زنده یاد عقیلی دغدغه گسترش گرافیک در سطح جامعه را داشت

به گزارش بازی های فکری، حمیدرضا کشاورزی میاندشتی می گوید یکی از دغدغه های اساسی زنده یاد مجید عقیلی این بود که هنر گرافیک در سطح جامعه گسترش پیدا کند و در زندگی آحاد مردم ظهور و بروز داشته باشد.

زنده یاد عقیلی دغدغه گسترش گرافیک در سطح جامعه را داشت

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی جلد کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

حمیدرضا کشاورزی میاندشتی هنرمند گرافیست و خوشنویس عرصه هنرهای تجسمی در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی خبرنگاران، با اشاره به شخصیت مرحوم مجید عقیلی؛ گرافیست اهل اصفهان که روز گذشته چشم از دنیا فروبست، گفت: زنده یاد عقیلی از جمله مؤسسان رشته گرافیک در دانشگاه سپهر اصفهان بود و ارتباط عمده ما با او در حوزه های مختلف هنر گرافیک تعریف می شد.

وی اضافه کرد: زنده یاد عقیلی شخصیتی متخلق و مهربان بود و یکی از دغدغه های اساسی اش این بود که گرافیک در سطح جامعه گسترش پیدا کند و در زندگی آحاد مردم ظهور و بروز داشته باشد.

کشاورزی میاندشتی بیان نمود: مرحوم عقیلی از جمله سابقون هنر گرافیک بود و از دورانی که هنوز کاربرد کامپیوتر در گرافیک به فراگیری دوران فعلی نرسیده بود، در این عرصه فعالیت داشت.

وی ادامه داد: مجید عقیلی انسانی بی ادعا بود که اهل نمایش و خودنمایی نبود؛ خودنمایی خصلتی است که در برخی از گرافیست ها وجود دارد اما مرحوم عقیلی فاقد چنین خصوصیتی بود.

این هنرمند یادآور شد: ما در چندین جلسه مشترک که به همت شهرداری اصفهان برگزار گردید، در خدمت مرحوم عقیلی بودیم؛ در آن جلسات، یکی از دغدغه های او را آموزش غیرمستقیم گرافیک به عموم مردم یافتیم.

کشاورزی میاندشتی مطرح کرد: زنده یاد عقیلی بر این باور بود که اگر نمای شهر از حیث گرافیکی منظر مناسبی داشته و فاقد آلودگی های بصری باشد، می تواند نوعی آموزش غیرمستقیم سواد بصری و گرافیکی برای مردم به شمار آید که در بلندمدت به ارتقای سطح سواد گرافیکی آنها منجر خواهد شد.

مجید عقیلی هنرمند و طراح گرافیک روز گذشته 5 مردادماه 1399 بر اثر سکته قلبی در شهر اصفهان دار فانی را وداع گفت. وی دانش آموخته دانشگاه هنر تهران، دارای مدرک درجه یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صاحب امتیاز گروه گرافیک گام و مدرس دانشگاه های هنر اصفهان و هنر فارسان شهرکرد بود.

منبع: تسنیم
انتشار: 1 آبان 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 531

به "زنده یاد عقیلی دغدغه گسترش گرافیک در سطح جامعه را داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنده یاد عقیلی دغدغه گسترش گرافیک در سطح جامعه را داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید