کرونا 6 هزار میلیارد تومان به ورزش کشور خسارت زد

به گزارش بازی های فکری، جمشید تقی زاده در مصاحبه با خبرنگاران، ضمن بیان اینکه خسارتی که طی این سه ماه به بخش ورزش کشور وارد شد بالغ بر شش هزار میلیارد تومان برآورد می گردد، ابراز داشت: امیدواریم دولت بتواند نقش ویژه ای را برای جبران این ضرر و زیان انجام دهد.

کرونا 6 هزار میلیارد تومان به ورزش کشور خسارت زد

وی ضمن بیان اینکه کوشش شد نگاه ویژه ای به حوزه ورزش داشته باشیم، اضافه نمود: ستاد ملی کرونا فعالیت باشگاهی را برای مسائل عدیده ای که برای تجمع وجود دارد فعلاً ممنوع نموده است، لذاامیدواریم در 15 اردیبهشت ماه تصمیماتی گرفته گردد تا ورزش از این موضوع بی بهره نباشد و بتوانیم نقش ویژه ای را در کنار سایر بخش ها ایفا کنیم.

اعطای 16 میلیون تومان تسهیلات به باشگاه ها

معاون وزیر ورزش ضمن بیان اینکه خوشبختانه امروز مفتخریم برنامه های ویژه ای در ستاد ملی مبارزه با کرونا به تصویب رسید، ابراز داشت: اجاره های سه ماهه چهار هزار و 300 مکان ورزشی که به بخش خصوصی واگذار نموده بودیم بخشیده شد.

تقی زاده ضمن بیان اینکه 28 هزار باشگاه ورزشی در کشور وجود دارد که برای هرکدام مبلغ 16 میلیون تومان به عنوان تسهیلات کم بهره در اختیار باشگاه داران قرار می گیرد، در ادامه توضیح داد: هشت میلیون برای حقوق پرسنلی و هشت میلیون مابقی برای اجاره بها در نظر گرفته شده است.

وی اضافه نمود: از زمان دولت تدبیر و امید تا به امروز بودجه بخش ورزش 700 درصد رشد داشته و این مهم نشان دهنده نگاه ویژه دولت به بخش ورزش تلقی می گردد.

زمین چمن مصنوعی ایوانکی اثرگذار در ورزش استان سمنان

معاون وزیر ورزش ضمن بیان اینکه هشت صد و یکمین پروژه سال 98 در بخش ایوانکی گرمسار افتتاح شد، ابراز داشت: این مهم ترین پروژه شهرستان گرمسار به شمار می رود و امیدواریم این زمین فوتبال استاندارد با هفت هزار و 500 مترمربع بتواند نقش ویژه ای را در راستای ارتقای ورزش نونهالان، نوجوانان، جوانان و عظیم سالان و بانوان در رشته های توپی نظیر هاکی ایفا نماید.

تقی زاده افزود: در راستای سیاست کلی وزارت ورزش و جوانان که امروز باید در جامعه بیش از هر زمان دیگری شورونشاط و سرزندگی وجود داشته باشد و یکی از اصول تحقق این مهم فراهم شدن امکانات و زیرساخت های ورزشی است این زمین چمن خوشبختانه در استان سمنان و شهرستان گرمسار به بهره برداری رسید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 333

به "کرونا 6 هزار میلیارد تومان به ورزش کشور خسارت زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا 6 هزار میلیارد تومان به ورزش کشور خسارت زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید