مخالفت وزیر صمت با عرضه خودرو در بورس، طرح نو قیمت گذاری خودرو

به گزارش بازی های فکری، به گزارش خبرنگاران، علیرضا رزم حسینی درباره عرضه خودرو در بورس کالا، گفت: این طرح در مجلس شورای اسلامی مطرح شده و در کمیسیون صنایع مجلس هم روی جزئیات آن کار می شود اما اجرای آن هنوز قطعی نیست.

مخالفت وزیر صمت با عرضه خودرو در بورس، طرح نو قیمت گذاری خودرو

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به این سوال که آیا با اجرای طرح عرضه خودرو در بورس کالا موافق است، گفت: خیر با اجرای طرح عرضه خودرو در بورس کالا موافق نیستم زیرا اجرای این طرح کار کارشناسی شده ای نیست.

وی در پاسخ به این سوال که برای متعادل سازی قیمت خودرو وزارت صمت چه پیشنهادی بهتر از عرضه خودرو در بورس را دارد، گفت: همکاری خوبی بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی وجود دارد لذا طرحی وزارت صمت برای قیمت گذاری خودروها به مجلس ارائه داده است که کمیسیون اقتصادی مجلس هم با آن طرح موافقت کرده است بنابراین در انتظار فرصتی برای اجرای این طرح هستیم و امیدواریم با اجرای این طرح قیمت ها بهتر شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت دو توضیح طرح نو قیمت گذاری خودرو گفت: در این طرح خودروها به دو گروه خودروهای عمومی و غیرعمومی، مثلا خودرویی مانند دناپلاس که مشابه دارد و علاوه بر کمپانی خارجی مشابه آن را شرکت داخلی هم تولید می کند، تقسیم می شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان داشت: در مورد جزئیات این طرح با شورای رقابت گفتگو شده است و در تعامل با مجلس هستیم که امیدواریم اجرای آن روی قیمت ها تاثیرگذار باشد.

وی با بیان اینکه برای حل مسائل قیمت گذاری خودرو باید در کنار تولید داخلی واردات معقول انجام شود، گفت: در این صورت فضا رقابتی می شود، تولید افزایش می یابد و قیمت ها هم کاهش می یابد.

رزم حسینی با بیان اینکه قیمت گذاری دستوری تولید را افزایش نمی دهد، گفت: ظرفیت تولید خودرو در ایران بالغ بر دو میلیون خودرو است و با این میزان تولید کاملا نیاز داخل را می توان تامین کرد.

وی با بیان اینکه در یک مقطعی یک میلیون و 600 هزار خودرو در کشور تولید می شد، بیان داشت: در آن زمان برای خرید خودرو وام پرداخت می شد لذا این مساله حاکی از آن است که تقاضایی برای خودرو نبوده است.

وی اضافه نمود: شرایط تحریم باعث شده که واردات خودرو قطع شود لذا بازار خودرو رقابتی نیست.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به این سوال که آیا واردات خودرو آزاد خواهد شد، گفت: طبق برنامه بودجه امسال واردات خودرو ممنوع است البته در این مورد باید منتظر سیاست های دولت بعدی و تصمیمات آنها ماند.

منبع: فارس

آخرین اخبار خودرویی را در صفحه اخبار خودروی خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 1027

به "مخالفت وزیر صمت با عرضه خودرو در بورس، طرح نو قیمت گذاری خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت وزیر صمت با عرضه خودرو در بورس، طرح نو قیمت گذاری خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید