توضیحات نورشرق در مورد فسخ های یک طرفه شجاع خلیل زاده و رشید مظاهری

به گزارش بازی های فکری، رئیس کمیته شرایط بازیکنان فدراسیون فوتبال گفت: دلایل مختلفی برای فسخ یک طرفه قرارداد وجود دارد، اما روح حاکم بر اصول ورزشی احترام به قرارداد است.

توضیحات نورشرق در مورد فسخ های یک طرفه شجاع خلیل زاده و رشید مظاهری

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، جمشید نورشرق درباره دلیل فسخ یکطرفه قرارداد برخی بازیکنان لیگ فزونی مانند شجاع خلیل زاده شرح داد: باشگاه پرسپولیس درباره خلیل زاده شکایتی را نزد کمیته شرایط فدراسیون فوتبال مطرح کرده اما دلایل مختلفی مانند انگیزه های مالی برای فسخ یک طرفه قرارداد وجود دارد. برخی مواقع هم بازیکنان حقرا برای خود قائل هستند و امکان دارد طبق سوء تفاهم و برداشت مختلفی که بین بازیکن و باشگاه ایجاد می گردد، این اصطکاک به وجود بیاید که بازیکن اقدام به فسخ یکطرفه کند به همین دلیل با دعاوی مربوط به فسخ یک طرفه قرارداد روبرو می شویم.

وی خاطرنشان کرد:آنچه اهمیت دارد این است که روح حاکم بر اصول ورزشی و انتظاری که در این عرصه می رود، احترام به قراردادها است و بازیکن و باشگاه باید قرارداد را محترم بشمارند. تلاش ما هم در کمیته شرایط دقیقا در همین جهت است و می خواهیم به گونه ای عمل کنیم که قرارداد برای طرفین به عنوان یک منبع الزام آور شناخته گردد.

رئیس کمیته شرایط فدراسیون فوتبال درباره اینکه مسؤولان باشگاه تراکتور مدعی هستند تغییر قرارداد رشید مظاهری از طریق تلگرام و واتساپ به اطلاع وی رسیده بود گفت: حواشی پرونده های مربوط به فسخ قراردادها خیلی زیاد است. اولین پرونده ای که در این زمینه به آن رسیدگی کردیم مربوط به شکایت باشگاه سپیدرود از محمد بلبلی و باشگاه فولاد خوزستان بود در آن پرونده هم مسائل خیلی زیادی مانند تحریک بازیکن برای فسخ یکطرفه قرارداد مطرح شد.

نورشرق درباره آخرین شرایط پرونده رشید مظاهری و باشگاه تراکتور گفت: امروز در کمیته شرایط جلسه رسیدگی به ادعای این بازیکن انجام می گردد و نمی خواهیم از حالا نظری درباره این پرونده اعلام کنیم. یکی از مهمترین مباحثی که باید به شکل جدی به آن رسیدگی گردد، همین بحث است زیرا فرض بر این است باشگاه مقصد بازیکن را ترغیب و تحریک می کند که برای این موضوع در مقررات، جرائم و ضمانت اجرای شدیدی نسبت به باشگاه مقصد در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه گفت و گو با شبکه خبر افزود: به شکلی رفتار می کنیم که طرفین بتوانند نسبت به قرارداد خود اعتماد کنند و خاطرشان جمع باشد امضایی که پای قرارداد می زنند سبب احترام طرف مقابل و همچنین سایر باشگاه ها خواهد شد.

رئیس کمیته شرایط بازیکنان فدراسیون فوتبال درباره اینکه آیا تغییر در قرارداد نباید در هر سه نسخه مربوط به آن اعمال گردد، گفت: قاعدتا همینگونه است اما خیلی کارها مطابق قاعده انجام نمی گردد. یکی از مسائل مرتبط به روابط قراردادی نه تنها در عرصه ورزش بلکه در تمام زمینه ها این است وقتی قراردادی امضاء می گردد یک نسخه آن را تحویل بگیرید اما در بسیاری از مواقع رفتار قراردادی را انجام نمی دهیم و به مشکل خودمان باز می گردد. خیلی از مواقع بازیکن به کمیته شرایط مراجعه کرده و می گوید قراردادم را در اختیار ندارم و خواهش می کنم آن را از باشگاه بگیرید.

نورشرق شرح داد: انتظار داریم بازیکن حرفه ای و حتی آماتور نسخه قراردادش را در اختیار داشته باشد، زیرا بخشی از مسائل از این طریق رفع می شوند. باید آموزش های اولیه به بازیکن و باشگاه داده گردد تا بدانند از چه حقوقی برخوردار هستند. فرض می گیریم آنچه طرفین با هم توافق کردند محترم است اما برخی موارد الزام آور بر حسب وظیفه سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال در نظارت قرار گرفته و درباره آنها تذکر داده می گردد. اگر اختلافی بین طرفین باشد طبق همان مقررات الزام آور تصمیم گیری می کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 635

به "توضیحات نورشرق در مورد فسخ های یک طرفه شجاع خلیل زاده و رشید مظاهری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات نورشرق در مورد فسخ های یک طرفه شجاع خلیل زاده و رشید مظاهری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید