نحوه نسخه نویسی پزشکان پس از حذف دفترچه اعلام شد

به گزارش بازی های فکری، مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی درباره نحوه نسخه نویسی بعد از حذف دفترچه بیمه، توضیحاتی داد.

نحوه نسخه نویسی پزشکان پس از حذف دفترچه اعلام شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، شهرام غفاری مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی درباره نحوه نسخه نویسی بعد از حذف دفترچه بیمه، اظهار کرد: نسخه نویسی الکترونیک دو سال است که در دستور کار سازمان تامین اجتماعی است، اما از اول اسفند دفترچه جدید صادر نمی گردد.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه دو طرح نسخه نویسی الکترونیک و طرح حذف دفترچه بیمه را داریم، گفت: اگر بیمار به پزشک مراجعه کرد، پزشک نسخه نویسی الکترونیک را انجام می دهد در غیر این صورت اگر پزشک نخواست نسخه نویسی الکترونیک انجام دهد بر روی دفترچه بنویسد اگر بیمار دیگر دفترچه نداشت، پزشک نسخه را در سر نسخه مطب خود بنویسد و با درج کد ملی بیمار در سر نسخه می تواند با مراجعه به داروخانه ها دارو را دریافت کند.

غفاری بیان نمود: بیمه شدگان با ارائه کارت ملی، شناسنامه و دفترچه بیمه فعلی می توانند به پزشک مراجعه و خدمات دریافت نمایند.

وی درباره قطعی سامانه، گفت: دو سال است که نسخه نویسی الکترونیک اجرا می گردد و درحال حاضر هم شتاب گرفته است و سازمان بیمه گر مکلف به اجرای آن هستند. اگر سامانه هنگام مراجعه بیمار به پزشک قطع بود پزشک به جای نسخه نویسی الکترونیک می تواند در سر نسخه خود، نسخه بیمار را بنویسد.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی گفت: اگر در سامانه نسخه نویسی الکترونیک انجام شد، اما سامانه در داروخانه قطع بود امکان دریافت نسخه نیست و اگر قطع سراسری باشد، متاسفانه امکان آن وجود ندارد و اگر قطعی فقط مربوط به همان داروخانه باشد می تواند با مراجعه به داروخانه دیگر نسخه را دریافت کند.

غفاری اظهار داشت: نسخه نویسی الکترونیک این حسن را برای بیمه شده دارد که اگر یک داروخانه یک یا دو قلم از دارو را نداشت باید به داروخانه دیگر مراجعه نموده تا تمامی دارو های نوشته شده در نسخه را یک جا دریافت نمایند، اما با نسخه نویسی الکترونیک یک داروخانه می تواند یک قلم دارو را بدهد و دارویی را که ندارد، بیمه شده می تواند از داروخانه دیگر، دارو را تهیه کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 812

به "نحوه نسخه نویسی پزشکان پس از حذف دفترچه اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه نسخه نویسی پزشکان پس از حذف دفترچه اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید