رقابتی بین بخش خصوصی حوزه سلامت با دولتی وجود ندارد

به گزارش بازی های فکری، رئیس علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: از نظر من بخش خصوصی رقیب بخش دولتی در حوزه سلامت نیست و می توانند این دو بخش به یکدیگر یاری نمایند.

رقابتی بین بخش خصوصی حوزه سلامت با دولتی وجود ندارد

به گزارش خبرنگار به تازگی بعضی از کارشناسان حوزه سلامت ورود بخش خصوصی در حوزه بهداشت و درمان و به طورکلی سلامت کشور را صلاح ندانسته اند و این افراد هیچ اعتقادی به برون سپاری در این خصوص ندارند.

در همین رابطه علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به ورود بخش خصوصی در حوزه سلامت در تبادل نظر باخبرنگار اظهار کرد: طی سال های اخیر بخش خصوصی نجیبانه در کنار بخش های مختلف دولتی در حوزه سلامت فعالیت داشته اند اگرچه ما شاهد موارد زیادی از بی مهری و غفلت قرارگرفته اند.

او ادامه داد: در طول سال های گذشته ورود بخش خصوصی به حوزه سلامت یک فرصت بی بدیل بوده است ومعتقدم هیچگونه رقابتی بین بخش های خصوصی با دولتی وجود ندارد، در گذشته متاسفانه به بخش خصوصی با این دید نگاه می کردند که رقیب بخش دولتی در حوزه سلامت است، اما من باید بگویم بخش خصوصی در کنار دانشگاه ها می تواند یاری زیادی به ارتقا حوزه سلامت نمایند به طوری که چندین بیمارستان خصوصی، درمانگاه و مطب از مجموعه بخش خصوصی همکاری خوبی با ما دارند.

زالی تاکید نمود: بحث های زیادی در زمینه پژوهش در بخش خصوصی اجرا شده است، زیرا طی سال های اخیر در این زمینه کار زیادی نشده است.

بخش خصوصی در کدام حوزه سلامت می تواند سرمایه گذاری کند؟

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اعلام کرد: در سال های اخیر ما شاهد حضور کمرنگ بخش خصوصی در زمینه پژوهش و تحقیقات هستیم و به همین منظورمعاونت تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به منظور مشارکت بخش خصوصی در زمینه پژوهش وتحقیقات ایجاد یک مرکز خصوصی تحقیقات را در حوزه پیوند اعضا ویژه بخش خصوصی مصوب نموده ایم.

او با اشاره به صحبت یک کارشناس حوزه سلامت در زمینه ورود پیدا نکردن بخش خصوصی در حوزه سلامت گفت: بعید می دانم که چنین کارشناسی با این سابقه کاری درخشان چنین حرفی زده باشد و شاید منظورش یک مسئله دیگری بوده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 44

به "رقابتی بین بخش خصوصی حوزه سلامت با دولتی وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقابتی بین بخش خصوصی حوزه سلامت با دولتی وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید