یک کشف عجیب؛ تهیه غذای انسان در مریخ از زباله های پلاستیکی!

به گزارش بازی های فکری، دانشمندان در حال توسعه فناوری جدیدی هستند که اجازه می دهد بتوانیم با یاری نوعی باکتری مهندسی شده از پلاستیک غذا فراوری کنیم.

یک کشف عجیب؛ تهیه غذای انسان در مریخ از زباله های پلاستیکی!

بشر در پی ورود به سیاره های دیگر مثل مریخ است و باید راهی برای بقا در این سیاره ها پیدا کند. تأمین غذا یکی از مهم ترین ملزومات بقاست، از این رو، سازمان های فضایی در کوشش برای فراوری مواد غذایی در سیاره های دیگر هستند. یکی از متخصصان چاپ سه بعدی وابسته به ناسا ظاهراً به راهکاری دست یافته است که اجازه می دهد از زباله های پلاستیکی غذا فراوری کنیم.

دانشمندان در حال توسعه راه جدیدی برای تأمین غذا در فضای دوردست هستند. شرکت Beehex که به وسیله یک کارآفرین وابسته به ناسا تأسیس شده، مشغول ساخت راهکارهای مختلفی با استفاده از فناوری های چاپ سه بعدی غذاست.

مؤسس این شرکت می گوید با تغییر کانیتنرهای حمل ونقل توانسته سیستمی بسازد که از یک سو زباله های پلاستیکی را دریافت و مکوششی می نماید. سپس آن ها را به یک زیست راکتور می دهد که حاوی تعدادی باکتری مهندسی شده با اهداف بسیار خاص است.

این باکتری ها می توانند پلاستیک بخورند و آن را به زیست توده تبدیل نمایند. سپس این زیست توده قابل تبدیل به انواع مختلفی از بافت ها و شکل ها خواهد بود. بنیان گذار Beehex می گوید: بنابراین اگر می خواهید از پلاستیک استیک بسازید، با مکانیزمی که در یک سمت این کانیتر قرار داده شده است، می توانید این کار را بکنید.

فراوری غذا از پلاستیک می تواند در زمین هم استفاده گردد

چاپ غذا از زباله های پلاستیکی در کره زمین هم می تواند مفید باشد. این شرکت در نظر دارد که ابتدا این ایده را برای مراکز یاری به فجایع طبیعی یا کمپ پناهندگان اجرا کند. Beehex باور دارد که بازار این فعالیت می تواند بین 500 میلیون تا یک میلیارد دلار ارزش داشته باشد.

این دستگاه در ابتدا می تواند به سازمان های جهانی از جمله سازمان ملل فروخته گردد و در اختیار نیازمندان قرار بگیرد. سپس احتمالاً شاهد ارسال آن به مدار پایینی زمین و ایستگاه فضایی بین المللی خواهیم بود. Beehex امیدوار است که این پروژه در حوالی سال های 2026 یا 2027 کلید بخورد و در پایگاهی بر روی ماه استفاده گردد.

منبع: دیجیاتو

منبع: فرادید
انتشار: 25 دی 1401 بروزرسانی: 25 دی 1401 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 1519

به "یک کشف عجیب؛ تهیه غذای انسان در مریخ از زباله های پلاستیکی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک کشف عجیب؛ تهیه غذای انسان در مریخ از زباله های پلاستیکی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید