حداکثر توان را برای مسکن ملی در تهران گذاشتیم

به گزارش بازی های فکری، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در مرحله اول، حداکثر ظرفیت خود را در شهرهای جدید استان های تهران و البرز به میزان بیش از 53 هزار واحد به طرح اقدام ملی اختصاص داده ایم و اراضی چندانی برای ثبت نام مجدد در اختیار نداریم.

حداکثر توان را برای مسکن ملی در تهران گذاشتیم

حبیب الله طاهرخانی در گفت وگو با بازی های فکری اظهار کرد: در شهرهای جدید اطراف تهران و کرج 53 هزار و 500 واحد در قالب طرح اقدام ملی ارایه و ثبت نام مرحله اول برای تمامی واحدها صورت گرفته است. البته تعداد زیادی از کسانی که ثبت نام می کنند واجد شرایط چهارگانه نیستند. بنابراین غربال می شوند و قاعدتا در مرحله دوم ثبت نام مجدد از واجدین شرایط صورت می گیرد.

وی افزود: در شهر جدید پردیس 3000 واحد، در پرند 20 هزار، در هشتگرد 15 هزار و در ایوانکی 15 هزار و 500 واحد در قالب طرح اقدام ملی عرضه شده و ثبت نام صورت گرفته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که بیشترین سهم در استان های تهران و البرز را مجموعه شهرهای جدید به عهده گرفته است، گفت: ما حداکثر ظرفیت و اراضی در اختیار را برای طرح اقدام ملی عرضه کردیم و تقریبا اراضی به منظور واگذاری مجدد در شهرهای جدید اطراف تهران و کرج نداریم.

طاهرخانی درباره این موضوع که عنوان می شود ممکن است طرح اقدام ملی نیز همانند مسکن مهر، بسیار دیرتر از زمان مقرر تحویل شود گفت: مسکن مهر از نظر ابنیه به سرانجام رسیده و مشکل اصلی واگذاری ها ناشی از تامین زیرساخت های کلان از جمله دسترسی های بزرگ مقیاس، آب، برق، گاز و خدمات است. اما طرح اقدام ملی را عموما در اراضی تعریف کردیم که زیرساخت های لازم را دارد. لذا با مشکل کمتری در این زمینه روبرویم. امیدواریم در واگذاری واحدها با تاخیر روبرو نباشیم و ظرف دو سال تحویل دهیم.

مترو هشتگرد به زودی افتتاح می شود

وی درباره زمان افتتاح مترو هشتگرد گفت: قطار برقی گلشهر ـ هشتگرد به زودی افتتاح می شود و مسافرگیری خواهد کرد. در حال انجام هماهنگی های لازم با شرکت بهره بردار مترو هستیم و در آینده نزدیک زمان افتتاح را اطلاع رسانی می کنیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید هم چنین دستگاه اجراکننده مترو پرند را شهرداری تهران دانست و گفت: سال گذشته توافق و کمک هم کردیم تا شهرداری بتواند تجهیز کارگاه کند. پیمانکار این پروژه مطالباتی دارد و دنبال راهکار اساسی هستیم. با شهرداری جلساتی را برگزار کرده ایم و به محض دستیابی به جمع بندی، اطلاع رسانی می کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که علت تاخیر در واگذاری برخی واحدهای مسکن مهر پرند چیست، اظهار کرد: برخی از پروژه های مپسا که حدود 5000 واحد است حالتی شبیه خودمالکی دارد و مدیریت کار دست خودشان است. اختلافاتی بین مپسا و پیمانکارانی که به تعهدات خود عمل نکرده اند اتفاق افتاده است. حدود 4000 واحد را تحویل دادند و تعدادی مثل پروژه تکسام به دلیل اختلاف بین تعاونی و پیمانکاران، معطل مانده است.

مترو پردیس سال 1403 افتتاح می شود

طاهرخانی درباره آخرین شرایط مترو پردیس هم گفت: مترو پردیس ردیف ملی دارد و سعی این است که کلنگ اجرایی به زمین بخورد. قطار برقی پردیس، پروژه عظیمی است که حدود 13 کیلومتر تونل دارد و پیش بینی این است که سال 1403 به بهره برداری برسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 35

به "حداکثر توان را برای مسکن ملی در تهران گذاشتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حداکثر توان را برای مسکن ملی در تهران گذاشتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید