واکسیناسیون تمام کادر درمان علیه کرونا با واکسن آسترازنکا خبرنگاران

به گزارش بازی های فکری، رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت: واکسیناسیون کادر درمان تا 2 هفته آینده با 700 هزار دوز واکسن آسترازنکا به انتها می رسد.

واکسیناسیون تمام کادر درمان علیه کرونا با واکسن آسترازنکا خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محمد رضا ظفرقندی رئیس کل سازمان نظام پزشکی در پنجاهمین جلسه شورای عالی در خصوص واکسیناسیون جامعه پزشکی اظهار کرد: از دو ماه پیش مذاکرات را برای واکسیناسیون همکاران آغاز نمودیم و با توجه به کمبود واکسن و سایر مسائل؛ نهایتا مقرر شد تا واکسن مورد نیاز کادر درمان بخش خصوصی تهران و شهرستان ها در اختیار سازمان نظام پزشکی قرار گیرد تا هماهنگی های لازم برای واکسیناسیون جامعه پزشکی و حتی پرستاری انجام شود.

او اضافه کرد: 700 هزار دوز واکسن آسترازنکای کره جنوبی وارد کشور شده که تا 2 هفته آینده کلیه کادر درمان واکسینه خواهند شد و جای نگرانی نیست.

او ادامه داد: علیرغم هماهنگی های اجرا شده؛ همواره موانعی در حوزه اجرا وجود دارد، اما توزیع و واکسیناسیون همکاران طبق سهمیه های اختصاص یافته انجام خواهد شد.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی در بخش دیگری از سخنان خود به طرح حذف غربالگری اجباری مادران باردار از سوی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: سازمان نظام پزشکی با ارسال نامه ای به دکتر قالیباف موضع رسمی خود را در این زمینه اظهار داشته و خواهان تعمق در برخی از مفاد طرح مذکور به لحاظ ایجاد خلل در نیل به هدف اصلی طرح (رشد جمعیت به لحاظ کمی و کیفی) شده است.

ظفرقندی در خصوص کار های اجرا شده به منظور اصلاح تعرفه های خدمات پزشکی اظهار داشت: کار کارشناسی علمی روی تعرفه های خدمات پزشکی انجام شد که مورد تایید شورای عالی بیمه و سازمان برنامه و بودجه قرار گرفت و شورای عالی بیمه نیز تعرفه ها را متناسب با اجزای حرفه ای و فنی تفکیک نمود.

او اضافه کرد: گرچه هنوز با تعرفه های واقعی فاصله داریم، اما نظر کارشناسی سازمان نظام پزشکی این است که جزء فنی تعرفه ها مطابق با تورم و جزء حرفه ای نیز متناسب با افزایش حقوق و دستمزد، رشد داشته باشد که خوشبختانه یکی از موفقیت های مهم نظام پزشکی در این دوره علاوه بر نهادینه کردن کار کارشناسی، مصوب کردن افزایش جزء فنی و حرفه ای مطابق تورم و افزایش سالیانه حقوق و دستمزد بود که کار را برای سال های بعد هموار می سازد.

او پیاده سازی نسخه الکترونیک را در سال 1400 از جمله قوانین بالادستی عنون کرد و گفت: اجرای نسخه نویسی الکترونیک یک سیاست مترقی و جزو قوانین بالادستی است که باید اجرایی شود و از طرفی اگر خواهان ساماندهی اقتصاد درمان هستیم باید زیرساخت های آن نیز اصلاح شود.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به سیاست های ابلاغی حوزه سلامت شرح داد: اساسا بر اساس مصوبات قانونی موجود، بدون نسخه نویسی الکترونیک نباید پرداختی صورت گیرد لاکن با رایزنی ها و جلسات و تفاهمات سازمان با کنندگان بینه ها، مقرر شد به منظور اجرای هر چه بهتر و سریعتر این مهم، سیاست های تشویقی از سوی سازمان ها بیمه گر در نظر گرفته شده است از جمله رشد 30 درصدی تعرفه ها برای همکارانی که اقدام به نسخه نویسی الکترونیک می کنند.

ظفرقندی با بیان این که تعرفه های سال 1400 به زودی ابلاغ می شود؛ اظهار داشت: پس از رایزنی های بسیار رشد 28.5 درصدی تعرفه ها از سوی هیات وزیران پذیرفته شد و در مجموع افزایش خوبی را در جزء حرفه ای، هتلینگ و جزء فنی هشتک دار شاهد بودیم. جزئیات این افزایش نیز روز گذشته توسط وزیر محترم بهداشت به سازمان برنامه و بودجه ارسال شده است که انتظار می رود اوایل هفته تعرفه های خدمات درمانی و تشخیصی رسماً ابلاغ شود.

ظفرقندی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص اعتبار تخصیص یافته از سوی دولت به سازمان نظام پزشکی گفت:از سه سال پیش بدنبال اخذ حمایت مالی برای کمک به سازمان های نظام پزشکی شهرستان ها بودیم که پس از پیگیری، مکاتبات لازم و جلساتی با دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، مقرر شد این کمک انجام شود..

او اضافه کرد: مبلغ 20 میلیارد تومان از منابع کرونا به سازمان نظام پزشکی تعلق گرفت که موارد مصرف آن نیز در ریز تفاهم نامه قید شده و هر گونه تخطی از آن تخلف محسوب می شود، لذا هیات های نظارت مصارف آن را بررسی کرده و محل صرف آن باید در موضوع کرونا و مباحث تعریف شده در تفاهم نامه باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 905

به "واکسیناسیون تمام کادر درمان علیه کرونا با واکسن آسترازنکا خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسیناسیون تمام کادر درمان علیه کرونا با واکسن آسترازنکا خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید