18 حقیقت شگفت انگیز زندگی دلفین ها!

به گزارش بازی های فکری، قابلیت بهبود سریع زخم ها، خوابیدن با یک چشم باز، تشخیص بارداری زن ها، شناختن تصویر خود در آینه و خودکشی دسته جمعی از حقایق شگفت انگیز زندگی دلفین هاست.

18 حقیقت شگفت انگیز زندگی دلفین ها!

خبرنگاران | سرویس گیاهان و حیوانات - دلفین ها آنقدر زیبا و دوست داشتنی هستند که حتی لبخند هم می زنند. اگر شما هم درباره دلفین ها کنجکاو هستید با ما همراه باشید تا حقایقی جالب درباره آن ها را به شما بگوییم.

حقایق جالبی درباره دلفین ها

1. دلفین بعد از صدمات شدید (حتی گاز دریافت کوسه) به سرعت بهبود پیدا می کند و بدنش خیلی زود به شکل اصلی خود بازمی شود. در واقع فرایند بهبود در دلفین ها به قدری سریع است که زخم های عمیق آن نیز بعد از مدتی خوب می شوند.

2. دلفینی به نام پلوروس جک ( Pelorus Jack)به طور منظم کشتی ها را از طریق آب های ناامن به نیوزیلند هدایت می کرد. تا اینکه او در سال 1912 ناپدید شد. او حتی توسط قانون نیز محافظت می شد.

3. دلفین ها با یک چشم باز می خوابند. آنها هرگز از تماشا و گوش دادن به آنچه که در اطراف آن هاست متوقف نمی شوند.

4. Wholphin نام گونه ای از دلفین هاست که به حالت (نیمه دلفین / نیمه نهنگ) هستند. این نوع از دلفین ها وحشی و البته بسیار نادر می باشند.

5. نهنگ قاتل( Killer whales)بسیار خطرناک است. این گونه از دلفین ها و نهنگ بلوگا به این صورت هستند که در زمان خواب تنها یک نیمکره از مغز آن ها به خواب می رود. بنابراین آنها در حالی که استراحت می کنند می توانند نفس هم بکشند. فعال ماندن برای دلفین ها ضروری است. برای مثال، آن ها باید برای تنفس به سطح آب بیایند و مراقب شکارچیان نیز باشند.

6. بعضی از کارشناسان می گویند که دلفین می تواند از طریق انعکاس صدا متوجه شود که یک زن انسان باردار است یا خیر. با این حال خود دلفین نمی فهمد که چه چیزی در داخل بدن زن است و این انعکاس را ایجاد می کند.

7. دلفین توانایی شناختن تصویر خود در آینه را دارد. فقط تعداد کمی از پستانداران می توانند تصویر خود را در آینه بشناسند و تشخیص بدهند.

8. دلفین نر به عنوان اسیر کننده دلفین ماده شناخته شده است و تا زمانی که دلفین ماده موافق به رابطه جنسی با او نباشد نمی گذارد که تغذیه کند.

9. دلفین، نهنگ و میمون تنها حیواناتی هستند که به غیر از انسان دست به خودکشی می زنند. البته اقدام به خودکشی در ماده ها نسبت به نرها بیشتر است.

10. دلفین با هدف دریافت و خوردن ماهی پف کننده به بالا می آید و رفتار هایی بسیار مشابه انسان دارد.

11. دلفین گاهی از بچه کوسه ها به عنوان توپ والیبال استفاده می کند. این اتفاق زمانی می افتد که آنها از اسباب بازی های پلاستیکی ساخته دست انسان خسته می شوند.

12. نوک سینه دلفین در مقعد آن واقع شده است و بچه دلفین دهان خود را به سوراخ نزدیک کرده و مادر شیر را به دهان او می پاشد.

13. دلفین به هر نامی که آن را صدا بزنید پاسخ خواهد داد.آنها احتمالا فکر می کنند مردم خیلی عجیب و غریب هستند.

14. بعضی از دانشمندان معتقدند که دلفین ها باید رفتار غیر انسانی داشته باشند و با حقوق طبیعی خود زندگی کنند. بر خلاف بسکمک از حیوانات، آنها خود آگاه هستند. به هر حال آنها تنها گونه شناخته شده در میان حیوانات هستند که بیش از انسان ها از مغز خود استفاده می کنند.

15. نهنگ ها و دلفین ها به دوستی با هم شناخته شده اند. این بدان معنی است آن ها با هم دوستان خوبی هستند و امکان دارد دوستی میان نهنگ و انسان هم با این وجود ممکن باشد.

16. دلفین می توانید دوستان قدیمی خود را حتی پس از 20 سال جدایی از آن ها تشخیص بدهد. آنها به سرعت دوستان خود را می شناسند و البته این موضوع درباره دشمنانشان نیز وجود دارد و دلفین دشمنان گذشته خود را نیز به خاطر می اورد.

17. دلفین ها در موارد متعددی به عنوان ناجی انسان ها از آسیب دیدگی و یا غرق شدن شناخته شده اند. آنها با میل و رغبت به مردم کمک می کنند و می خواهند رابطه نزدیکی با انسان ها داشته باشند.

18. از جانب دلفین آزار و اذیت حیوانات نیز مشاهده شده است. برای مثال، دلفین با کشیدن پرندگان در زیر آب هیچ قصدی به خوردن آنها از خود نشان نمی دهد. برای آنها فقط این کار یک بازی و رفتار شوخ طبعانه است.

منبع: setare.com
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 813

به "18 حقیقت شگفت انگیز زندگی دلفین ها!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "18 حقیقت شگفت انگیز زندگی دلفین ها!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید