اعلام آمادگی رهبران اروپا برای مصاحبه با ترکیه

به گزارش بازی های فکری، رهبران اتحادیه اروپا امروز آدینه آمادگی این اتحادیه را برای همکاری و تبادل نظر با ترکیه در پی نشست دو روزه آنها در شهر بروکسل اعلام کردند.

اعلام آمادگی رهبران اروپا برای مصاحبه با ترکیه

با ما سفر کنید و با سفر به اروپا با تور از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش دیلی صباح، شارل میشل، رئیس شورای اروپا در یک کنفرانس خبری گفت، این بلوک آماده همکاری بیشتر با ترکیه برای رسیدگی به مساله مهاجرت است.

وی اضافه نمود: ما خواهان همکاری مسئولانه با ترکیه هستیم.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان هم نسبت به روابط مثبت تر با ترکیه اظهار امیدواری نموده و گفت، رهبران اتحادیه اروپا از نماینده عالی این اتحادیه خواسته اند یک گزارش برای نشست بعدی درباره همکاری اتحادیه اروپا با ترکیه آماده کند.

مرکل گفت، رهبران اتحادیه اروپا در نشستشان توافق کردند تع مساله صادرات تسلیحات به ترکیه باید در میان اعضای ناتو و در هماهنگی با دولت بعدی آمریکا مورد بحث قرار بگیرد.

او ادامه داد که مسائل لیبی و قره باغ نیز جزو عناوین مورد آنالیز خواهند بود.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه هم اظهار کرد، اتحادیه اروپا مسئله ای با تبادل نظر با ترکیه ندارد و تحریمهای جدیدی که این اتحادیه در ارتباط با اقدامات اکتشاف منابع انرژی از سوی ترکیه تدارک می بیند نشان می دهد که این بلوک دیگر پذیرای اقدامات بی ثبات کننده در پیرامون خود نخواهد بود.

رهبران اتحادیه اروپا در بیانیه مشتریک که بعد از نشستشان در بروکسل منتشر شد گفتند، پیشنهاد این بلوک برای یک دستور کار مثبت با ترکیه همچنان روی میز است.

آنها از فعالیتهای اکتشاف منابع انرژی از سوی ترکیه در شرق مدیترانه انتقاد کردند اما خواهان تحریمهای مالی شدید علیه ترکیه نشدند.

این رهبران گفتند: شورای اروپا بر منفعت راهبردی اتحادیه اروپا در توسعه روابط مبتنی بر همکاری و روابط دوجانبه سودمند با ترکیه مجددا تاکید می نماید.

در این بیانیه آمده است: پیشنهاد یک دستور کار مثبت اتحادیه اروپا-ترکیه همچنان روی میز است به این شرط که ترکیه آمادگی خود برای یک شراکت واقعی با این اتحادیه و کشورهای عضو آن را نشان دهد و اختلافات را به وسیله تبادل نظر و مطابق با قوانین بین المللی حل نماید.

آنها اظهار کردند، همکاری میان اتحادیه اروپا و ترکیه می تواند اقتصاد و تجارت، ارتباطات مردم با مردم، نشستهای مربوط به تبادل نظری سطح بالا و تداوم همکاری بر سر مسائل مربوط به مهاجرت را پوشش دهد

همچنین این رهبران بر حمایتشان از این که مذاکرات تحت رهبری سازمان ملل برای حل جامع مساله قبرس از سر گرفته گردد مجددا تاکید کردند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 703

به "اعلام آمادگی رهبران اروپا برای مصاحبه با ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی رهبران اروپا برای مصاحبه با ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید