بزرگداشت عاشورا در سراسر جهان

به گزارش بازی های فکری، در یکی از بزرگترین اجتماعات مذهبی جهان اسلام، مسلمانان امسال عاشورا را در سایه شیوع ویروس کرونا به روشی متفاوت گرامی داشتند.

بزرگداشت عاشورا در سراسر جهان

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خبرنگاران، هزاران زائر اباعبدالله (ع) در عراق امروز دهم محرم و روز عاشورا را با وجود شیوع ویروس کرونا به عنوان یکی از بزرگترین اجتماعات مذهبی جهان اسلام گرامی داشتند.

شیعیان و سایر افراد از مذاهب و فرقه ها و حتی ادیان دیگر، دهم محرم، روز شهادت نوه پیامبر اسلام محمد مصطفی (ص) را با رعایت اقدامات پیشگیرانه از انتشار ویروس کرونا نظیر ماسک زدن گرامی داشتند.

هر ساله میلیون ها شیعه از سراسر جهان برای بزرگداشت این روز به حرم مطهر امام حسین (ع) می آیند اما امسال و به علت ویروس کرونا مراسم عاشورا شاهد حضور جمعیت کمتری نسبت به سال های گذشته بود و با توجه به بسته بودن مرزها فقط زائران عراقی بودند که در این مراسم حضور داشتند.

مراسم عزاداری سید الشهداء در ایران نیز به شیوه ای متفاوت با سال های گذشته برگزار شد و ضمن درخواست از عزاداران برای رعایت مسائل بهداشتی و خودداری از تجمع در اماکن بسته و دسته روی، عزاداری ها در اماکن روباز و با اجباری بودن استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد.

عزاداری به مناسبت شهادت امام حسین (ع) در افغانستان و پاکستان نیز با وجود شرایط امنیتی نگران کننده و شیوع ویروس کرونا برگزار شد و عده ای با برگزاری دسته هایی با حضور هزاران نفر روز عاشورا را گرامی داشتند.

مراسم روز عاشورا در شهر صور لبنان با پایبندی به اقدامات پیشگیرانه از ویروس کرونا برگزار شد.

عزاداران حسینی با نصب پرچم بر خودروی خود به احیای روز عاشورا و عزاداری برای شهادت امام حسین (ع) پرداختند.

امسال و با توجه به شیوع ویروس کرونا، دسته های عزاداری در لبنان برگزار نشد و از عزاداران خواسته شد تا مراسم های عزاداری را از طریق اینترنت و شبکه های ماهواره ای دنبال کنند.

راهپیمایی خودرو سواران در جنوب لبنان از شهرک الخیام آغاز شد و قرار است پرچم حسینی در انتها راهپیمایی به اهتزاز در آید.

هند، نیجریه، بحرین و ترکیه از دیگر کشورهای بود که مراسم بزرگداشت و عزاداری امام حسین (ع) را برگزار کردند.

عزاداری در نینوا

ایزدیان عراق در شهر سنجار

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 522

به "بزرگداشت عاشورا در سراسر جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگداشت عاشورا در سراسر جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید