چین آزمایش های کلینیکی را به دلیل نبود بیمار لغو کرد

به گزارش بازی های فکری، چین انجام آزمایش های کلینیکی درخصوص بیماران کرونایی را به دلیل نبود بیمار کافی برای چنین آزمایش هایی به اجبار لغو کرد.

چین آزمایش های کلینیکی را به دلیل نبود بیمار لغو کرد

به گزارش روز شنبه روزنامه چاینا ساینس، جونگ نانشان رییس تیم پزشکان دولت در مبارزه با ویروس کرونا خاطر نشان کرد بسیاری از مطالعات مربوط نیز به دلیل اینکه تصور می شد چین نتواند بسرعت همه گیری را کنترل کند، متوقف شد.

وی گفت البته از ابتدای شیوع بیماری نزدیک به 600 آزمایش کلینیکی اجرا شده است و محققان چینی کماکان بسیار امیدوارند بتوانند راهی برای درمان ویروس کرونا پیدا نمایند.

رییس تیم کارشناسان دولت چین گفت: کوشش های زیادی برای یافتن دارویی با هدف درمان کرونا صورت گرفت اما داوطلبان کافی نبوده اند که بتوانیم آزمایش های کلینیکی بیشتری انجام دهیم.

نشریه نوشت قرار بود روی 45 نفر در شهر پکن در اواسط ماه جاری میلادی آزمایش های کلینیکی انجام گردد اما همه آنها ثبت نامشان را پس گرفته اند و داوطلبان مناسب برای این کار وجود ندارد.

جونگ گفت که چنین شرایطی مطلوب نیست زیرا به دلیل نبود داوطلب مناسب و کافی، بسیاری از مطالعات و آزمایش های کلینیکی لازم برای ساخت دارو متوقف شده است.

رییس تیم پزشکان دولت چین اضافه نمود که اولین موج شیوع ویروس کرونا گذشته است و برای جلوگیری از موج دوم سرایت ویروس نیز کارهای خوبی انجام شده است.

به گفته وی، در مقاطع مختلف آزمایش های کلینیکی صورت گرفت اما بسیاری فکر نمی کردند چین بتواند خیلی زود ویروس را تحت کنترل بگیرد بیشتر داوطلبانی که ثبت نام نموده بودند با مشاهده دستاوردها درخصوص مهار ویروس دیگر از آزمایش صرف نظر کردند.

شیوع ویروس کرونا معروف به کووید 19 برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (24 آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین گفت.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا صبح امروز آدینه در سراسر دنیا، به دو میلیون و 250 هزار نفر رسیده که 154 هزار و 276 تن آنها فوت شده و 572 هزار و 100 نفر بهبود یافته و بقیه همچنان با این بیماری درگیر هستند.

در چین نیز تا کنون 82 هزار و 719 تن به بیماری کرونا مبتلا شده و شمار جان باختگان هم بعد از اصلاح آمارهای ووهان به چهار هزار و 632 تن افزایش یافته است در عین حال آمارها حاکی است تا امروز یک هزار و 17 بیمار ناقل خاموش نیز تحت نظارت پزشکی قرار دارند.

همچنین با بهبود 50 بیمار دیگر در شبانه روز گذشته گذشته، شمار کل درمان شدگان در این کشور هم به 77 هزار و 29 تن رسیده است.،ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 298

به "چین آزمایش های کلینیکی را به دلیل نبود بیمار لغو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین آزمایش های کلینیکی را به دلیل نبود بیمار لغو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید