نکات طلایی یک روتین خوب برای مراقبت از مو در تابستان

به گزارش بازی های فکری، اگر هنوز به داشتن یک روتین مراقبت از مو در تابستان اهمیتی نمی دهید، به این فکر کنید که فصل گرما در حال نزدیک شدن است و در تابستان شاهد افزایش شدید دما خواهیم بود! گرمای زیاد، آفتاب سوختگی و باد شدید می توانند به موهای شما از همان ابتدای تابستان آسیب بزنند. نتیجه چیست؟ موهای شکسته، موخوره دار و تار موهایی که به شدت غیرقابل کنترل و سرکش هستند. در این مواقع همواره راهکار این نیست که بروید و موهایتان را کوتاه کنید، بلکه باید محصولات مراقبت از مو و روتین مراقبت از موهایتان در تابستان را متناسب با آب وهوا تنظیم کنید.

نکات طلایی یک روتین خوب برای مراقبت از مو در تابستان

در این مقاله چگونگی مراقبت از مو در تابستان را برای شما شرح می دهیم و یک روتین مناسب مو به شما پیشنهاد می کنیم تا با استفاده از آن، سلامت موهای خود در این فصل را حفظ کنید.

روتین مو در تابستان

وقت آن است که برای تابستان موهای خود را آماده کنید! گرمای تابستان درست مانند سرمای زمستان، می تواند به موهایتان آسیب بزند. در ادامه یک روش عالی برای آغاز روتین مراقبت از موهای شما در فصل تابستان آورده شده است.

1. جدا کردن گره ها

باد اغلب باعث ایجاد گره در موهای شما می گردد که نمی توان و نباید آن ها را در حمام رفع کرد. قبل از اینکه زیر دوش بروید، مطمئن شوید گره موهایتان را باز کنید. به این ترتیب از شکستگی تار مو جلوگیری می کنید، زیرا آب باعث آسیب پذیر شدن مو می گردد. این کار یک نکته و روش عالی، برای مراقبت از مو در تابستان (به خصوص آب وهوای بادی) است.

2. شستن مو

یکی دیگر از مراحل روتین مراقبت از مو در تابستان، استفاده از یک شامپوی خوب است! هوای گرم به این معنی است که موهای شما می تواند خیلی خشک گردد و همانطور که می دانید موهای خشک مسائل زیادی را به همراه دارند. برای شامپو بهتر است، محصولات دارای فرمول ملایم تری را انتخاب کنید زیرا آن ها موهای شما را آبرسانی می نمایند و درعین حال روغن های طبیعی تار موی شما را دست نخورده نگه می دارند.

از قلم نیاندازید که شستن موها برای پاکسازی کامل از چربی، کثیفی و شوره لازم است. پیشنهاد می کنیم، موهایتان را دو بار با شامپو بشویید تا مطمئن شوید کاملا تمیز شده اند. نکته مهم این است که شامپو را فقط به پوست سر بزنید و از زدن آن به ساقه موها خودداری کنید تا موهایتان خشک نگردد.

3. استفاده از نرم نماینده

بعد از شامپو، از یک نرم نماینده آبرسان برای تغذیه ساقه مو بهره ببرید؛ ماده نرم نماینده را به مدت دو دقیقه روی موهایتان بگذارید تا قبل از شستن، تمام رطوبت جذب مو گردد. یک نرم نماینده خوب، می تواند رطوبت را در ساقه موهای شما حفظ کند و موها را از وز شدن و موخوره گرفتن محافظت کند. اگر همچنان در حین شانه کردن گره هایی پیدا کردید، به آرامی با انگشتانتان آن ها را باز کنید. بعلاوه می توانید از یک شانه دندانه درشت برای انجام این کار یاری بگیرید.

استفاده از نرم نماینده برای جلوگیری از خشکی و شنمایندگی موها و مراقبت از مو در فصل تابستان، بسیار مهم است. نرم نماینده را به ساقه مو بزنید و از تماس مستقیم آن با پوست سر خودداری کنید. این کار باعث می گردد موها نرم و قابل انعطاف باقی بمانند و از موخوره و شکستگی تار مو جلوگیری گردد.

4. ماسک موی مناسب

هفته ای یک بار، ماسک مو را به موهای خود بزنید تا ریشه و ساقه موها به طور عمیق نرم و لطیف شوند. این کار به تغذیه و مراقبت از موها در تابستان یاری می نماید. استفاده از ماسک موی مغذی برای داشتن موهای سالم و زیبا لازم است. بعلاوه می توانید گاهی از ماسک موهای خانگی هم بهره ببرید.

5. سرم مو

برترین راه برای محافظت از مو در برابر گرما و جلوگیری از موخوره و وز شدن، استفاده از سرم مو است. مقدار کمی از سرم مو، تاثیر زیادی دارد. این محصول موهای شما را درخشان می نماید، به طوری که درخشش آن از دور قابل مشاهده است. بعلاوه، سرم مو یک لایه محافظ روی تار مو ایجاد نموده و موهای شما را از اشعه ماوراء بنفش و گرما محافظت می نماید. استفاده از سرم مو یکی دیگر از مراحل مهم روتین مراقبت از مو در تابستان است.

استفاده از سرم مو به عنوان یک محصول محافظتی و آبرسان در تابستان لازم است. این نوع محصول مراقبتی به موها درخشندگی و لطافت می دهد. سرم مو بعلاوه از آسیب های حرارتی ناشی از وسایل گرمایشی نیز محافظت می نماید. از طرفی می توانید قبل استفاده از وسایل حرارتی یا هر زمان که موهایتان احتیاج به ترمیم فوری داشت، از سرم مو بهره ببرید.

6. روغن تراپی مو

آیا موهایتان خیلی خشک و احتیاجمند رطوبت است؟ با یک ماساژ خوب به یاری روغن مو، تمام آن رطوبت را دوباره به آن ها برگردانید. روغن تراپی و ماساژ، باعث افزایش گردش خون در پوست سر می گردد. از طرفی به مواد مغذی اجازه می دهد تا به ریشه های موهای شما برسند و این کار باعث رشد موهای سالم می گردد. بعلاوه انواع روغن مو از ساقه موهای شما مراقبت نموده و لایه ای محافظ در برابر آسیب های خارجی ایجاد می نمایند.

روغن زدن به مو برای تغذیه و مرطوب کردن آن ها بسیار مفید است. برترین راه روغن تراپی، استفاده از آن روی موهای تمیز است. برای این کار، می توانید موهایتان را بشویید تا از هر گونه آلودگی و چربی خلاص شوید و سپس روغن را به موهای خشک یا نیمه خشک بزنید. روغن زدن به موها به ویژه برای افرادی که موهای خشک و بلند دارند، اهمیت زیادی دارد.

نکات مهم مراقبت از مو در تابستان

مراقبت از مو در تابستان علاوه بر داشتن یک روتین خوب، احتیاجمند رعایت نکات مهمی است. حتی اگر روتین مناسبی برای موهایتان داشته باشید، بدون رعایت این نکات، ممکن است تمام زحماتتان بی نتیجه بماند. برای حفظ سلامت و زیبایی موها در این فصل گرم، توجه به نکات زیر لازم است.

خودداری از شستن زیاد

با اینکه به خاطر عرق کردن زیاد، پوست سر چرب و روغنی به نظر می رسد، اما اینکه هر روز موهای خود را شامپو بزنید، اصلا کار درستی نیست. این کار باعث می گردد روغن های طبیعی پوست سر از بین رفته و موهایتان خیلی خشک گردد. به جای اینکه هر روز شامپو بزنید، می تونید از یک شوینده ملایم بهره ببرید که فقط چربی و مواد اضافی روی مو را پاک کند. در کل، شستن موها را تا حد امکان کم کنید.

دوری از ابزار حالت دهنده مو

برای مراقبت از مو در تابستان تا جایی که می گردد از ابزار و محصولات حالت دهنده مو دوری کنید. گرمای بیرون به مقدار کافی به موهای شما آسیب می زند، پس با اضافه کردن گرما و مواد شیمیایی بیشتر، اوضاع را بدتر نکنید. به جای سشوار و اتو مو، می تونید از روش های طبیعی برای حالت دادن به موهایتان بهره ببرید؛ مثلا موهای خود را ببافید یا از تل و کش مو بهره ببرید.

مدل موی راحت و شل

از بستن موهای دم اسبی خیلی سفت و جمع کردن محکم آن در بالای سر خودداری کنید. برای اینکه مراقبت از موهای شما در تابستان به برترین شکل باشد، بهتر است موهایتان را باز بذارید یا از مدل موهای خیلی راحت و شل بهره ببرید. مدل موهای سفت باعث کشیده شدن و در نهایت شکستن تار موها می شوند؛ پس به جای آن، از بافت های شل یا بستن مو به صورت دم اسبی شل یاری بگیرید.

آبرسانی زیاد مهم ترین نکته مراقبت از مو در تابستان

با اینکه استفاده از نرم نماینده و سرم موی خوب مفید است، اما باید در طول روز هم موهایتان را آبرسانی کنید. پیشنهاد می کنیم یه اسپری حاوی آب، ژل آلوئه ورا و روغن نارگیل کنار دست خود داشته باشید؛ هر وقت احساس کردید موهای شما خشک شده، کمی از این محلول را روی تار مو اسپری کنید تا دوباره جان بگیرد.

پوشاندن موها در برابر نور خورشید

بزرگترین عامل آسیب به مو در تابستان، گرما و اشعه ماوراء بنفش آفتاب است. وقتی بیرون می روید، حتما از روسری یا کلاه برای محافظت از موهایتان بهره ببرید. اگه امکانش را دارید، از اسپری ضد آفتاب مخصوص مو بهره ببرید. به عنوان راه چاره جایگزین، می توانید از سرم موی محافظ در برابر حرارت یاری بگیرید تا موهای شما را در مقابل آسیب گرما و نور خورشید، حفظ کند.

نوک گیری منظم مو

جالب است بدانید در تابستان، موهای شما بیشتر در معرض موخوره قرار می گیرند. برای اینکه موی شما سالم و رشد آن قابل کنترل باقی بماند، به جز بهره گیری از روش های بهداشتی، احتیاج به نوک گیری منظم مو دارید. دقت کنید که این نکته بسیار مهم است و بدون این کار، روتین مراقبت از مو در تابستان کامل نمی گردد.

ماساژ با روغن گرم

یکی از روش های خوب برای مراقبت از موها در تابستان، ماساژ با روغن گرم است که هفته ای یک یا دو بار انجام می گردد. برای این کار، روغن طبیعی مورد احتیاج خود را کمی گرم کنید و به آرامی از ریشه تا نوک موهایتان ماساژ دهید. این کار نه تنها موهای شما قوی تر می نماید، بلکه آن ها را همواره زیبا و سالم نشان می دهد.

دوری از استرس

یکی از مهم ترین نکات برای مراقبت از موها در تابستان، دوری از استرس است. استرس یکی از علل اصلی ریزش مو محسوب می گردد؛ بنابراین برای حفظ سلامت موها، مهم است که استرس را کاهش دهید. می توانید با انجام مدیتیشن، داشتن روابط اجتماعی مثبت و اجتناب از موقعیت های استرس زا، به این هدف دست پیدا کنید.

تغذیه درست

تغذیه درست، یکی از مهم ترین مواردی است کهبه ویژه در تابستان باید به آن توجه داشته باشید. برای حفظ سلامت موها، باید رژیم غذایی ای سرشار از پروتئین، آهن، ویتامین های A و C و بیوتین داشته باشید. این مواد مغذی مانند آب برای موها ضروری هستند و به شما یاری می نمایند تا از مسائل مربوط به موها دوری کنید.

اهمیت مراقبت از مو در تابستان

تابستان با گرمای زیاد همراه است و مراقبت از موها و پوست سر در این فصل اهمیت زیادی دارد تا از خارش، تعریق و کثیفی جلوگیری گردد. در این روزهای گرم، حفاظت از موها با پوشاندن سر و صورت با روسری لازم است، اما این کار می تواند منجر به احساس خارش و چسبندگی گردد.

برای جلوگیری از این مسائل، باید یک روتین مناسب مراقبت از مو در تابستان را دنبال کنید. این روتین شامل شست وشوی منظم، استفاده از محصولات مناسب مراقبتی و پوشیدن روسری های نخی و سبک برای جریان هوا و جلوگیری از تعریق بیش از حد است. بعلاوه روغن زدن به مو، استفاده از نرم نماینده، سرم مو و ماسک های خانگی، بخش های مهمی از روتین مراقبت از مو در تابستان هستند که به حفظ سلامت و زیبایی موها یاری زیادی می نمایند.

منابع: myglamm ، webmd ، ibacosmetics

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 3 تیر 1403 بروزرسانی: 3 تیر 1403 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 1638

به "نکات طلایی یک روتین خوب برای مراقبت از مو در تابستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات طلایی یک روتین خوب برای مراقبت از مو در تابستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید