تنبیه بدنی دانش آموز در روزهای آموزش آنلاین!

به گزارش بازی های فکری، تهران (پانا) - یکی از معلمان روستای ماهین واقع در دهستان چوقور قزوین که اقدام به تنبیه بدنی یکی از دانش آموزان پایه سوم ابتدایی کرده بود به هیأت تخلفات معرفی شد.

تنبیه بدنی دانش آموز در روزهای آموزش آنلاین!

به گزارش ایران، این پسر 9 ساله دانش آموز پایه سوم یکی از مدارس بخش طارم سفلی دهستان چوقور، روستای ماهین است که از سوی معلمش مورد ضرب و شتم و تنبیه شدید بدنی قرار گرفته و آثار کبودی روی بازو و پاهایش به چشم می خورد.

با اعتراض خانواده این دانش آموز مدیرکل آموزش وپرورش استان قزوین، در حاشیه نشست اعضای کارگروه ایمنی و بهداشت محیط و حفاظت محیط زیست کشور در جمع خبرنگاران ضمن عذرخواهی در این باره گفت: یکی از معلمان مدرسه روستای ماهین که یک ماه پیش بازدیدی از این مدرسه داشتیم، اقدام به تنبیه بدنی یکی از دانش آموزان پایه سوم ابتدایی کرده است.

حسنعلی اصغری در ادامه گفت: ادعای معلم این است که به دلیل کم کاری دانش آموز، تنبیه بدنی کوچکی اجرا شده است اما این تنبیه موجب کبودی و صدمه روی بازو و پای این دانش آموز شد که به محض اطلاع ضمن اظهار تأسف؛ رئیس آموزش و پرورش طارم سفلی را به همراه تیمی مأمور کردیم که در منزل دانش آموز حاضر شوند. این تیم ضمن دلجویی و عذرخواهی از دانش آموز و خانواده اش، رضایت آنها را جلب کرده اند، اما دلیل بر این نیست که اقدام معلم توجیه شود چه بسا تصمیم گرفته شود که این معلم فعلاً در انتظار خدمت باشد.

اصغری با تصریح بر اینکه این معلم به هیأت تخلفات استان معرفی شده است، اذعان کرد: بی تردید هیأت تخلفات تصمیم مناسبی خواهند گرفت، اگرچه تأکید این معلم به جهت کم کاری دانش آموز در دروس بوده و مدعی شده که ضایعه ای که روی بدن دانش آموز ایجاد شده به خاطر حساسیت پوستی رخ داده است.

وی مطرح نمود: ما بسیار متأثر هستیم که همکار ما با اصول و مبانی تعلیم و تربیت آنقدر آشنا نیست که بداند تنبیه بدنی یا هر تنبیه دیگری در این قالب، در نظام آموزش و پرورش ما هیچ جایگاهی ندارد بنابراین امیدواریم که در آینده شاهد رفتارهای مشابه در آموزش و پرورش استان و کشور نباشیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه این مدرسه دو دانش آموز دارد، ابراز کرد: نظارت آموزش و پرورش در این موارد نگاه حداکثری است چراکه بلافاصله بعد از اطلاع از این موضوع ضمن تماس تلفنی، تیمی را برای بررسی موضوع به منطقه فرستادیم و همچنین تیمی متشکل از معاونت ابتدایی، معاونت ارزیابی عملکرد و حراست در اداره کل تشکیل دادیم تا موضوع به صورت جدی پیگیری شود.

وی اعلام نمود: مهمترین موضوع این است که برخی از معلمان ما از راستا مناسبی جذب نمی شوند. معلمان ما باید از طریق دانشگاه فرهنگیان و دانشکده فنی شهید رجایی جذب شوند اما گاهی کسانی که آموزش لازم را برای کار معلمی ندارند جذب آموزش و پرورش می شوند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 776

به "تنبیه بدنی دانش آموز در روزهای آموزش آنلاین!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنبیه بدنی دانش آموز در روزهای آموزش آنلاین!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید