عرضه داروی ایرانی کاهش درد مفاصل تا یک ماه آینده

به گزارش بازی های فکری، مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولید داروهای بیولوژیک گفت: پیش بینی می شود تا یک ماه آینده داروی درد مفاصل از طریق این شرکت به بازار عرضه شود.

عرضه داروی ایرانی کاهش درد مفاصل تا یک ماه آینده

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، امیرحسین کارآگاه مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولید داروهای بیولوژیک در برنامه کاوش رادیو اقتصاد با بیان اینکه شرکت تولید داروهای بیولوژیک وظیفه تولید صفر تا صدی داروهای بیماری های خاص از جمله سرطان و درد مفاصل و دهانه رحم را عهده دار است، گفت: تولید این داروها در انحصار چند کشور خاص بوده که جوانان ما با تکیه بر دانش، توان و ظرفیت های داخل، درصدد تولید این داروهای خاص بدون اتکا به خارج از کشور هستند.

کارآگاه با بیان اینکه در تولید داروی کاهش درد مفاصل، پیشرفت های بسیار خوبی اجرا شده و پیش بینی می شود این دارو تا یک ماه آینده عرضه شود، گفت: ما دومین کشور تولید کننده این دارو در جهان هستیم، این امر نشان از توان بالای ما در بحث بیولوژیک است.

مدیرعامل شرکت داروهای بیولوژیک در پاسخ به این سوال که آیا کیفیت داروهای تولید داخل، مشابه نمونه خارجی آنها هست، توضیح داد: برخلاف داروهای شیمیایی و گیاهی که در محیط آزمایشگاهی بررسی می شوند، داروهای بیولوژیکی نیاز به آزمایشات بالینی روی انسان و حیوانات دارند و باید به تاییدیه وزارت بهداشت و درمان برسند و نتیجه تاثیر داروی داخلی با مشابه خارجی آن از طریق وزارت بهداشت مقایسه می شود و سپس در صورت تایید، مجوز تولید را می گیرد.

کارآگاه در خصوص لزوم تولید این داروها در داخل کشور اضافه نمود: تولید دارو در داخل جزو ضروریات است زیرا علاوه بر متکی نبودن کشور به خارج، تولید این داروها در داخل برای دولت و مردم بسیار مقرون به صرفه است، چون علاوه بر این که در شرایط تحریم مانع خروج ارز از کشور می شود، مردم نیز 40 تا 60 درصد نسبت به نمونه های خارجی دارو را مقرون به صرفهتر تهیه می کنند.

وی اضافه نمود: با راه اندازی این شرکت ها جوانان مستعد و نخبه ما فضای کار در حوزه های تخصصی خودشان را در داخل کشور پیدا کرده و این امر موجب کاهش مهاجرت نخبگان به خارج از کشور می شود.

مدیرعامل شرکت تولید داروهای بیولوژیک در ادامه به چالش های پیش روی شرکت های دانش بنیان اشاره و گفت: نگاه سازمان ها و ادارات و موسسات حمایتی به شرکتهای دانش بنیان همانند گذشته است و فرقی بین شرکتی که با استفاده از دانش و توان و ظرفیت داخل به معنای واقعی دانش بنیان است یعنی علم را تبدیل به ثروت می کند با شرکتهای متمول قدیمی که اکثرا مونتاژ کار هستند، تفاوتی نمی کند . این امر سبب از رونق افتادن این شرکتها و دلسردی برای جوانان مشغول به کار در این شرکتها می شود.

وی درخواست تسهیل در صدور مجوزها و نیز حمایت همه جانبه دستگاه های کشور از این شرکت ها را بدور از بروکراسی های رایج و کند مطرح نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آذر 1400 بروزرسانی: 30 آذر 1400 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 1223

به "عرضه داروی ایرانی کاهش درد مفاصل تا یک ماه آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه داروی ایرانی کاهش درد مفاصل تا یک ماه آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید