سگ رباتیک بعد از زمین خوردن بلند می گردد

به گزارش بازی های فکری، به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، برخاستن از جای خود بعد از افتادن در ظاهر کار ساده ای به نظر می رسد. اما مبتنی بر طی شدن فرایند پیچیده ذهنی و فیزیکی است. گروهی از محققان چینی و اسکاتلندی با همکاری یکدیگر روشی را ابداع نموده اند که به سگ های رباتیک امکان می دهد تا بعد از هر نوع افتادن و سقوطی از جای خود برخیزند و به مسیرشان ادامه دهند.

سگ رباتیک بعد از زمین خوردن بلند می گردد

این هوش مصنوعی در صورت برخورد جسم سخت به سگ ربات، هل دادن، کشیدن و قرار دادن مانع در برابر پاهای آن می تواند بازگشت تعادل را تضمین کند. سیستم هوش مصنوعی مذکور به گونه ای ارتقا یافته تا واکنش سگ ها در برابر هر بار سقوط بهتر از قبل گردد. برای بهینه سازی این سیستم هوش مصنوعی از الگوریتم هوش مصنوعی میوزیرو یاری گرفته شده است.

محققان می گویند در آینده با استفاده از الگوریتم یادشده می توان هزاران ماشین هوشمند فراوری کرد که انعطاف زیادی داشته و می توانند بدون نگرانی از برخورد با موانع یا سقوط در صورت فشار و غیره پرواز نمایند یا در دریا و بر روی زمین حرکت نمایند. همچنین این الگوریتم هوش مصنوعی فشار محاسباتی رایانه ای برای انجام وظایف و فرایندهای مختلف را کاهش می دهد و فراوری سیستم های پیچیده را با دشواری کمتری ممکن می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 752

به "سگ رباتیک بعد از زمین خوردن بلند می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سگ رباتیک بعد از زمین خوردن بلند می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید