کشف 26هزار ماسک در تهران

به گزارش بازی های فکری، رییس پلیس امنیت عمومی تهران عظیم از کشف بیش از 26هزار ماسک و 70هزار لیتر موادضدعفونی کننده در جریان چند ماموریت اخیر ماموران پلیس امنیت پایتخت اطلاع داد.

کشف 26هزار ماسک در تهران

سردار علی ذوالقدری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تداوم اقدامات ماموران برای مقابله با احتکار و اقدامات مجرمانه در پی شیوع کرونا، گفت: به همین دلیل نیز ماموران پلیس امنیت در روزهای اخیر با انجام چند عملیات اقدام به کشف اقلام بهداشتی و برخورد با موارد مجرمانه نموده اند. به طوریکه ارزش ریالی این اقلام میلیاردها ریال برآورد شده است.

وی با اشاره به عملیات ماموران اظهارکرد: در یکی از این ماموریت ها که با هماهنگی دستگاه قضایی انجام شد، یک کارگاه فراوری اقلام بهداشتی غیرمجاز در محدوده اتوبان قدیم تهران کرج شناسایی و روزگذشته با حضور ماموران پلمب شد. در این کارگاه بیش 70هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده هم احتکار شده بود که کارشناسان ارزش آن را بالغ بر پنج میلیارد ریال اعلام کردند.

رییس پلیس امنیت عمومی پایتخت با بیان اینکه مالک این کارگاه نیز دستگیر شد، اضافه کرد: این فرد قصد داشته تا اقدام به فراوری اقلام ضدعفونی کننده و بهداشتی غیرمجاز و فروش آن به مردم کند، که دستگیر شد.

ذوالقدری اضافه کرد:در عملیاتی دیگر نیز 9هزار ماسک N95 ، هزار بطری محلول ضدعفونی کننده، 30هزار عدد دستکش لاتکس و 1800 پک بهداشتی که در انبار یک خانه واقع در خیابان نجات الهی احتکار شده بود، کشف و ضبط شد. این اقلام نیز بیش از دو میلیارد ریال ارزش داشتند.

وی با بیان اینکه تمامی اقلام بهداشتی مکشوفه به نماینده سازمان غذا و دارو تحویل داده شد، گفت: یک نفر نیز در این خصوص دستگیر شد که اعتراف کرد قصد داشته این اقلام را با قیمت بالا به فروش برساند.

رییس پلیس امنیت عمومی پایتخت از پلمب دو کارگاه فراوری اقلام بهداشتی غیرمجاز در محدوده خیابان زمزم در محله زهتابی نیز اطلاع داد و گفت: ماموران پلیس امنیت در رصدهای اطلاعاتی خود از فعالیت این کارگاه باخبر شدند و پس از اخذ مجوز قضایی برای برخورد با آن وارد عمل شدند. با حضور ماموران در محل مشاهده شد که یکی از این کارگاه های فراوریی که فاقد مجوز بود، افراد بدون رعایت اصول بهداشتی و مجوزهای لازم در حال ساخت و فراوری ماسک هستند. همچنین در کارگاه دیگر نیز مشاهده شد که تعداد زیادی گان پزشکی دپو شده است.

ذوالقدری با بیان اینکه متصدیان هر دو کارگاه دستگیر شدند، اضافه کرد: در بازرسی تکمیلی از این کارگاه ها 17هزار ماسک ساده و فیلتردار، 900 عدد لباس گان احتکار شده و 8 هزار عدد لوازم فراوری و ساخت ماسک نیز کشف و ضبط شد.

به گفته وی، هر دو کارگاه نیز پلمب و ارزش ریالی اقلام بهداشتی مکشوفه نیز دو میلیارد تومان برآورد شد.

رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت اظهار کرد: در مجموع این عملیات ها چهار نفر دستگیر شدند که پس از تشکیل پفراینده برای ادامه فرایند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

منبع: فرارو
انتشار: 3 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 322

به "کشف 26هزار ماسک در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف 26هزار ماسک در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید