انتقاد تند سخنگوی ارشد نیروهای مسلح از طرح مجلس درباره سربازی

به گزارش بازی های فکری، سخنگوی ارشد نیروهای مسلح به تندی با طرح مجلس درباره سربازی اختیاری مخالفت کرد. او گفت: عده ای درباره خدمت سربازی طرح های یکجانبه بدون پشتوانه علمی و غیرقابل تحقق می دهند و انتظارات جامعه را بالا می برند و دشمن را شاد می کنند چرا که به امنیت کشور لطمه وارد می کنند.

انتقاد تند سخنگوی ارشد نیروهای مسلح از طرح مجلس درباره سربازی

سردار ابوالفضل شکارچی سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح در نشست خبری امروز خود درباره طرح مجلس برای اختیاری کردن سربازی به انتقاد از آن پرداخت.

او گفت: مدتی است درباره موضوع سربازی بحث هایی از سوی افراد مختلف حقیقی و حقوقی و سلبریتی ها در کشور مطرح می گردد و افکار عمومی را تحت تاثیر خود قرار داده است.

شکارچی با اشاره به مزایای حضور سربازان در نیروهای مسلح با بیان اینکه یکی از ارکان موفقیت در دوران دفاع مقدس در کنار نیروهای مسلح، حضور سربازان عزیز بود، افزود: در دوران هشت سال دفاع مقدس قریب به 6 میلیون رزمنده داشتیم که حدود 50 درصد این رزمندگان یعنی 3 میلیون نفر از عزیزان سرباز بوده اند و حدود 60 هزار نفر از این عزیزان به فیض شهادت و حدود 160 هزار نفر از این عزیزان نیز جانباز شدند.

او افزود: در یگان های رزمی، پشتیبانی رزم، پشتیبانی خدمات رزم ما تعداد زیادی سرباز در حوزه های مختلف، پزشکی، فنی و ... داشته ایم و آنهایی هم که تخصصی نداشتند، با آموزش های مختلف در یگان های رزمی مشغول به خدمت می شدند که با وجود مدت کم آموزش، خلاقیت های زیادی از خود نشان می دادند.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح بحث ها پیرامون سربازی را موج سواری دانست و افزود خصوص خدمت سربازی و بدون پشتوانه عقلانی و مشورت با نیروهای مسلح، طرح های یکجانبه غیرقابل تحقق می دهند و انتظارات جامعه را بالا می برند و دشمن را شاد می کنند چرا که به امنیت کشور لطمه وارد می کنند و موجب تضعیف قدرت دفاعی کشور می گردد.

او اعلام کرد: امروز از ما می پرسند که با این سربازان چه می کنید؟ ما از 100 درصد سرباز مورد نیازی که باید در شرایط غیرجنگی در نیروهای مسلح داشته باشیم، حدود 60 درصد سرباز حاضر داریم و بار آن 40 درصد را این 60 درصد تحمل می کنند.

شکارچی از مقایسه ایران با برخی دیگر از کشورها انتقاد کرد و گفت آنها امنیت خود را کنتراتی تامین می کنند و به کشور دیگر پول می دهند تا امنیتشان را تامین کند.

او افزود: ما بیش از 8000 کیلومتر مرز داریم، برای مقابله با مواد مخدر، قاچاق انسان و ناامنی نیاز به حضور نیروهای رزمی در مرزهای مان داریم. تمام مرزهای ما در آنسوی مرز شرایط خوبی ندارند و نا امنی در برخی کشورهای همجوار زیاد است.

سردار شکارچی تاکید کرد: این حرف ها خطرآفرین و آسیب به امنیت است. ما اصلا واژه اجباری در قانون نداریم، ما خدمت موظفی داریم.

شکارچی با اشاره به طرح مجلس گفت: اگر ما جداسازی کنیم و بگوییم بخشی اختیاری به خدمت سربازی بیایند و بخشی هم نیایند، بار مسئولیت را آنها که به خدمت آمده اند باید به دوش بکشند. ثانیا یک بودجه بسیار کلان نیاز دارد چراکه به بیش از 2 برابر کارکنان پایور در حال حاضر نیروهای مسلح نیاز خواهیم داشت که این فقط برای شرایط غیرجنگی است.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح ادامه داد: همین الان هم حقوق مصوب سربازان در قانون هم پرداخت نمی گردد، ما مجری پرداخت حقوق هستیم و تأمین آن بر عهده ما نیست، همین فردا مجلس و دولت محترم اعتبار را تأمین کنند، ما پرداخت خواهیم کرد.با این شرایط چطور ما می گوییم بیاییم سرباز حرفه ای داشته باشیم؟

سردار شکارچی با بیان اینکه ما زمانی می توانیم ادعای اجرای سربازی حرفه ای را داشته باشیم که دور یک میز بنشینیم و صحبت کنیم، اعلام کرد: امروز فردی اعلام کرده است که ستاد کل در جلسات حاضر نمی گردد. تا الان هیچ کس از ستاد کل برای حل مسائل سربازی دعوت نکرده است. حرف ما این است که دور یک میز بنشینیم و بحث های فنی و تخصصی کنیم و هر نتیجه ای گرفتیم آن را اجرا کنیم.

او افزود: حساب یک کننده مجلس از کل مجلس جداست؛ ما با مجلس هماهنگ هستیم اما اینکه پشت دوربین تلویزیون رسما دروغ بگوییم درست نیست. ستاد کل نیروهای مسلح صاحب دارد و در راس آن رییس ستاد است.

سردار شکارچی طرح این مباحث را شعاری و انتخاباتی دانست.

سیلی به سرباز سیلی به امنیت اجتماعی است

سردار شکارچی در پاسخ به سوالی درباره پرونده عنابستانی کننده سبزوار و سیلی او به سرباز راهور توضیحاتی ارائه کرد.

پیشتر گفته شده بود که عنابستانی از سرباز راهور شکایت کرده است.

سردار شکارچی در این باره گفت: من بسیار متاسفم برای کسی که می رود تبلیغ می کند و رای مردم را میگیرد و بعد سیلی به سرباز بزند. سیلی به سرباز زدن یعنی سیلی به امنیت اجتماعی زدن. چه آن بازپرسی که در بابل این کار را کرد و با وی برخورد نشد و چه این رفتار از دید ما سیلی به نظم اجتماعی کشور است؛ اگر سرباز تخلف کند راهکار قانونی دارد.

او گفت: ما به عنوان ستادکل نیروهای مسلح از هر دو این افراد شاکی هستیم. وقتی یک سرباز صادقانه خدمت می کند و حق و حقوق او هم کامل پرداخت نمی گردد و بعد اینطور با او هم برخورد گردد.

سخنگوی نیروهای مسلح با انتقاد شدید از کننده سبزوار افزود: اینها کننده واقعی مردم نیستند و باید با مردم صادقانه حرف بزنند. همه مردم باید قانون را رعایت کنند و فرقی بین کننده و سرباز نیست. حتی اگر سرباز تخلف کرد باید از طریق قانونی پیگیری گردد. کسی که خود قانونگذار است وقتی قانون را رعایت نمی کند چه بایدگفت.

منبع: فرارو
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 920

به "انتقاد تند سخنگوی ارشد نیروهای مسلح از طرح مجلس درباره سربازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد تند سخنگوی ارشد نیروهای مسلح از طرح مجلس درباره سربازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید