میان برهایی برای مرتب کردن اتاق کودک

به گزارش بازی های فکری، بهتر است کار نظم دهی خانه را از اتاق بچه ها آغاز کنید. جایی که همواره یک عالمه وسیله کوچک و بزرگ در آن روی هم سوار شده اند. آشفتگی اتاق بچه ها، نه تنها خانه شما را به هم ریخته و نامرتب جلوه می دهد، بلکه نظافت آن بخش از خانه را سخت و دسترسی به وسایل مورد احتیاج را هم مشکل می نماید. پس با یاری توصیه هایی که در ادامه آورده ایم، برای مرتب کردن اتاق کودک خود کوشش کنید.

میان برهایی برای مرتب کردن اتاق کودک

مواد لازم برای مرتب کردن اتاق کودک

برای داشتن اتاقی مرتب، بیشتر از آنکه به وسایل مدرن و گران قیمت احتیاج داشته باشید، به جعبه ها، سطل ها و طبقه های کوچک و بزرگی احتیاج دارید که با یاریشان هر وسیله در جای خود قرار می گیرد.

با استفاده درست از این ابزارها، می توانید گوشه های نادیدنی اتاق کودکتان را هم به بخش هایی کاربردی برای قرار دادن وسایل تبدیل کنید. پس تنها به رنگ آمیزی زیبای اتاق او فکر نکنید و برای طبقه بندی وسایلش هم فکری بکنید.

جعبه های نظم

از لگوها و ساختنی ها آغاز کنید. جعبه های پلاستیکی ابزار، گزینه های مناسبی برای نظم دادن به لگوها هستند. آنها را بسته به کاربرد، رنگ یا شیوه ساختشان در قسمت های مختلف این جعبه ها قرار دهید. باریک بودن این جعبه ها، باعث می گردد که جای زیادی را هم در اتاق اشغال ننمایند.

نظم دادن کم لباس، یکی از مهم ترین کارهایی است که باید برای همواره مرتب بودن اتاق کودکتان انجام دهید. از سبدهای کوچک برای طبقه بندی کردن گل سرها و زیورآلات کوچک یاری بگیرید و لباس زیرها را در سبدهای میانه قرار دهید.

جا کتابی دیواری

قرار دادن کتاب های باریک و کوچک داستان روی شلف های بزرگ، شاید ایده خوبی نباشد. این کتاب ها همواره آماده افتادن و سر خوردن هستند. برای سامان دادن به آنها می توانید از سبدهای دیواری یاری بگیرید.

این سبدها هم بری طبقه بندی اسباب بازی های کوچک به درد می خورند و هم کتاب. جای زیادی را هم در اتاق اشغال نمی نمایند. حتی می توانید سبدهای دیواری را در یکی از قسمت های داخلی کمد دیواری نصب کنید.

پشت دری برای عروسک ها

دختر کوچولوها عاشق باربی ها و عروسک های کوچک هستند و نظم دهنده های پشت دری، یکی از برترین گزینه ها برای سامان دادن به این عروسک ها به نظر می رسند.

اگر دست به قیچی هستید، خودتان هم می توانید با پارچه دلخواهتان و چند تیکه پلاستیک برای دوختن جیب وسایل عروسک ها، چنین نظم دهنده ای را بسازید. از جاجورابی های پشت دری بلند هم می توانید برای جا دادن عروسک های کوچک بهره ببرید.

سطل اسباب بازی وسیله ای مناسب برای مرتب کردن اتاق کودک

سطل های رنگارنگی که در یک قفسه چوبی می توان قرارشان داد، به مرتب شدن اتاق کودکتان یاری می نمایند. در هر سطح، یک نوع اسباب بازی خاص را بریزید و به کودکتان هم آموزش دهید که بعد از بازی، هر وسیله ای را به سطل خودش برگرداند.

دیوار کوب برای کلاه ها

برای مرتب کردن اتاق کودک باید فکری به حال کلاه ها، چتر و کیف های کودکتان بکنید. برای نظم دادن به این وسایل، یک صفحه سوراخ دار از ابزارفروشی تهیه کنید و در فاصله دلخواهتان، وسایل را آویزان کنید.

اگر نمی خواهید اتاق کودکتان با وسایل متعددی که به دیوار آویزان شده شلوغ گردد، این صفحه را پشت در یا به دیواره داخلی کمددیواری نصب کنید.

صفحه مداد رنگی ها

استفاده از دیوار پشت میز تحریر به مرتب کردن اتاق کودک یاری بزرگی می نماید. کیسه های پارچه ای، طبقه های چوبی و میله هایی که از ابزارفروشی ها برای آویزان کردن سطل های کوچک می توانید تهیه کنید، کار فرزندتان برای پیدا کردن لوازم تحریرش را آسان نموده و از شلوغ شدن میزش هم جلوگیری می نماید.

پشت دری برای وسایل اضافه روشی برای مرتب کردن اتاق کودک

از جالباسی های پشت دری برای آویزان کردن لوازم ورزشی، کیف و حتی اسباب بازی ها بهره ببرید. وسایل باریکی که با آویزان شدن جای کمد را چندان اشغال نمی نمایند، می توانند پشت در کمد آویزان و پنهان شوند.

شیشه مربا یا جا مدادی؟

شیشه های مربا، جا قلمی های خوبی هستند. می توانید شیشه های دلخواه تان را در مقدار های مختلف تهیه کنید و لوازم تحریر کودکتان را جدا جدا در آنها طبقه بندی کنید.

منبع: کتاب کاله
انتشار: 5 دی 1401 بروزرسانی: 5 دی 1401 گردآورنده: mbgames.ir شناسه مطلب: 1507

به "میان برهایی برای مرتب کردن اتاق کودک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میان برهایی برای مرتب کردن اتاق کودک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید