دستفروشی دور تئاتر شهر ممنوع است

به گزارش بازی های فکری، مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به اینکه برخی از دستفروشان نیازمند واقعی نیستند و از فضا سواستفاده می کنند تاکید کرد: دور تا دور تئاتر شهر دستفروشی ممنوع است.

دستفروشی دور تئاتر شهر ممنوع است

سعید بیگی در گفتگو با ایسنا، در تشریح روند ساماندهی دستفروشان در محدوده چهارراه ولیعصر (عج)، گفت: شیوه ساماندهی دستفروشان نیازمند بررسی ابعاد مختلف این موضوع است در میان دستفروشان اتباع بیگانه وجود دارند و برخی نیز سوء استفاده می کنند لذا شیوه برخورد با هریک از این موارد پس از شناسایی متفاوت خواهد بود و نیازمند ورود دستگاه های ذیربط است.

3 سناریوی شهرداری برای ساماندهی دستفروشان

وی افزود: شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران موظف است پس از شناسایی افرادی که نیازمند هستند و دستفروشی می کنند جایی را برای آن ها فراهم کند که در این مسیر یا از روز بازار های فعال استفاده می کنیم یا ساماندهی در محل را انجام می دهیم یا آن ها را در بازار های ثابتی که داریم اسکان می دهیم. در حقیقت این بخش از کار بر اساس تقسیم بندی اجرا شده در درون شهرداری تهران بر عهده شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران قرار داده شده است.

وی با تاکید بر اینکه دور تا دور تئاتر شهر دستفروشی ممنوع است و تخلف محسوب می شود ادامه داد: بعضاً در میان افرادی که مرتکب این تخلف می شود و دور تئاتر شهر اقدام به دستفروشی می کنند افرادی وجود دارند که نیازمند نیستند و درحقیقت سوء استفاده می کنند، ولی بی تردید نباید این موارد با یکدیگر مخلوط شوند تا فضای سوء استفاده برخی فراهم شود.

وی تاکید کرد: در راستای ایجاد امکان برای افراد نیازمندی که اقدام به دستفروشی می کنند با وزارت تعاون و وزارت اقتصاد صحبت هایی اجرا شده که از این افراد که واقعاً شغلشان دستفروشی است و نیازمند هستند حمایت صورت بگیرد.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران افزود: شناسایی دستفروشان واقعی در حال انجام است و در محور های مختلف از طریق شهرداری های منطقه ها انجام می شود و ثبت نام آن ها در حال انجام است.

بیگی ادامه داد: در تهران هفته ای 60 روز بازار شکل می گیرد که حدود 8000 نفر در آن ها مشغول فعالیت هستند، ولی برخی سوء استفاده می کنند که باید افراد نیازمند از آن ها جدا شوند و مورد حمایت قرار گیرند.

منبع: فرارو
انتشار: 9 تیر 1402 بروزرسانی: 9 تیر 1402 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 1589

به "دستفروشی دور تئاتر شهر ممنوع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستفروشی دور تئاتر شهر ممنوع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید