ماجرای پاداش 910 میلیون تومانی هیات مدیره بورس تهران

به گزارش بازی های فکری، خبرگزاری خبرنگاران- پاداش هیأت مدیره شرکت بورس متعلق به اشخاص حقیقی نیست و مربوط به شرکت های سهامدار است.

ماجرای پاداش 910 میلیون تومانی هیات مدیره بورس تهران

به گزارش خبرنگاران ، در پی حاشیه سازی بعضی رسانه ها در مورد پاداش 910 میلیون تومانی اعضای هیأت مدیره بورس تهران در دولت گذشته، شرکت بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه ای توضیحاتی ارائه داد.

در اطلاعیه این شرکت آمده: این پاداش در دولت گذشته تصویب شده و مربوط به سال گذشته (سال اقتصادی 1399) است که در مجمع تیرماه به تصویب رسیده و در صورت های اقتصادی شهریور ماه امسال صرفا افشا شده است. رویه ای که هرساله بوده و در تمامی گزارش های شش ماهه سال های گذشته وجود داشته است.

این پاداش در وجه اشخاص حقیقی نیست بلکه به شرکت های حقوقی عضو هیئت مدیره مانند سرمایه گذاری صبا تأمین، سرمایه گذاری توسعه ملی اختصاص پیدا می نماید.

گفتنی است بر اساس قانون تجارت، شرکت ها می توانند تا سه درصد از سود تقسیمی شرکت را به عنوان پاداش به اعضای هیئت مدیره اختصاص دهند که این مبلغ 910 میلیون تومان پاداش کل سال گذشته، تنها هفت صدم درصد از سود شرکت بورس اوراق بهادار تهران در سال اقتصادی 99 را شامل شده و ضمناً بین هفت عضو حقوقی هیئت مدیره تقسیم می گردد و به هر عضو حقوقی 130 میلیون تومان اختصاص پیدا می نماید.

شایان ذکر است، امیرتقی خان تجریشی، جواد عشقی نژاد، محمدعلی میرزاکوچک شیرازی، محمدرضا محسنی، حسین بوستانی، مهدی امیری و سیدمهدی سدیدی اعضای هیات مدیره بورس تهران هستند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 4 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1401 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 1347

به "ماجرای پاداش 910 میلیون تومانی هیات مدیره بورس تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای پاداش 910 میلیون تومانی هیات مدیره بورس تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید