فراخوان سامانه زیرنویس اتوماتیک فیلم ها برای ناشنوایان منتشر شد

به گزارش بازی های فکری، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، بهره گیری بیشتر افراد ناشنوا یا کم شنوا از فیلم های آموزشی هدف یک فراخوان فناورانه شد. همه شرکت ها و مراکز علمی برای کمک به توسعه و تولید سامانه، طراحی و آماده سازی نرم افزار زیرنویس برای فیلم های آموزشی به زبان فارسی فراخوانده شدند.

فراخوان سامانه زیرنویس اتوماتیک فیلم ها برای ناشنوایان منتشر شد

شاید شیوع بیماری کرونا در ایران و تغییر شیوه آموزشی کشور به مدل آنلاین و برخط، بهانه خوبی برای بررسی نواقص و مسائل نظام آموزشی آنلاین کشور است. این سبک از آموزش برای افراد دارای معلولیت های ناشنوایی، کم شنوایی و مبتلا به جسمی و ذهنی مشکل است و این افراد از فهم برخی مطالب ارائه شده بازمی مانند.

با توجه به اینکه ناشنوایان، کم شنوایان و افراد دارای ناتوانی های جسمی و ذهنی نمی توانند از فیلم های آموزشی به خوبی استفاده کنند، یک فراخوان در این زمینه منتشر شده است تا فناوران بتوانند چنین سامانه ای را طراحی کنند.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم برای توسعه سامانه زیرنویس اتوماتیک فیلم های آموزشی فراخوانی منتشر و اعلام کرده است از طرح های فناورانه تولید این سامانه در قالب اعطاء تسهیلات بلاعوض و وام حمایت می کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 آذر 1399 بروزرسانی: 24 آذر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 640

به "فراخوان سامانه زیرنویس اتوماتیک فیلم ها برای ناشنوایان منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان سامانه زیرنویس اتوماتیک فیلم ها برای ناشنوایان منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید