دستیابی به دانش طراحی پلتفرم ECU توسط ایران خودرو

به گزارش بازی های فکری، مدیر طرح داخلی سازی ECU و EMS گفت: در راستای توسعه و ارتقای محصولات ایران خودرو، طرح توسعه ECU و داخلی سازی قطعات مجموعه مدیریت هوشمند موتور (EMS) به عنوان زیرمجموعه طرح کلان توسعه برق و الکترونیک محصولات ایران خودرو، در شرکت ایپکو کلید خورد.

دستیابی به دانش طراحی پلتفرم ECU توسط ایران خودرو

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت چاپ کاتالوگ a4 از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، امیرحسین پریور با بیان این که +EF7NA اولین موتوری خواهد بود که به ECU داخلی مجهز می گردد، اظهار کرد: عمده ترین هدف این طرح، دستیابی گروه صنعتی ایران خودرو به مجموعه ای از سخت افزار و نرم افزار ECU است که بتواند احتیاجمندی مشتریان را برآورده نموده و مالکیت معنوی آن نیز متعلق به ایران خودرو باشد.

وی اضافه کرد: با تحقق این طرح، امکان ایجاد تغییرات مورد احتیاج در نرم افزار و سخت افزار بر اساس احتیاجمندی های محصولات جدید فراهم می گردد. از سوی دیگر، یکسان سازی و داخلی سازی قطعات و مجموعه ها در محصولات مختلف سبب کاهش هزینه فراوری و مانع خروج ارز از کشور خواهد شد.

پریور هدف از انجام این طرح را دستیابی به دانش طراحی پلتفرم ECU در حوزه سخت افزار، نرم افزار پایه و نرم افزار کاربردی دانست تا گروه صنعتی ایران خودرو بتواند در محصولات و قوای محرکه مختلف از آن استفاده کند؛ با انجام این طرح، شرکت ایپکو در کنار توسعه، مسوولیت تامین قطعات مجموعه مدیریت هوشمند موتور را نیز بر عهده خواهد داشت.

وی اضافه کرد: شرکت جتکو، به عنوان همکار این طرح در توسعه بخش سخت افزار و نرم افزار پایه و شرکت الکتریک خودرو شرق، به عنوان فراوریکننده قطعه ECU در این طرح مشارکت خواهند داشت.

به گفته وی، در حال حاضر طراحی سخت افزاری و نرم افزاری پلتفرم ECU به نحوی انجام می گردد که احتیاجمندی های موتور های موجود در نقشه راه قوای محرکه ایران خودرو برآورده گردد.

پریور، با بیان این که محصول این طرح از پاییز 1401 بر روی موتور +EF7NA استفاده می گردد، اضافه کرد: پس از آن بلافاصله این قطعه بر روی دیگر محصولات ایران خودرو قرار خواهد گرفت.

وی توضیح داد: در این طرح علاوه بر داخلی سازی ECU، یکسان سازی و داخلی سازی قطعات سامانه هوشمند موتور نیز در حال اجرا است. برای این منظور قرارداد هایی با شرکت های دانش بنیان بسته شده و نمونه های آزمایشی قطعات در جهت صحه گذاری قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 914

به "دستیابی به دانش طراحی پلتفرم ECU توسط ایران خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستیابی به دانش طراحی پلتفرم ECU توسط ایران خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید