ما قدردان حمایت های ایران از یمن هستیم، انتقاد از گریفیتس

به گزارش بازی های فکری، به گزارش خبرنگاران به نقل از المیادین، هشام شرف وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن سخنانی را در مورد آخرین تحولات این کشور بیان کرد. وی گفت: دولت نجات ملی وظیفه دارد با تجاوزات ائتلاف سعودی و متحدان آن مقابله نموده و صلح را در یمن برقرار سازد.

ما قدردان حمایت های ایران از یمن هستیم، انتقاد از گریفیتس

بر اساس این گزارش، وی با اشاره به نقش مارتین گریفیتس در یمن، گفت: مواضع فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن نشان می دهد که وی فرستاده عربستان سعودی است و نه سازمان ملل.

شرف در ادامه یادآور شد: گریفیتس مسائلی را مطرح می نماید که مطلوبِ سعودی هاست؛ او اصل بی طرفی را رعایت نمی نماید. وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن همچنین به حمایت واشنگتن و لندن از متجاوزان سعودی اشاره نمود و گفت: آمریکا و انگلیس حتی پیش از شروع تجاوز نظامی سعودی به یمن، از این موضوع اطلاع داشتند.

وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن در بخش دیگری از سخنان خود به حمایت های جمهوری اسلامی ایران از کشورش اشاره نمود و گفت: ایران در مراحل مختلف به ما یاری نموده است. ما قدردان ایران و رهبران این کشور هستیم.

هشام شرف در همین ارتباط ادامه داد: طرف های متجاوز، جمهوری اسلامی ایران را به طولانی تر کردن جنگ یمن متهم می نمایند. این در حالی است که ما این اتهام را از پایه و اساس رد می کنیم و آن را مردود می دانیم.

وی در مورد تحولات اخیر در شهر مأرب نیز توضیح داد: در شهر مأرب ما شاهد تجمع تروریست های تکفیری هستیم. هدف ما نابودی این تروریست هاست. ما اجازه نمی دهیم که تکفیری ها نفت مأرب را به سرقت ببرند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 835

به "ما قدردان حمایت های ایران از یمن هستیم، انتقاد از گریفیتس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ما قدردان حمایت های ایران از یمن هستیم، انتقاد از گریفیتس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید