چیزهایی که غیرممکن است در چین پیدا کنید!

به گزارش بازی های فکری، ممنوع بودن، قدغن کردن، غیرممکن بودن و هر عنوان مترادف دیگری از این جنس را می توان برای آیتم های زیر در چین به کار برد.

چیزهایی که غیرممکن است در چین پیدا کنید!

با ما همراه باشید و با تور ترکیبی چین زمستان 99 از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه رسانه های بازی های فکری، با اینکه چین می گوید برای داشتن اقتصاد بهتر می خواهد فضای بازتری را برای ارتباط بیشتر با دیگر کشورها به وجود بیاورد، اما مواردی هستند که شما در چین حق استفاده از آن ها را ندارید یا اصلا در دسترس نیستند.برنامه اینستاگرام

با اینکه رهبران چینی خبر از باز شدن این برنامه در جهت استفاده از بازارهای جهانی داده بودند، اما این اتفاق نیفتاد و در بیشتر مناطق این کشور دسترسی به برنامه اصلا وجود ندارد.

چین بعد از تظاهرات هواداران دموکراسی هنگ کنگ در سال 2014 که سر و صدای زیادی کرد، به اشتراک گذاشتن تصاویر را ممنوع اعلام نموده بود.

در حال حاضر دسترسی به برنامه های اجتماعی در محدوده فایروال بزرگی که چین در یک پروژه سانسور و بیش از یک دهه قبل اجرا شده است، تقریبا ناممکن است.

موتور جست وجوی گوگل

سیستم پیغام رسان گوگل (جی میل) یکی از بسیار خدمات گوگل است که دسترسی به آن بسیار محدود اتفاق می افتد.

گوگل سال های زیادی است درباره مسئله سانسور با پکن مشکل دارد، در سال 2010 گوگل ترافیک جست و جو در چین را بدون سانسور در اختیار کشور قرار داد و این بخش را از بازار اصلی خودش جدا کرد. بعد از این اتفاق روابط آن ها کمی بهبود پیدا کرد.

دسترسی کاربران برای استفاده از سیستم پیغام رسان گوگل به وسیله یک شبکه خصوصی مجازی اتفاق می افتد.

وب سایت ها

پکن دسترسی به سایت های زیادی را بسته است، به جز وب سایت های غیراخلاقی، سایت هایی که در آن به انتقاد از حزب کمونیستی می پردازد یا درباره مسائل حقوق بشری صحبت می نماید، نیز در لیست سیاه قرار گرفته است.

حافظه جست و جو هم از دیگر مواردی است که در پکن سانسور می گردد و معین نیست چه واژه هایی بیشتر در اینترنت مورد توجه بوده اند.

فیلم های خارجی

برنامه ریز های چینی در سال تنها اجازه نمایش 34 فیلم را می دهند، در زمینه دسترسی به فیلم های هالیوودی چین شرایط را بسیار محدود نموده است. در این میان فیلم هایی هم که مورد تایید واقع می شوند به دست سانسورچی ها سپرده می گردد تا هرنکته ای که در حزب کمونیت توهین آمیز یا خرابکارانه به نظر می آید را حذف نمایند.

فیلم سازان داخلی و مخاطبان به فیلم های کوتاه هالیوودی علاقه زیادی دارند و هالیوود هم امیدوار است بتواند بازار خودش را در این منطقه حفظ کند.

البته چین توانسته صنعت داخلی خودش را در این مدت به وجود بیاورد و علی بابا تبدیل به مرکزی برای فراوری فیلم شده است.

کتاب های الکترونیک

جدیدترین برنامه سانسور در پکن به سانسور محتوای برنامه های دیجیتال می پردازد. در چند ماه اخیر دسترسی به برنامه هایی که به ارائه کتاب های دیجیتال یا موسیقی و فیلم ها می پرداختند، ممنوع شده و قوانین تازه ای برای شرکت هایی که می خواهند در بازار این کشور حضور داشته باشند، وضع شده است که فرایند طولانی دسرتسی به مجوزها حتی باعث شده بعضی کشورها منصرف شوند.

کتاب

اداره کل مطبوعات و انتشارات در چین همه کتاب ها را پیش از اینکه منتشر شوند، آنالیز می نماید و سانسور بخشی از از فرایند چاپ یک کتاب است، اما بحث هایی مانند حقوق بشر، حزب کمونیست، صحبت درباره ثروت مقامات چینی از مسائلی است که نباید در کتاب ها وجود داشته باشد.

دولت چین در برخورد با ناشرین و نویسندگان بسیار دیکتاتوری است و به همین دلیل انتشارات زیادی را بسته است.

منبع:مجله مهر

منبع: تسنیم
انتشار: 18 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 103

به "چیزهایی که غیرممکن است در چین پیدا کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چیزهایی که غیرممکن است در چین پیدا کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید