اکنون زمان آن رسیده که ایالات متحده به برجام بازگردد و تحریم ها را لغو کند.

این دیپلمات ایرانی ادامه داد که هیأت ایران با امید به این که هفته آینده کار خود را از سربگیریم وین را ترک می نمایند و امیدواریم که بتوانیم به نتیجه برسیم.

عراقچی در پاسخ به سؤالی در مورد احتمال تداوم همکاری ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت که دولت ایران بعداً در این خصوص تصمیم گیری خواهد نمود.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت ایرانی شرکت نماینده در مذاکرات وین به منظور احیای برجام روز گذشته پس از اتمام مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در مورد فرایند گفت وگوها گفته بود که متن اصلی توافق و ضمیمه ها همه معین شده، ولی مذاکرات درباره متن به انتها نرسیده و بعضی موضوعات کلیدی کماکان مورد اختلاف است.

نشست کمیسیون مشترک برجام روز گذشته (چهارشنبه) با حضور هیأت های ایران و 1+4 (آلمان، فرانسه، چین، روسیه و انگلیس) و انریکه مورا نماینده اتحادیه اروپا در گرند هتل شهر وین برگزار گردید و پس از حدود یک ساعت انتها یافت.

انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا ریاست این نشست را برعهده داشت و سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه ایران نیز رئیس هیأت ایرانی در این نشست بود.

پس از اتمام جلسه روز گذشته کمیسیون مشترک برجام، مورا در جمع خبرنگاران گفت کاملاً مطمئن است توافق نهایی برای احیای برجام به دست خواهد آمد.

در نشست روز گذشته کمیسیون مشترک برجام در وین، روسای هیأت ها مروری بر پیشرفت های حاصله در دور چهارم و آخرین شرایط متن ها نموده و به گفتگو در مورد جهت پیش رو پرداختند. هیأت ها با اشاره به متن های تهیه شده که در نتیجه نشست های متعدد دوجانبه و چندجانبه در سطوح مختلف حاصل شده ، از شرایط کلی مذاکرات و جهت طی شده ابراز رضایت کردند و بر ضرورت حفظ شتاب آهنگ کنونی در ادامه گفت وگوها تاکید کردند.

طبق این گزارش، در نتیجه رایزنی ها در روزهای اخیر، پیش نویس متون تا حد زیادی تدوین و تنقیح شده و به مرحله ای رسیده است که جز بعضی موارد اختلافی پیچیده که نیازمند تصمیم های سیاسی در پایتخت های کشورها است، بقیه بخش های متن تقریبا آماده است.

مقرر شد دور بعدی مذاکرات هفته آینده از سر گرفته گردد و هیأت ها بعد از نشست امروز به پایتخت ها بازگردند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 1020

به "هنوز در مورد بعضی موضوعات کلیدی تصمیم گیری نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنوز در مورد بعضی موضوعات کلیدی تصمیم گیری نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید