افتتاح 24 مرکز آموزش جوار و بین کارگاهی

به گزارش بازی های فکری، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران از افتتاح 24 مرکز آموزش فنی و حرفه ای جوار و بین کارگاهی در ایام دهه فجر خبر داد.

افتتاح 24 مرکز آموزش جوار و بین کارگاهی

پوراندخت نیرومند در گفت وگو با خبرنگاران در خصوص برنامه های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در ایام دهه مبارک فجر، اظهار کرد: به مناسبت دهه فجر برنامه افتتاح 24 مرکز جوار و بین کارگاهی فنی و حرفه ای را اجرایی خواهیم کرد.

وی افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و به تبع آن اداره کل استان تهران به موجب ماده 110 قانون کار، ملزم شده است تا برای شرکت های اقتصادی مجوز مراکز جوار و بین کارگاهی بر مبنای داشتن شرایط صادر کند.

به گفته مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، صیانت از نیروی کار و ارتقای مهارت منابع انسانی صنایع و صنوف از طریق ایجاد مراکز آموزش جوار کارگاهی و آموزشی ضمن کار محقق و مجوزهای مورد نظر در بخش صنایع و اتحادیه ها صادر می شود.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان تهران شرح داد: بر اساس بخشنامه دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شرکت های بزرگ اقتصادی در راستای ارائه آموزشهای مختلف به کارکنان خود می توانند با مجوز سازمان آموزش فنی و حرفه ای به تاسیس مراکز جوار و بین کارگاهی اقدام کنند.

به گفته نیرومند، تاسیس و برگزاری دوره های آموزشی در این مراکز با رعایت استانداردها و نظارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای صورت خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگاران، در راستای ارائه آموزشهای مختلف فنی و حرفه ای و تسهیل دسترسی به این آموزشها برای کارکنان صنایع و اتحادیه ها و ارتقای سطح دانش فنی نیروهای کار، صنایع و صنوف درکنار محل اشتغال خود می توانند با دریافت مجوز رسمی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای و با همکاری این نهاد، اقدام به تاسیس و راه اندازی مراکز آموزشی جوار و بین کارگاهی کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 10 اسفند 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 787

به "افتتاح 24 مرکز آموزش جوار و بین کارگاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح 24 مرکز آموزش جوار و بین کارگاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید