سیگنال وای فای 10 بار قوی تر می شود

به گزارش بازی های فکری به نقل از انگجت، در حال حاضر نصب سیستم های ارتباطات بی سیم در دستگاه های کوچک چالش برانگیز است. زیرا هنگامیکه فضای کمی برای آنتن بی سیم وجود دارد، حفظ سیگنال خوب کار مسئله ای است.

سیگنال وای فای 10 بار قوی تر می شود

درهمین راستا محققان دانشگاه MIT CSAIL راه حلی یافته اند. آنها یک سطح هوشمند به نام RFocus ساخته اند که می توان از آن به عنوان آینه یا لنز استفاده کرد تا سیگنال های رادیویی را در دستگاه مورد نظر متمرکز کرد. این فرایند قدرت سیگنال را 10 بار بیشتر می کند.

در نمونه اولیه فناوری RFocus به جای استفاده از چند آنتن مونولیتیک، 3 هزار آنتن کوچک همراه یک نرم افزار به کار گرفته شده تا قابلیت دریافت سیگنال را افزایش یابد.

این آنتن ها بسیار ارزان هستند و قیمت هر کدام فقط چند سنت است. همچنین در مقایسه با سیستم های فعلی انرژی کمتری مصرف می کنند. جالب آنکه سیستم RFocus از هیچ گونه فناوری برای قدرتمندتر کردن سیگنال استفاده نمی کند.

هنوز مشخص نیست این فناوری چه زمان برای استفاده آماده خواهد بود. محققان باید علاوه بر ارتقای طراحی سیستم ، روشی برای تولید انبوه آن بیابند. شکل ایده آل این سیستم هیچ گونه سیم کشی ندارد و ضخامت آن به اندازه یک کاغذ است.

مصارف این فناوری نیز مشخص است. با کمک سیستم RFocus برقراری ارتباط قدرتمندتر وای فای و حتی اینترنت 5G در مسافت های طولانی ممکن می شود.

اما در کل این فناوری در دستگاه های اینترنت اشیا بیشتریان کاربرد را دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 136

به "سیگنال وای فای 10 بار قوی تر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیگنال وای فای 10 بار قوی تر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید