کرونا در اروپا، از احتمال قرنطینه سراسری در اتریش تا پیش بینی 100 هزار ابتلای روزانه در فرانسه

به گزارش بازی های فکری، صدر اعظم اتریش از احتمال قرنطینه سراسری در این کشور برای مهار کرونا خبر داده و یک کمیسیون مشاور دولت فرانسه هم از احتمال افزایش شمار مبتلایان روزانه در این کشور به 100 هزار نفر خبر داده است.

کرونا در اروپا، از احتمال قرنطینه سراسری در اتریش تا پیش بینی 100 هزار ابتلای روزانه در فرانسه

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا و عواقب سیاسی و اجتماعی آن در اتحادیه اروپا همچنان ادامه دارد و هر روز ابعاد گسترده ای به خود می گیرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

احتمال اعمال قرنطینه سراسری در اتریش

جدیدترین اخبار کرونایی از اروپا حاکی از آن است که سباستین کورتس، صدر اعظم اتریش امروز در سخنانی در وین از احتمال قرنطینه سراسری دومی در کشورش سخن گفته و توضیح داد که اگر این موفقیت به دست نیاید که فرایند صعودی افزایش مبتلایان را متوقف کنیم قرنطینه سراسری آخرین راه حل خواهد بود.

وی معیار آن را شرایط کلینیک ها دانسته و تاکید نمود که هیچ کشوری در جهان اجازه نمی دهد بخش های مراقبت های ویژه تحت فشار بالا قرار گیرند. به گفته کورتس در اتریش خطر فروپاشی سیستم بهداشت پیش شرطی قانونی برای قرنطینه سراسری است.

آمار مبتلایان جدید کرونا در اتریش به طور صعودی در حال افزایش است و مقامات این کشور را بر آن داشته تا محدودیت ها را تشدید نمایند.

آمادگی 70 درصد شهفرایندان آلمانی برای تزریق واکسن کرونا

نتایج یک آنالیز هم نشان می دهد که حدود 70 درصد شهفرایندان آلمانی در صورت فراوری واکسن کرونا خود را واکسینه خواهند کرد. حدود نیمی از شهفرایندان هم خواهان واکسیناسیون اجباری شهفرایندان هستند.

رکورد بالای بتلایان روزانه در لیتوانی

کشور لیتوانی هم رکورد تازه ای را در شمار مبتلایان روزانه ثبت نموده است. روز شنبه نهادهای بهداشتی این کشور از ابتلای 603 مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت خبر دادند که بیشترین آمار مبتلایان روزانه از آغاز بحران کرونا بوده است.

ابتلای سخنگوهای نخست وزیر و رئیس جمهور ایتالیا به کرونا

رسانه های اروپایی از مثبت شدن تست کرونای سخنگوهای نخست وزیر و رئیس جمهور ایتالیا و به قرنطینه رفتن این دو مقام اروپایی خبر داده اند.

سخنگوی سرجو ماتارلا، رئیس جمهور ایتالیا و جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا هم تست کرونایشان مثبت اعلام شده است .

جیووانی گراسو، سخنگوی ماتارلا روز یکشنبه در پیغامی توئیتری خاطرنشان کرد بعد از اینکه آدینه دچار تب بالا شده روز شنبه تست کرونا داده و روز یکشنبه نتیجه مثبت آن را دریافت نموده است .

وی در عین حال خاطرنشان کرد که حالش نسبتا خوب است .

سخنگوی ماتارلا خاطرنشان کرد که بعد از اولین تست منفی در روز چهارشنبه هیچ ارتباطی با رئیس جمهور نداشته است .

روککو کاسالینو، سخنگوی جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا هم دربیانیه ای خاطرنشان کرد که نتیجه مثبت تست کرونایش را اواخر روز شنبه دریافت نموده و پیش از آن هم بعضی علائم خفیف بیماری را داشته است .

وی خاطرنشان کرد که روز سه شنبه برای آخرین بار در دفتر نخست وزیر ایتالیا بوده و از ماسک استفاده نموده و فاصله ایمنی را رعایت نموده است.

ابتلای نخست وزیر بلغارستان به کرونا

بویکو بوریسو، نخست وزیر بلغارستان هم تست کرونایش مثبت اعلام شده است. وی روز شنبه در فیس بوک این خبر را اعلام نموده و گفت که بعد از دو تست منفی کرونا تست سومش مثبت شده است. قرنطینه بوریسو تازه در روز شنبه به دلیل ارتباط با یک معاون وزیر این کشور که آلوده به این ویروس شده بود تمام شده بود .

نخست وزیر بلغارستان در این پیغام نوشت که وی همه نشست ها و دیدارهای عمومی برای روزهای آیند را لغو نموده است.

خشونت در اعتراضات ضد محدودیت ها در برلین

اعتراضات علیه محدودیت های کرونایی در برلین به بعضی خشونت ها و درگیری ها منجر شد .

پلیس از شرکت حدود 2 هزار معترض و شرایطی آشفته و گیج نماینده خبر داده است. بر اساس اطلاعات پلیس معترضان از ماسک استفاده ننموده و فاصله ایمنی را هم رعایت نمی کردند .

پلیس با حدود 600 نیرو در محل تجمعات حاضر بود. معترضان شعارهایی سر می دادند مبنی بر اینکه در آنجا حضور دارند چرا که آزادی آن ها دزدید شده است .

شرایط اضطراری در اسپانیا

دولت اسپانیا در پی شیوع موج جدید ویروس کرونا در این کشور اعلام شرایط اضطراری سراسری کرد .

پدرو سانچز نخست وزیر اسپانیا امروز (یکشنبه) خاطرنشان کرد به دلیل شیوع موج جدید ویروس کرونا در سراسر کشور شرایط اضطراری برقرار می گردد .

بنابر اعلام نخست وزیر اسپانیا در کل این کشور منع عبور و مرور از 11 شب تا 6 صبح برقرار می گردد و این شرایط هر 15 روز مورد آنالیز قرار خواهد گرفت و در صورت لزوم تمدید خواهد شد .

مرکل: ماه های دشواری در انتظار ما است

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در سخنانی گفت که آلمان در مبارزه با بحران کرونا در برابر یک دوران سخت واقع شده است .

وی توضیح داد: ما در آستانه ماه های بسیار بسیار دشواری قرار داریم. مرکل با توجه به شمار روزافزون موارد ابتلا به کرونا در کشورش خاطرنشان کرد که انتظار دارد حداقل تا فوریه امکان برگزاری هیچ رویداد بزرگی وجود نداشته باشد.

شیوع چشمگیر موارد ابتلا به کرونا در ماه اکتبر شرایط شرکت های آلمانی را بد نموده است.

پیش بینی 100 هزار ابتلای روزانه در فرانسه

رئیس کمیسیون علمی فرانسه که به دولت این کشور مشاوره می دهد درباره افزایش تعداد مبتلایان روزانه در فرانسه به 100 هزار نفر هشدار داده است.

انستیتورابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 8685 مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت خبر داده است.

رکوردهای جدید مبتلایان روزانه در هلند و ایتالیا

کشور هلند هم از رکورد جدیدی در آمار مبتلایان روزانه خبر داده و در عرض 24 ساعت 1023 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده اند که از ابتدای آغاز کرونا بی سابقه بوده است.

در ایتالیا هم رکورد جدیدی از مبتلایان روزانه ثبت شده و در عرض 24 ساعت 21273 نفردر این کشور به کرونا مبتلا شده اند.

هشدار اشتاین مایر درباره روینمودهای ملی گرایانه در فراوری و تزیع واکسن کرونا

فرانک والتر اشتاین مایر، رئیس جمهور آلمان هم درباره روینمودهای ملی گرایانه در فراوری و توزیع واکسن کرونا هشدار داده و طرح سازمان بهداشت جهانی برای این منظور را تمجید کرد.

وی همچنین خواهان صبر و قاطعیت کشورها در جریان موج دوم کرونا شد.

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در اسپانیا 110372 نفر به کرونا مبتلا شده و 34752 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 1138507 نفر به کرونا مبتلا شده و 34761 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم تا به حال 873800 نفر به کرونا مبتلا شده و 44896 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم تا به حال 525782 نفر به کرونا مبتلا شده و37338 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در آلمان هم تا به حال 438756 نفر به کرونا مبتلا شده و 10143 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 577

به "کرونا در اروپا، از احتمال قرنطینه سراسری در اتریش تا پیش بینی 100 هزار ابتلای روزانه در فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از احتمال قرنطینه سراسری در اتریش تا پیش بینی 100 هزار ابتلای روزانه در فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید