زیباترین ایستگاه های راه آهن اروپا

به گزارش بازی های فکری، مسافرت با قطار مناسب، راحت و سریع است. سوای آن حتی گاهی فرصتی برای مسافران فراهم می نماید تا به تماشای معماری مدرن یا تاریخی زیبای ایستگاه قطار شهر مقصدشان بپردازند و با تاریخ آن نیز بیشتر آشنا شوند.

زیباترین ایستگاه های راه آهن اروپا

با ما سفر کنید و با تور ترکیبیی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

آنتورپ، جواهری در شهر الماس

معماری تحسین برانگیز ایستگاه قطار بندر آنتورپ، معروف به شهر تجارت الماس، مسافرانش را به تامل وامی دارد. در فرهنگ عامه از این ایستگاه به احترام با نام کلیسا جامع راه آهن یاد می گردد. در حالی که لئوپولد دوم پادشاه بلژیک هنگام افتتاح آن در سال 1905 با طنزی کنایه آمیز گفت: این یک ایستگاه کوچک و زیباست.

لیژ، درخشش شیشه و فولاد

اما ایستگاه قطار دیگری نیز در همین کشور وجود دارد، که کاملا عکس ایستگاه آنتورپ است: ایستگاه قطار لیژـ گیمو. بنایی به سبک فوتوریستی از شیشه و فولاد و بتن. در این ایستگاه که با مرکز شهر کمی فاصله دارد، روزانه حدود 500 قطار توقف می نماید. لیژ یکی از مهم ترین محل تقاطع خطوط ریلی اروپاست. این ایستگاه با طرح سانتیاگو کالاتر، معمار و مجسمه ساز برجسته اسپانیایی، احداث شده است.

آمستردام، غولی بر ستون های چوبی

در هلند ایستگاه قطار آمستردام به دلیل معماری غریب اش بسیار چشمگیر است. این ایستگاه روی سه جزیره مصنوعی واقع شده است. جزایری که روی 8687 ستون چوبی ساخته شده اند. این ایستگاه به سبک نئوگوتیک و با طرح پیر کاپیرش، معمار هلندی تبار، بنا شده است. کاپیرش خالق بناهای مذهبی بود و این ایستگاه نیز با برج ها و نمای بیرونی اش به گونه ای کلیسا را در ذهن تداعی می نماید.

یکی از زیباترین ایستگاه های قطار دنیا در پاریس

ایستگاه راه آهن Gare de Lyon پاریس در یک کلام حیرت آور است. بنایی که با غرور سبک معماری دوران عصر طلایی اش را به رخ می کشد. پله ای منحنی با پاگردهایی از سنگ مرمر، مسافران را به صرف غذایی لذیذ در رستوران مجلل قطار آبی دعوت می نماید. تابلوهای نقاشی، با چشم اندازهای زیبایی از فرانسه، دیوارهای این رستوران را مزین نموده اند.

هلسینکی، بنای یادبود و ستاره تبلیغات تلویزیونی

ایستگاه قطار هلسینکی نه تنها نماد این شهر است، بلکه به کرات نیز در تبلیغات تلویزیونی به نمایش گذاشته می گردد. چهار مجسمه سنگی غول پیکردر دو سوی در ورودی آن، ابهت خاصی به ایستگاه می دهند. این مجسمه ها از جمله بناهای یادبود هلسینکی به شمار می آیند. این شاهکار معماری که در سال 1919 بازگشایی شد، اثر الییل سارینن فنلاندی است.

لندن، شاهکار معماری عصر ویکتوریا

ایستگاه قطار سنت پانکراس، با سبک معماری ویکتوریایی و نمای آجری اش، همچون قصری راسخ به سوی آسمان قد کشیده است. در سالن های عظیم این ایستگاه مغازه ها و رستوران های زیادی برای مسافران وجود دارند. سنت پانکراس به طور عمده محل تردد قطارهای بین المللی است. اما ایستگاه مدرن قطار کینکز کراس لندن تنها محل تردد قطارهای داخلی است. در این ایستگاه صحنه هایی از فیلم معروف هری پاتر اجرا شده است.

لایپزیگ؛ عظیمترین ایستگاه قطار اروپا

ایستگاه لایپزیگ با 23 سکو ، به طول 298 متر و با مساحتی حدود 80 هزار مترمربع عظیمترین ایستگاه راه آهن اروپا محسوب می گردد. در این ایستگاه 140 فروشگاه، رستوران یا دیگر سرویس های خدماتی وجود دارد که به آن موقعیتی بیش از یک ایستگاه معمولی قطار را داده است. حتی راهروهای آن نیز محل برگزاری نمایشگاه ها است و روزهای یکشنبه نیز می توان برای خرید به فروشگاه های این ایستگاه مراجعه کرد.

مادرید، چشم انتظار در میان انبوه گیاهان

ایستگاه آتوچا در فاصله سالهای 1888 تا 1892 تاسیس شده است و یکی از دو ایستگاه اصلی مادرید محسوب می گردد. طرح بنای به سبک معماری هنر نو است و به دلیل آنکه بیشتر به باغ گیاه شناسی شبیه است تا یک ایستگاه قطار، همیشه مایه شگفتی مسافران است. باغ عظیم سرپوشیده ای، با هفت هزار گیاه جوراجور، و حوضی از لاک پشت در میان آن. سقف این ایستگاه که ترکیبی از چدن و شیشه است، بسیار مشهور و تماشایی است.

ایستگاه قطار لیسبون، نگینی بر قلب پایتخت پرتغال

زیبایی ایستگاه های قطار تنها به وسعت و عظیمی شان نیست. ایستگاه قطار روسیو لیسبون دلیلی است برای تایید این موضوع. این ایستگاه نیز تنها محل تردد قطارهای از حومه به شهر لیسبون است. روسیو یک ایستگاه کوچک است که با دو در ورودی به شکل نعل اسب ساخته شده است. نمای ایستگاه قطار روسیو به سبک معماری مانوئلینه ساخته شده است. نوعی از معماری که به کشور پرتغال تعلق دارد. این ایستگاه قطار سال 1890 افتتاح شد.

منبع: یک پزشک
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 366

به "زیباترین ایستگاه های راه آهن اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین ایستگاه های راه آهن اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید