بچه ها رفتارهای پدران خود را به ارث می برند

به گزارش بازی های فکری، پیش از این معلوم گشته بود که پدرها نسبت به آنچه قبلاً تصور می شد، الگوی شخصیتی بسیار قوی برای بچه ها محسوب می شوند و جالب است که تحقیقات جدید نشان داد که موش های نر نیز از پدر الگوبرداری می نمایند.

بچه ها رفتارهای پدران خود را به ارث می برند

پژوهشگران علوم رفتاری در دانشگاه ویسکانسین- مدیسن کشور امریکا می گویند نتایج بررسی های انجام شده نشان می دهد، موش ها نیز همانند انسانها در رفتار خود از پدران الگوبرداری نموده و همانطور که پدرانشان با آنها رفتار نموده اند با فرزندان خود در آینده رفتار خواهند کرد. در دنیای پستانداران، بیشتر وظایف برعهده مادران است و مراقبت های پدرانه تنها در پنج درصد از گونه های مختلف پستانداران دیده می گردد، اما اطلاعات دقیقی درخصوص مراقبت های پدرانه در دنیای حیوانات وجود ندارد.

محققان با بررسی رفتارهای پدرانه در موش ها دریافته اند، موش های نر که پدران بی خیال و سهل انگاری داشته اند در آینده کمتر به رشد و پرورش فرزندان خود اهمیت می دهند؛ همچنین موش هایی با پدران نامهربان همان رفتار را نسبت به فرزندان خود در آینده بروز می دهند. نتایج به دست آمده در این مطالعه نشان می دهد، رفتارهای پدرانه به نسل های بعدی و از پدر به پسر منتقل می گردد.

دکتر کاترین مارلر از متخصصان علوم رفتاری دانشگاه ویسکانسین- مدیسون تأکید می نماید: نمونه های بسیار کمی از مدل های حیوانی برای بررسی رفتارهای پدرانه وجود دارد و بررسی نمونه رفتار پدرانه در دنیای موش ها می تواند یک مدل نسبی از رفتار پیچیده انسان ایجاد کند.

در مطالعات قبلی بر روی موش های صحرایی و میمون وروت تعیین شده بود، میزان مراقبت های مادرانه تأثیر مستقیمی بر سطح استرس فرزندان دارد؛ اکنون محققان قصد دارند اثرات مشابه مراقبت های پدرانه را بر روی فرزندان موش ها مورد بررسی قرار دهند.

نتایج این پژوهش در مجله Proceedings of the Royal Society B منتشر شده است.

گردآوری: گروه هفت گنج

منبع : رادیو سلامت

منبع: هفت گنج
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 653

به "بچه ها رفتارهای پدران خود را به ارث می برند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بچه ها رفتارهای پدران خود را به ارث می برند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید