آسیب جدی کرونا به صنف آرایشگران

به گزارش بازی های فکری، تهران (پانا) - نماینده اتاق اصناف ایران در استان کردستان، شهرستان دیواندره می گوید بیش از 40 روز است که فعالیت آرایشگاههای مردانه و زنانه به دستور ستاد ملی کرونا متوقف شده است و این در حالیست که بیش از 20 درصد آرایشگران زنانه سرپرست خانوار هستند و درامد دیگری ندارند.

آسیب جدی کرونا به صنف آرایشگران

به گزارش اتاق اصناف ایران، هادی فلاحی افزود: بیش از 20 درصد آرایشگاه های زنانه، زنان سرپرست خانوار هستند که این افراد منبع درآمد دیگری برای گذراندن زندگی ندارند و در حال حاضر نیز بیش از 40 روز هست که صنوف آرایشگر مردانه و زنانه تعطیل هستند و این چندمین دوره تعطیلی واحدهای آرایشگری در امسال می باشد.

وی توضیح داد:بیشتر این واحدها اجاره ای هستند و با تعطیلی و نداشتن درآمد توان پرداخت اجاره مغازه های خود و هزینه زندگی را ندارند و بیش از 100 نفر از اعضای این صنف نسبت به تعطیلی واحدهای خود به اتحادیه و اتاق اصناف دیواندره گلایه کرند وخواهان بازگشایی واحدهای صنفی با رعایت موارد و پروتکل های بهداشتی شدند.

رئیس اتحادیه صنف آرایشگاه های مردانه و زنانه شهرستان دیواندره بیان نمود: اعضای این صنف بیشترا قشر ضعیفی هستند و خواهان حمایت این صنف از سوی مسئولان هستیم و می خواهیم اجازه فعالیت صنوف را با رعایت پروتکل های بهداشتی را بدهند و همچنین تسهیلات مناسبی برای این افراد نظر بگیرند.

فلاحی اظهار کرد: بعضی از این واحدها به دلیل تعطیلی های مکرر در این مدت و نداشتن درآمد برای پرداخت اجاره، مغازه خود تخلیه نموده و بیکار شده و درآمدی نیز ندارند و ضروری است تا در این شرایط چاره ای اندیشیده گردد.

وی بیان نمود: در این روزهای کرونایی مشاغل دیگری مانند داروخانه ها،مطب های دندان پزشکی، بانکها و دفاتر اسناد و … نیز مراکز پرخطر محسوب می شوند اما تمامی فشار تعطیلی برای اصناف است و باید در این شرایط مالی فکر درآمد این واحدها و خانوارهایشان نیز باشیم و بدانیم واحدی که دوماه تعطیل است چطور می تواند هزینه های زندگیش را تامین کند .

فلاحی تاکید نمود: ما باید با رعایت اصول و پروتکل های بهداشتی با بیماری مقابله کنیم و نه با ایجاد تعطیلی های طولانی کاری کنیم که بعضی از ترس بهداشت و تعزیرات به صورت غیرمجاز فعالیت نمایند در صورتی که اگر آرایشگاه ها باز باشند نظارت بیشتری از سوی اتحادیه اتاق اصناف و تعزیرات برای رعایت پروتکل های بهدشتی صورت می گیرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 715

به "آسیب جدی کرونا به صنف آرایشگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسیب جدی کرونا به صنف آرایشگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید