اضافه شدن دانشکده هنر و موسیقی به دانشگاه های عربستان

به گزارش بازی های فکری، شورای امور دانشگاه های عربستان سعودی، تاسیس دانشکده هنر در دانشگاه ملک سعود ریاض را دو روز پس از راه اندازی اولین دوره کارشناسی سینما و تئاتر در دانشگاه اسلامی محمد بن سعود تصویب کرد.

اضافه شدن دانشکده هنر و موسیقی به دانشگاه های عربستان

به گزارش شفقنا به نقل از الشرق الاوسط، بدربن عبدالله بن فرحان وزیر فرهنگ عربستان با اعلام این خبر در توییتر نوشت: آموزش، مبنای سازندگی و توسعه قابلیت های فرهنگی است.

تصمیم شورای دانشگاه های عربستان سعودی شامل انتقال گروه تربیت فنی به دانشکده هنر و تغییر نام آن به گروه طراحی می گردد که در آن علوم طراحی گرافیک، منسوجات، مد و طراحی جواهرات تدریس می گردد و شامل دانشکده ای با دو گروه هنر های نمایشی (برای تدریس تئاتر، سینما و موسیقی) و هنر های تجسمی (برای تدریس علومی از قبیل چاپ، طراحی، مجسمه سازی و خط) می گردد.

بدرا العمر رئیس دانشگاه ملک سعود نیز به نوبه خود گفت: این تصمیم بیانگر جهش کیفی در آموزش رشته های فنی و هنری در راستای خدمت به میهن، توسعه فرصت های شغلی و ترغییب نسبت به خلاقیت و نوآوری است.

دانشکده رسانه و ارتباطات دانشگاه اسلامی محمد بن سعود ریاض نیز آدینه گذشته از آمادگی خود برای راه اندازی اولین دوره کارشناسی سینما و تئاتر در سال آینده خبر داده بود.

لازم به ذکر است اقدامات اخیر که در عربستان سعودی بی سابقه به شمار می رود، در چارچوب منظره 2030 این کشور قرار می گیرد که به وسیله محمد بن سلمان راه اندازی شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 21 تیر 1401 بروزرسانی: 21 تیر 1401 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 1415

به "اضافه شدن دانشکده هنر و موسیقی به دانشگاه های عربستان" امتیاز دهید

1 کاربر به "اضافه شدن دانشکده هنر و موسیقی به دانشگاه های عربستان" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اضافه شدن دانشکده هنر و موسیقی به دانشگاه های عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید