محموله دوم واکسن روسی کرونا جمعه به ایران ارسال می شود

به گزارش بازی های فکری، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو با بیان اینکه تولید مشترک واکسن کرونا با روسیه به زودی در ایران آغاز خواهد شد گفت که محموله دوم واکسن روسی فردا (جمعه) به ایران ارسال می شود.

محموله دوم واکسن روسی کرونا جمعه به ایران ارسال می شود

به گزارش دانشجو، کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو در حاشیه سفر محمدرضا شانه ساز رئیس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت به مسکو در گفت وگویی مطرح نمود که به زودی تولید مشترک واکسن کرونا ایران و روسیه در ایران آغاز خواهد شد.

وی اظهار داشت: مصاحبه های بسیار خوبی بین وزارتخانه های بهداشت ایران و روسیه انجام شد که می تواند نقطه عطفی برای گسترش روابط دو کشور در عرصه بهداشت و درمان و دارو باشد.

سفیر ایران با ذکر این نکته که با روسیه در عرصه تولید مشترک واکسن به تفاهم های بسیار خوبی رسیدیم، گفت: در بحث تولید مشترک، ان شاءالله کار به زودی در ایران آغاز خواهد شد و زودتر از زمانی که تصور می کردیم کار ها پیش می رود و ان شاءالله در آینده نزدیک تولید مشترک را در ایران خواهیم داشت.

جلالی اظهار داشت: طرف روسی طبق وعده به ما گفت که محموله دوم برای پنجشنبه آماده است و می توانیم محموله دوم واکسن را روز جمعه به ایران ارسال کنیم.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو پیش از این گفته بود که محموله های بعدی واکسن روسی کرونا آخر بهمن، دهه های اول و دوم اسفند و همچنین فروردین به کشور ارسال می شود.

شانه ساز نیز در گفت وگویی سفرش به مسکو را سفر خوبی خواند و مطرح نمود: در بعد تبادل تجربیات هم دیدن سایت و شرکت تولید کننده واکسن کرونا اطلاعات خوبی دریافت کردیم و خیلی از ابهامات برطرف شد و اطلاعات خوبی نیز روس ها درباره توانمندی های شرکت های داروسازی و واکسن سازی ایران کسب کردند.

گفتنی است هواپیمای ماهان حامل واکسن کرونا که از فرودگاه مسکو بارگیری کرده بود، روز پنجشنبه 16 بهمن ماه در فرودگاه امام خمینی (ره) به زمین نشست و اولین محموله وارداتی واکسن کرونا تحویل وزارت بهداشت شد.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه روز دوشنبه در نشست هفتگی با خبرنگاران گفته بود: راستا هایی متعددی رفته ایم و چندین میلیون دوز واکسن از کنسرسیوم کواکس برای ایران خریداری شده است از سوی دیگر واکسن ایرانی - کوبایی خریداری شده و بعد از مراحل بالینی در داخل تولید صورت می گیرد. با چین و هند مصاحبه هایی خوبی اجرا شده و منتظریم که به سرعت وارد شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 808

به "محموله دوم واکسن روسی کرونا جمعه به ایران ارسال می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محموله دوم واکسن روسی کرونا جمعه به ایران ارسال می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید