مرخصی زایمان معین تکلیف می گردد

به گزارش بازی های فکری، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی افزایش اختیارات مدیران درمان و روسای بیمارستان ها را از مزایای طرح بودجه عملکردی بیمارستان ها برشمرد و گفت: روسای بیمارستان ها و مدیران درمان استان ها از محل صرفه جویی در هزینه ها امکان اجرای برنامه هایی همچون ارتقاء هتلینگ، خرید تجهیزات غیرتوسعه ای، جذب نیروی تخصصی و پرداخت مزایای انگیزشی به کارکنان را خواهند داشت.

مرخصی زایمان معین تکلیف می گردد

به گزارش بازی های فکری، دکتر مصطفی سالاری در مراسم بزرگداشت ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار که با حضور شماری از پرستاران شاغل در مراکز درمانی تأمین اجتماعی سراسر کشور برگزار گردید، ضمن تبریک این روز بزرگ به پرستاران، گفت: 14 هزار پرستار همکار سازمان تأمین اجتماعی در خط مقدم خدمت به مردم هستند و رفتار صحیح و خدمت رسانی صادقانه این عزیزان نشانگر ارزش و صندلی سازمان تأمین اجتماعی است.

وی با تأکید بر اینکه مدیران سازمان تأمین اجتماعی با خواسته ها و مسائل پرستاران آشنایی کامل دارند و برای تحقق خواسته های این عزیزان پیگیری های لازم صورت می گیرد، اضافه نمود: در برنامه های مختلف مربوط به ارتقاء خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی نیز ارتقاء صندلی پرستاران و توجه به زحمات این عزیزان مورد توجه قرار گرفته است.

سالاری با اشاره به برنامه سازمان تأمین اجتماعی برای تخصیص بودجه بیمارستان های ملکی سازمان تأمین اجتماعی متناسب با عملکرد این مراکز، گفت: در این طرح جدید حتما بابت کار بیشتر بایستی پرداختی بیشتری باشد و در بودجه عملکردی بیمارستانها زمینه برای پرداخت های بهتر به همکاران پرستار برنامه ریزی شده است.

وی با تأکید بر اینکه طرح بودجه عملکردی بیمارستانها به هیچ وجه به معنی خودگردانی بیمارستان ها نیست، گفت: خودگردانی در درمان تامین اجتماعی معنی ندارد و در این طرح که از ماه جاری آغاز شده است اختصاص بودجه به بیمارستان های ملکی تأمین اجتماعی به صورت منظم و متناسب با خدماتی خواهد بود که به جامعه ارائه می دهند.

سالاری ادامه داد: در این طرح با توجه به شرایط بیمارستان و منطقه ای که در آن واقع شده است، متناسب با تعرفه خدمات، ضرایب مشخصی تعریف شده و ضریب خاصی نیز برای ارتقاء کیفیت خدمات در نظر گرفته شده است تا مدیران و کارکنان بیمارستان ها برای ارائه خدمات بیشتر و با کیفیت بالاتر تشویق شوند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، افزایش اختیارات مدیران درمان و روسای بیمارستان ها را از دیگر مزایای این طرح برشمرد و گفت: روسای بیمارستان ها و مدیران درمان استان ها از محل صرفه جویی در هزینه ها امکان اجرای برنامه هایی همچون ارتقاء هتلینگ، خرید تجهیزات غیرتوسعه ای، جذب نیروی تخصصی و پرداخت مزایای انگیزشی به کارکنان را خواهند داشت.

سالاری از امکان پذیر بودن انجام اصلاحات و تغییرات لازم در این طرح اطلاع داد و گفت: این طرح بر اساس اختیارات داخلی سازمان تأمین اجتماعی درحال اجرا است و اصلاح آن نیز در صورت احتیاج با تصمیم گیری درون سازمانی قابل انجام است و خوش بین هستیم که اجرای این طرح کیفیت خدمات را ارتقاء دهد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در ادامه از ایجاد حساب جداگانه ای برای مدیریت هزینه های بخش درمان این سازمان اطلاع داد و گفت: براساس آنالیز های انجام شده ماهیانه حدود 2200 میلیارد تومان در حوزه درمان سازمان تأمین اجتماعی هزینه می گردد که این مبلغ در حساب ایجاد شده ذخیره و تحت نظر معاونت درمان هزینه می گردد.

سالاری توضیح داد: در ماه های اخیر برای پرداخت مطالبات معوق مراکز درمانی طرف قرار داد با سازمان تأمین اجتماعی بیش از 2200 میلیارد تومان در ماه هزینه شده است و با برنامه ریزی انجام شده مطالبات معوق مراکز درمانی دولتی و دانشگاهی تا هفته آینده و مطالبات مراکز درمانی غیردولتی تا دو ماه آینده تسویه می گردد.

مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی همچنین از پیگیری برای معین تکلیف مرخصی زایمان اطلاع داد و گفت: پیشنهادی برای اعمال افزایش مرخصی زایمان از 6 ماه به 9 ماه ارائه داده ایم و توافق اولیه نیز در این مورد انجام شده است تا هزینه مربوط به اجرای این قانون به عنوان مطالبات سازمان تأمین اجتماعی از دولت لحاظ گردد.

بر اساس گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، سالاری گفت: در حال حاضر 35 درصد از شکایات طرح شده در دیوان عدالت اداری مربوط به این موضوع است که با اجرایی شدن این تصمیم امیدواریم شاهد افزایش رضایتمندی بانوان مشمول این قانون و کاهش شکایات از سازمان باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 69

به "مرخصی زایمان معین تکلیف می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرخصی زایمان معین تکلیف می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید