کشندگی و قدرت سرایت کرونا وحشتناک تر از گفته های چین است

به گزارش بازی های فکری، عضو کمیته ملی مبارزه با بیماری کووید 19 گفت که میزان کشندگی و قدرت سرایت کرونای جدید به طور وحشتناکی بالاتر از گفته های چین است و به آمار این کشور درخصوص این بیماری نیز نمی توان اتکا کرد.

کشندگی و قدرت سرایت کرونا وحشتناک تر از گفته های چین است

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش بازی های فکری به نقل از ایلنا، مینو محرز عضو کمیته ملی مبارزه با بیماری کووید 19 در واکنش به اظهارات سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در مورد آمارها و گزارش های چین در رابطه با کرونا که به نوعی شوخی تلخ با جهان است، گفت: صحبت های زیادی در این باره می شود و در هر صورت از چین انتظار نمی رود که آمار و اطلاعات دقیقی ارائه بدهد. در حال حاضر هم نتایج بسیاری از مقالاتشان را پس می گیرند. آمار و مطالعات آن ها خیلی درست نبوده است.

وی ادامه داد: رفتار ویروس پس از آنکه در همه جای جهان شایع شد، نشان داد، مانند آنچه چین گزارش می داده، نیست. دو احتمال وجود دارد؛ یا ویروس جهش پیدا نموده و قوی تر شده است، یا آن ها در ارائه اطلاعات کم کاری نموده اند.

محرز اظهار کرد: از لحاظ علمی آنچه بنده می دانم این است که آمار و گزارش های آن ها خیلی درست نبوده است. البته نمی توانیم بگوییم که خسارات ما به دلیل اظهارات چین بوده است، بالاخره نوع بیماری در کل جهان پیچیده است، اما بیماری ثابت نموده است که میزان کشندگی و قدرت سرایتش به طور وحشتناکی بالاتر از گفته های چین است.

عضو کمیته ملی مبارزه با بیماری کووید 19 توضیح داد: باید ببینیم چه کسی اطلاعات درستی می دهد؛ معلوم نیست که مساحت شیوع تنها ووهان بوده باشد. ما نمی دانیم که بیماری در چین مهار شده است یا خیر. با سابقه ای که از مطالعات علمی آن ها داریم، می دانیم که به آمارهایشان هم نمی شود اتکا کرد. به هر حال آمار را خود چین می دهد، کس دیگری نیست که برود در چین و مشاهدات را گزارش کند. بیماری وسعت وحشتناک تری از گزارش های چین دارد.

محرز توضیح داد: درباره خاتمه ویروس کرونا اطلاعاتی نداریم و نمی دانیم واکسن ضروری است یا مانند ویروس آنفولانزا با دگردیسی بر می شود، یا بدن در برابر آن ایمنی به دست می آورد.تنها مسئله امروز ما مهار ویروس است. پیشنهاد ما این است که مردم حداقل تا سرانجام فروردین در خانه هایشان بمانند تا ببینیم چه می شود.

وی در واکنش به اظهارات اخیر رئیس جمهور درباره شیوه اعمال محدودیت ها در روزهای آینده اعلام کرد: البته تا آخر فروردین مدارس و دانشگاه ها باید بسته باشند و همینطور هم هست. برای باقی موارد هم ما این توصیه را داریم که حداقل تا آخر فروردین فاصله گذاری فیزیکی باید رعایت شود.

محرز در سرانجام گفت : در رابطه با طرح فاصله گذاری اجتماعی باید بگویم این عبارت مورد تایید ما نیست و انگ محسوب می شود و جداییِ اجتماعی یا فاصله فیزیکی باید جایگزین آن شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 268

به "کشندگی و قدرت سرایت کرونا وحشتناک تر از گفته های چین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشندگی و قدرت سرایت کرونا وحشتناک تر از گفته های چین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید