ادعای آمریکا درباره عراق

به گزارش بازی های فکری، ایسنا نوشت: سفیر آمریکا در عراق امروز، دوشنبه بیان کرد، بر سر بعضی توافقات حول بازاستقرار نیروها براساس شرایط، توافق هایی با بغداد حاصل شده است.

ادعای آمریکا درباره عراق

به گزارش سایت شبکه روسیا الیوم، ماتئو تولر، سفیر آمریکا در عراق تاکید نمود: بازاستقرار یا خروج کامل از عراق به شرایط های جنگ علیه داعش بستگی دارد.

تولر در کنفرانسی خبری اشاره نمود، مذاکرات فنی بین عراق و آمریکا درباره خروج در جریان هستند و ما به بعضی توافقات حول بازاستقرار نیروها براساس شرایط دست یافتیم.

هیئت عراقی به ریاست فواد حسین، وزیر خارجه عراق در ملاقات با مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در 19 اوت بر سر انجام مذاکرات فنی جداگانه برای مدیریت زمان های مربوط به خروج نیروها و انتقال به مرحله جدید از جمله بازاستقرار نیروها در خارج عراق به توافق رسید.

سفیر آمریکا اضافه نمود: آمریکا خواستار باقی ماندن و حضور دائمی در عراق نیست.

او عملیات شلیک موشک های کاتیوشا در بغداد را اقدامی تندرو و رادیکال خواند.

تولر گفت: سوء تفاهم زیادی درباره روابط ائتلاف آمریکایی و دولت عراق وجود دارند و آمریکا نمی خواهد حضور نظامی دائمی در عراق داشته باشد. ما در پنج سال گذشته با عراقی ها دستاوردهایی را در جنگ علیه داعش داشتیم.

سفیر آمریکا اضافه نمود: در خاتمه جنگ علیه داعش رایزنی هایی با تیم های فنی برای مشخص شرایط در مرحله نهایی جنگ خواهیم داشت زیرا دائما از شرکای عراقی می شنویم که شراکت با آمریکا باید ادامه یابد.

تولر ادعا کرد: وجود صداهای تندروها تا حد شلیک موشک هایی به اهداف مربوط به حضور نظامی و حضور دیپلماتیک ما به نمایندگی از ملت عراق یا به نفع این کشور نیست.

او هشدار داد: اگر این مواضع علیه منافع عراق پیروز شوند منجر می گردد در بسیاری از مسائل که نه بین آمریکا و عراق بلکه بین عراق و ائتلاف آمریکایی به صورت کلی هستند، بازنگری گردد.

تولر ادامه داد: امیدواریم مجلس عراق اقدام به رد توافقات اخیر بین عراق و آمریکا در چارچوب توافقنامه استراتژیک نکند که از سوی مجلس در سال 2008 مصوب شد. هر اقدامی که در این چارچوب انجام می دهیم به عنوان قانون قابل اجراست و همه آنچه ما اخیرا کردیم مطابق با توافقنامه چارچوب استراتژیک براساس منافع مشترک بود.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 513

به "ادعای آمریکا درباره عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای آمریکا درباره عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید