دردسر جدید؛ جریمه 20 هزار دلاری AFC برای پرسپولیس و شهریار مغانلو؟

به گزارش بازی های فکری، فوتبال ایران عادت دارد که در خشنود ترین حالت ممکن هم بهانه ای به فیفا و AFC بدهد تا با جریمه های ریز و درشت روبرو گردد؛ از جریمه های چند هزار دلاری گرفته تا بسته شدن پنجره جابجایی. این بار هم پرسپولیس در روزی که چهارمین پیروزی پیاپی اش در لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورد و صعودش به مرحله یک هشتم نهایی این رقابت ها را تا حدودی قطعی کرد در اقدامی عجیب، بهانه ای به دست مسئولان AFC داد تا آن ها بتوانند این نماینده ایران را جریمه نمایند.

دردسر جدید؛ جریمه 20 هزار دلاری AFC برای پرسپولیس و شهریار مغانلو؟

ماجرا از جایی آغاز می گردد که شهریار مغانلو، مهاجم پرسپولیس به عنوان بهترین بازیکن ملاقات تیمش مقابل گوای هند انتخاب شد؛ جایی که مغانلو باید در کنفرانس مطبوعاتی پس از بازی شرکت می کرد، ولی این اتفاق نیفتاد و عالیشاه به این کنفرانس رفت. حالا پرسپولیس براساس چه ماده و تبصره ای ممکن است با جریمه روبرو می گردد؟

در بند 3 ماده 35 قوانین فصل 2021 لیگ قهرمانان آسیا آمده است: سرمربی تیم شرکت نماینده و بهترین بازیکن زمین باید در کنفرانس بعد از هر بازی که شرکت کردند، حضور پیدا نمایند. این ماده از قوانین لیگ قهرمانان می گوید که در کنفرانس پس از بازی پرسپولیس و گوا، شهریار مغانلو حتما باید شرکت می نموده، ولی معین نیست که چرا امید عالیشاه از سوی باشگاه به این کنفرانس مطبوعاتی شرکت نموده است.

و، اما جریمه نرفتن بهترین بازیکن به نشست خبری چیست؟ در بند 5 ماده 35 قوانین لیگ قهرمانان آسیا آمده است: هر شخصی که نتواند در یک کنفرانس مطبوعاتی الزامی شرکت کند حداقل 10 هزار دلار جریمه خواهد شد. هم چنین باشگاه شرکت نماینده طبق ماده 3.3.9 مسوول هرگونه حضور پیدا نکردن در یک کنفرانس مطبوعاتی است. کمیته انضباطی AFC ممکن است مجازات های بیش تری بنا به صلاحدیدش اعمال کند.

ماده 3.3.9 هم راجع به الزام حضور افراد در کلیه فعالیت های رسمی اعم از جلسه هماهنگی و کنفرانس مطبوعاتی براساس دستورالعمل های AFC است که در بند اول آن راجع به جرایم حاضر نشدن در نشست گفته است: حاضر نشدن در هر گونه فعالیت یا رویداد رسمی منجر به جریمه حداقلی 10 هزار دلاری باشگاه خواهد شد. در بند دوم هم از امکان اعمال جرایم بیش تر از سوی کمیته انضباطی AFC صحبت نموده است.

با این اوصاف پرسپولیسی ها محتمل است به خاطر یک کنفرانس مطبوعاتی ساده حداقل 20 هزار دلار جریمه شوند که 10 هزار دلار آن مربوط به شهریار مغانلو و 10 هزار دلار آن مربوط به خود باشگاه پرسپولیس است؛ جریمه ای که اگر اعمال گردد نشان می دهد که پرسپولیسی ها قوانین لیگ قهرمانان را به درستی نخوانده اند. ممکن است که مسوولان پرسپولیس تصور نموده اند که در کنفرانس بعد از بازی همانند کنفرانس قبل از بازی، آن ها باید یک بازیکن را برای حضور در کنفرانس مطبوعاتی انتخاب نمایند.

همچنین شاید برای تان سوال پیش بیاید که چرا باشگاه فولاد و جواد نکونام به خاطر فرستادن سسما به جای نکونام به نشست های خبری با جریمه روبرو نمی شوند که جواب آن در سایت AFC است. دلیل این اتفاق معرفی شدن سسما، دستیار اسپانیایی نکونام به عنوان سرمربی فولادی ها در رقابت های لیگ قهرمانان است که در تمامی گزارش بازی های این نماینده ایران ثبت شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 959

به "دردسر جدید؛ جریمه 20 هزار دلاری AFC برای پرسپولیس و شهریار مغانلو؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دردسر جدید؛ جریمه 20 هزار دلاری AFC برای پرسپولیس و شهریار مغانلو؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید