سفیر ایران دفتر یادبود جانباختگان فاجعه اخیر تروریستی کابل را امضا کرد

به گزارش بازی های فکری، تهران (پانا)- سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه دفتر یادبود جانباختگان فاجعه اخیر تروریستی کابل را امضا کرد.

سفیر ایران دفتر یادبود جانباختگان فاجعه اخیر تروریستی کابل را امضا کرد

بهرام قاسمی در حساب کاربری سفارت ایران در فرانسه نوشت: از بامداد امروز سفارت افغانستان به یادبود کشته شدگان فاجعه اخیر تروریستی کابل که در مقابل یک دبیرستان دخترانه صورت پذیرفت، دفتر یادبودی گشود.

قاسمی گفت: در نخستین لحظات در محل سفارت کشور دوست و همسایه برای ادای احترام و همدردی با سفیر و مردم افغانستان حاضر شدم و با نگاشتن سطوری در محکومیت و مذمت این اقدام سبعانه، با تمامی بازماندگان این دخترکان نوجوان افغانستانی اظهار همدردی کرده و به آنان تسلیت گفتم.

وی خاطر نشان کرد: بی شک اینچنین فاجعه ای غیرقابل تصور و باور که نونهالان یک دبیرستان دخترانه را هدف قرار می دهد- دخترانی که بدور از هر گونه سیاست ورزی و به نوباوگی به تحصیل دانش و به امید فردای بهتر برای خود و مردم عظیم افغانستان به آموختن و آمیختن به درس و مشق پرداخته اند و بدرستی آنرا تنها راه رهایی خود و همگان از چنگال شوم جنگ و خون ریزی و قتل عام و مقاومت در برابر بدخواهان کینه توز دانسته اند- نشان از عمق ددمنشی آنانی دارد که دانش و آگاهی و خودآگاهی این مردمان و این دخترکان را عظیمترین معضل و مشکل زیاده خواهی خود می پندارند.

سفیر ایران در پاریس تاکید نمود: همه این فجایع نشانگر کینه عمیق نا اهلان است که دانشجو و دانش آموز و یابندگان اگاهی را هدف قرار می دهند. در این حادثه تروریستی تا به امروز بیش از هشتاد دخترک معصوم و بی گناه فرشته خو، جان شریف خود را بار دیگر بپای درخت آزادی و تطور فرهنگ و تکوین جامعه نوین افغانستان نثار کرده اند.

قاسمی توضیح داد: دیروز روزی دانشجویان و امروز دخترکان دبیرستانی هدف ترور و مرگ سوداگران قدرت و جهالت قرار گرفته اند. شوربختانه آن که هنوز و هنوز در پی آن همه غوغای کاسبکاران حقوق بشر، دنیا از کنار این همه جنایت براحتی بی لحظه ای درنگ و تامل و درد و داغ عبور می نماید و اینچنین بر جگر سوختگان، داغ بر داغ می افزاید. یاد و خاطره این دخترکان معصوم گرامی باد.

تروریست ها روز شنبه (18 اردیبهشت) با یک خودرو بمب گذاری شده مدرسه سیدالشهدای دشت برجی در منطقه کوه چهل دختران کابل را هدف حمله قرار دادند که در اثر آن 85 نفر شهید و بیش از 150 تن دیگر زخمی شدند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 997

به "سفیر ایران دفتر یادبود جانباختگان فاجعه اخیر تروریستی کابل را امضا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر ایران دفتر یادبود جانباختگان فاجعه اخیر تروریستی کابل را امضا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید