خبرنگاران یورش شبه نظامیان کرد با نظارت واشنگتن به اردوگاه الهول در شرق سوریه

به گزارش بازی های فکری، تهران - خبرنگاران- 10 هزار تن از شبه نظامیان دمکراتیک کرد سوریه (قسد) با حمایت ارتش آمریکا روز یکشنبه به اردوگاه الهول در شرق سوریه که عظیم ترین اردوگاه آوارگان به شمار می رود، حمله کردند.

خبرنگاران یورش شبه نظامیان کرد با نظارت واشنگتن به اردوگاه الهول در شرق سوریه

به گزارش خبرنگاران از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، این اردوگاه در استان الحسکه عظیم ترین اردوگاه آوارگان در خاورمیانه است.

این حمله 2 روز پس از ملاقات رییس کمیته بین المللی صلیب سرخ از اردوگاه الهول و با صدور چندین بیانیه از سوی سازمان های جهانی صورت می گیرد که شرایط انسانی وخیم این اردوگاه را محکوم نموده بودند.

این یورش پس از آن شکل گرفت که شمار کشته های مزدوران همدست گروهک قسد در اردوگاه الهول در چند روز گذشته به خصوص اتباع عراقی افزایش یافته بود.

رییس کمیته بین المللی صلیب سرخ جهانی از تمام کشورهای عربی و خارجی خواست که هز چه زودتر شهروندان خود را که عضو گروهک تروریستی داعش هستند و در زندان های آمریکا و قسد در شمال شرق سوریه به سر می برند به کشور خود منتقل نمایند.

براساس این گزارش، ارتش آمریکا و نیروهای مسلح قسد به بخش نخست این اردوگاه که زنان و فرزندان اعضای داعش مستقر هستند، حمله و اقدام به معین هویت آنان به وسیله چشم کردند.

براساس گزارش منابع مطلع، 10 هزار نفر یاد شده با نظارت افسران و فرماندهان آمریکا و کشورهای موسوم به ائتلاف بین المللی علیه داعش یکشنبه نواری در اطراف اردوگاه ایجاد نموده و همه ورودی ها را بستند.

این گزارش می افزاید، این نیروها همچنین چندین منزل را نیز به تصرف خود درآورده و آن را به مقر مدیریت عملیات خود تبدیل نموده و اقدام به ایجاد پست ایست و بازرسی در طول مسیری نموده اند که اردوگاه الهول را به شهر الحسکه وصل می نماید.

این اقدام همزمان با به پرواز درآمدن بالگردهای آمریکایی بر فراز شهرک های الهول و اردوگاه واقع در آن انجام شده است.

شمار کشته های اردوگاه الهول که همدست با ارتش آمریکا و شبه نظامیان قسد بودند، از شروع سال 2021 به 40 کشته رسیده است که بیشتر آنان را اتباع عراقی تشکیل می دهند.

منابع مطلع به اسپوتنیک گفته اند که کشته شدن آنان در این اردوگاه در نتیجه مزاحمت هایی این افراد برای ساکنان و نیز جاسوسی آنان برای ارتش آمریکا بوده است.

صندوق بچه ها سازمان ملل متحد (یونیسف) در بیانیه ای اظهار داشت که شرایط امنیتی در اردوگاه الهول با مدیریت شبه نظامیان دمکراتیک سوریه (قسد) نگران نماینده است، به ویژه آن که از شروع امسال میلادی 40 تن کشته شدند که 16 تن آنان در ماه مارس اتفاق افتاده است.

این سازمان اظهار داشت که جمعیت کل اردوگاه الهول 62 هزار آواره است که از این تعداد 22 هزار نفر آنان سوری، بیش از 30 هزار نفر عراقی و حدود 9 هزار و 500 نفر نیز خانواده عناصر خارجی گروهک تروریستی داعش هستند که کشورهای متبوع حاضر به پذیرش آنان نیستند.

اردوگاه الهول ابتدا در سال 1991 و پس از جنگ اول خلیج فارس برای پذیرش آوارگان عراقی تأسیس شد. این اردوگاه در سال 2003 و به دنبال اشغال عراق توسط دولت آمریکا بار دیگر فعال شد و در سال 2015 نیز در نتیجه حمله داعش به مناطقی از عراق و سوریه برای پذیرش خانواده های سوری و عراقی که از مناطق تحت سلطه تروریست ها فرار نموده بودند، فعالیت خود را از سر گرفت.

پس از سقوط شهرک الباغوز در شرق دیرالزور سوریه در مارس 2019 و تسلیم شدن هزاران تن از خانواده های عناصر داعش از اتباع سوری، عراقی و دیگر کشورها، این افراد به اردوگاه الهول منتقل شدند و برای آنکه با دیگر آوارگان و پناهجویان سوری و عراقی ادغام نشوند، در یک منطقه مخصوص به خود نگه داری شدند.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 903

به "خبرنگاران یورش شبه نظامیان کرد با نظارت واشنگتن به اردوگاه الهول در شرق سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران یورش شبه نظامیان کرد با نظارت واشنگتن به اردوگاه الهول در شرق سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید