چین 2.1 میلیارد دلار از بدهی وام های کشور های فقیر را بخشید

به گزارش بازی های فکری، لیو کان، وزیر اقتصادی چین اعلام نمود تحت چهارچوب جی 20 به کشور های فقیر در حال توسعه 2.1 میلیارد دلار معافیت از پرداخت بدهی وام اعطا نموده است.

چین 2.1 میلیارد دلار از بدهی وام های کشور های فقیر را بخشید

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، به نقل از رویترز، لیو کان، وزیر اقتصادی چین خاطرنشان کرد تحت چهارچوب جی 20 به کشور های فقیر در حال توسعه 2.1 میلیارد دلار معافیت از پرداخت بدهی وام اعطا نموده است.

اظهارات لیو در حالی مطرح می گردد که کشور های آفریقایی تحت فشار سنگین پاندمی کرونا با بحران بدهی هم روبرو شده اند. این می تواند یاری عظیمی برای این کشور ها در شرایطی باشد که با وجود بحران کرونا به شدت به منابع اقتصادی نیاز دارند.

طبق بیانات لیو کان، آژانس همکاری بین المللی توسعه چین، که نهاد ارائه کننده وام های خارجی این کشور است، به همراه بانک صادرات-واردات چین بدهی وام 23 کشور را که ارزش آن به 1.353 میلیارد دلار است، تعلیق نموده اند.

لیو گفت: بانک توسعه چین هم توافق نامه مشابهی را با کشور های در حال توسعه برای 748 میلیون دلار از بدهی آن ها تا انتهای سپتامبر امضا کرد.

با این حال این میزان در مقایسه با مقیاس عظیم بدهی کشور های فقیر به چین ناچیز به حساب می آید. طبق مطالعات بانک جهانی در سال 2019 بدهی رسمی کشور های فقیر به گروه جی 20 به 178 میلیارد دلار رسید که 63 درصد از این میزان بدهی به چین بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 654

به "چین 2.1 میلیارد دلار از بدهی وام های کشور های فقیر را بخشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین 2.1 میلیارد دلار از بدهی وام های کشور های فقیر را بخشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید