کنایه دستیار وزیر امور خارجه به سفیر روسیه در ایران

به گزارش بازی های فکری، دستیار وزیر امور خارجه کشورمان با تصویری از اثر گلوله توپ روس ها بر گلدسته بارگاه امام رضا (ع) در نوروز 1291 شمسی و بعلاوه ادای احترام سفیر روسیه به مجسمه الکساندر گریبایدوف بنیان گذار معاهده ترکمنچای در صفحه توییتر خود نوشت: در تاریخ ماندن به سود روابط میان ملت ها نیست.

کنایه دستیار وزیر امور خارجه به سفیر روسیه در ایران

به گزارش ایسنا، سید رسول موسوی در صفحه توییتر خود نوشت: اثر گلوله توپ روس ها بر گلدسته بارگاه امام رضا (ع) نوروز1291 شمسی

از تاریخ بیاموزیم، ولی در آن نمانیم.

در تاریخ ماندن به سود روابط میان ملت ها نیست.

بعضی از اقدامات اخیر سفیر روسیه در تهران از جمله ادای احترام وی به مجسمه الکساندر گریبایدوف بنیان گذار معاهده ترکمنچای به مناسبت روز دیپلمات و انتشار تصاویر مرتبط با آن با واکنش ها و انتقاداتی از سوی بعضی رسانه ها و افکار عمومی ایران روبرو شده است.

اخیرا سخنگوی وزارت خارجه نیز در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه به تازگی بعضی از اقدامات سفیر و سفارت روسیه در تهران باعث ایجاد حساسیت هایی در افکار عمومی مردم ایران و فضای مجازی شده و آیا این اقدامات و این بازخورد ها در مدت اخیر با واکنشی از سوی وزارت خارجه ایران همراه بوده یا نه، با توجه به نوع روابط ایران و روسیه توضیح داد: روابط ایران و روسیه یک روابط چند لایه و چند بعدی است.

ما شاهد همکاری های راهبردی دو کشور در زمینه های مختلف هستیم. آقای رئیس جمهور سفری به روسیه داشتند و ملاقاتی طولانی، پرمحتوا و پرنکته بین روسای جمهور دو کشور انجام گرفت. دو کشور برای توسعه روابط با یکدیگر مصمم هستند. با یکدیگر در سازمان های بین المللی هم پیمانی دارند.

ایران در موضوعات مختلف از مواضع روسیه در عرصه های بین المللی حمایت نموده، روسیه نیز از مواضع ایران در عرصه های مختلف حمایت نموده است و این هم راستایی دو کشور را در حوزه سیاست خارجی نشان می دهد. دو کشور با حفظ منافع یک رابطه ممتازی دارند و بر توسعه روابط تأکید دارند.

وی اضافه نمود: هر دیپلمات برجسته و سفیر پخته ای می داند که نباید اقدامی انجام دهد که احساسات مردم کشور میزبانش جریحه دار گردد و این با روابط ممتاز دو کشور همخوان نیست. طبیعی است که این مسائل از جهت جاری خود منتقل شده و باز هم منتقل می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 30 فروردین 1401 بروزرسانی: 30 فروردین 1401 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 1342

به "کنایه دستیار وزیر امور خارجه به سفیر روسیه در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنایه دستیار وزیر امور خارجه به سفیر روسیه در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید